Materiały i wykonanie okapów

Okapy kuchenne mogą być wykonane z następujących materiałów:

Stal nierdzewna inox
Inaczej stal nierdzewna chromoniklowa – jest to stal z domieszką chromu i niklu. Dodatek niklu nadaje powierzchni połysk i sprawia, że jest bardziej wytrzymała, odporna na uderzenia mechaniczne. Do produkcji okapów stosuje się zazwyczaj blachę chromoniklową o grubości od 0,5 do 0,8 mm. Im grubsza blacha, tym solidniejszy i stabilniejszy okap. Można spotkać różne powierzchnie stali chromoniklowej, różniącej się natężeniem szlifów. Niektórzy producenci oferują produkty wykonane ze stali na odciski palców, jeśli chcesz poznać przykładowe produkty kliknij tutaj.

Szkło hartowane
Jest bardzo częstym materiałem stosowanym w okapach kuchennych. Szkło może być gięte jak i zupełnie proste. Im grubsze szkło, tym solidniejszy okap. Część producentów umożliwia rozkręcenie okapu wiszącego na ścianie, tak aby można było szybko i łatwo umyć szyby w okapie (zapewnia to tzw. modułowa budowa okapów).

Stal lakierowana
Jest to blacha malowana proszkowo na wybrany kolor (dzięki temu można nabyć okap czarny, okap biały lub w innym kolorze). Taka technologia zapewnia, że na okapie nie będzie zacieków, a powierzchnia będzie jednolita.

Drewno
Stosowane zwykle w okapach rustykalnych (retro), rzadziej w nowoczesnych. Rama drewniana jest najczęściej wykonana z drewna: buk, dąb, jesion, olcha, tulipanowiec. Może być surowa (przeznaczona do samodzielnego pomalowania) jak i wybarwiona przez producenta.

 

 

 
 

Dlaczego warto kupować w okapykuchenne.pl?

Otrzymujesz od nas nie tylko idealnie dopasowany do Twoich potrzeb produkt, ale również doskonałą obsługę i wsparcie na każdym etapie.


Co to oznacza?

 1. Każdy produkt w sklepie jest opisywany zgodnie z rzeczywistymi parametrami. Zdjęcia faktycznie odzwierciedlają wygląd okapów. Dzięki temu wiesz co kupujesz.
   
 2. Bazując na 14 - letnim doświadczeniu, regularnie biorąc udział w najbardziej prestiżowych branżowych targach na świecie, jak nikt na rynku najlepiej doradzimy co wybrać, aby móc się cieszyć skutecznym i eleganckim sprzętem na lata. 
   
 3. Możesz do nas napisać maila, zadzwonić, czy zadać pytanie na czacie. Zawsze szybko odpowiadamy. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w dni robocze 8:00 - 17:00 (dyżur 17:00 - 20:00) oraz w soboty dyżur od 9:00 do 16:00. 
   
 4. Otrzymasz dedykowanego opiekuna, który pomoże wybrać najlepszy sprzęt do Twojej kuchni pod kątem wizualnym i funkcjonalnym oraz dobierze odpowiednie akcesoria, usprawniające proces montażu i konserwacji. 
   
 5. Wysyłając Twój okap, sprawdzamy go i dopakowujemy, aby jak najlepiej zabezpieczyć go w trakcie transportu
   
 6. Okap możemy wysłać do Ciebie bezpośrednio na podany adres lub możesz go odebrać osobiście w najbliższym stacjonarnym punkcie (wówczas oszczędzasz na kosztach transportu). 
   
 7. Okap nie spełnił Twoich oczekiwań? Możesz zwrócić go do 14 dni, wymienić na inny model za 0 zł.
   
 8. Kupując okap w naszym sklepie masz dożywotnią gwarancję fachowej opieki w zakresie montażu, użytkowania i konserwacji.
   

Nie kupujesz u nas tylko okapu, ale pełną satysfakcję z dobrego wyboru na lata.

 
Ładuję...