Montaż okapu jest stosunkowo łatwy w przypadku instalacji okapu jako pochłaniacz, bez podłączenia do wentylacji lub w przypadku gdy kratka wentylacyjna znajduje się w osi okapu.

Problem pojawia się wówczas gdy kratka wentylacyjna do której zamierzamy podłączyć okap jest przesunięta w bok i oddalona na tyle że niemożliwe jest jej zamaskowanie przez komin okapu.

Wówczas aby okap wyglądał estetycznie i nie była widoczna odchodząca od niego w bok rura  -  musimy ją zamaskować. Jak to zrobić?

W tym celu wykonujemy z profili metalowych konstrukcję, którą zabudujemy płytą gipsowo-kartonową. W konstrukcji takiej umieszczamy przewód wentylacyjny, podłączamy go do kratki wentylacyjnej i wyprowadzamy w miejscu zawieszenia okapu, dokładnie w jego osi.

Poniżej prezentuję zdjęcie zabudowy, gdzie zostało zastosowane takie rozwiązanie. Kratka wentylacyjna znajdowała po lewej stronie okapu na bocznej ścianie.
 

Okap kuchenny Divida_60      Okap kuchenny Divida_60

Dlaczego warto kupować w okapykuchenne.pl?

Otrzymujesz od nas nie tylko idealnie dopasowany do Twoich potrzeb produkt, ale również doskonałą obsługę i wsparcie na każdym etapie.


Co to oznacza?

 1. Każdy produkt w sklepie jest opisywany zgodnie z rzeczywistymi parametrami. Zdjęcia faktycznie odzwierciedlają wygląd okapów. Dzięki temu wiesz co kupujesz.
   
 2. Bazując na 14 - letnim doświadczeniu, regularnie biorąc udział w najbardziej prestiżowych branżowych targach na świecie, jak nikt na rynku najlepiej doradzimy co wybrać, aby móc się cieszyć skutecznym i eleganckim sprzętem na lata. 
   
 3. Możesz do nas napisać maila, zadzwonić, czy zadać pytanie na czacie. Zawsze szybko odpowiadamy. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w dni robocze 8:00 - 17:00 (dyżur 17:00 - 20:00) oraz w soboty dyżur od 9:00 do 16:00. 
   
 4. Otrzymasz dedykowanego opiekuna, który pomoże wybrać najlepszy sprzęt do Twojej kuchni pod kątem wizualnym i funkcjonalnym oraz dobierze odpowiednie akcesoria, usprawniające proces montażu i konserwacji. 
   
 5. Wysyłając Twój okap, sprawdzamy go i dopakowujemy, aby jak najlepiej zabezpieczyć go w trakcie transportu
   
 6. Okap możemy wysłać do Ciebie bezpośrednio na podany adres lub możesz go odebrać osobiście w najbliższym stacjonarnym punkcie (wówczas oszczędzasz na kosztach transportu). 
   
 7. Okap nie spełnił Twoich oczekiwań? Możesz zwrócić go do 14 dni, wymienić na inny model za 0 zł.
   
 8. Kupując okap w naszym sklepie masz dożywotnią gwarancję fachowej opieki w zakresie montażu, użytkowania i konserwacji.
   

Nie kupujesz u nas tylko okapu, ale pełną satysfakcję z dobrego wyboru na lata.

 
Ładuję...