14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okapy teleskopowe: 5 modeli, które zmienią jakość pracy w kuchni


Okapy teleskopowe

Okapy teleskopowe: 5 modeli, które zmienią jakość pracy w kuchni

 

Okapy teleskopowe mają dwie główne zalety – zajmują niewiele miejsca i są mało widoczne. Montowane na spodzie specjalnie wykonanej szafki, stają się integralną częścią zabudowy meblowej. Uruchamiane są zwykle przez wysunięcie przedniego panelu, wykonanego np. ze stali INOX lub hartowanego szkła.

Okapy teleskopowe występują w szerokościach od 45 cm do 90 cm, pasują zatem również do małych szafek w kompaktowych kuchniach i studiach. Najczęściej kupowane są jednak modele o szerokości 60 cm, odpowiadające rozmiarowi standardowej płyty grzewczej. Okapy teleskopowe są delikatne wizualnie, nie znaczy to jednak, że producenci nie zadbali o dopracowanie ich atrybutów wzorniczych. Przyjrzyjmy się konkretnym modelom, które pomimo małych gabarytów, mają dobre parametry mocy i efektowny wygląd.

Okapy teleskopowe: główne cechy w powiększeniu  

Okapy teleskopowe nadal mają wielu zwolenników. Ich popularność wzrosła po nastaniu mody na zabudowywanie kuchennych sprzętów AGD. Kuchnie w minimalistycznej, zabudowanej stylistyce dają wrażenie dobrego zorganizowania i sterylnego wręcz porządku. Okapy teleskopowe sprawdzają się też w kuchniach skandynawskich i klasycznych, w których najważniejsze jest wyeksponowanie materiału i frontów szafek, a nie sprzętu.

Okapy teleskopowe zapewniają też więcej powierzchni użytkowej, zwłaszcza przeznaczonej na przechowywanie. Mają więc wartość praktyczną. Większość modeli może pracować w trybie wyciągu i pochłaniacza. Wyciąg wymaga podłączenia do osobnego kanału wywiewnego i odprowadza wchłaniane powietrze na zewnątrz. Pochłaniacz oczyszcza zasysane opary za pomocą wymienialnego filtra węglowego.

Niezależnie od trybu pracy okapu należy pamiętać o:

  • regularnym myciu filtrów aluminiowych (rekomendowana częstotliwość: co miesiąc)

  • odpowiednim doborze szerokości okapu do rozmiaru płyty grzewczej (musi być co najmniej zgodny z jej szerokością, mniejszy traci na zdolności absorpcyjnej)

  • powieszeniu okapu na właściwej wysokości (w odległości 70-75 cm od płyty gazowej oraz 60-65 od elektrycznej)

Poznajmy kilka modeli, na które warto skierować swoją uwagę.

Okapy teleskopowe: ELICA ELITE

 

Dbałość o estetyczne wykończenie i elegancki design, wysokiej jakości parametry pracy – to cechy, które charakteryzują włoski okap teleskopowy ELICA ELITE14 LUX GRVT/A/60. Okap wykonany został z wysokiej jakości, trwałych, odpornych na zarysowania materiałów – stali inox i szkła hartowanego. Pomimo niewielkich gabarytów ma 3 biegowy zakres prędkości (na najwyższym osiąga wydajność 336 m3/h). Jest cichy, ze skalą głośności od 47 dB na I biegu do 66 dB na biegu intensywnym. Oświetlenie halogenowe rzuca ładne światło na płytę, podnosząc znacząco komfort gotowanie. Urządzenie może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz.

Okapy teleskopowe: GLOBALO WINETER

Dopracowanie estetyczne i wysoka jakość funkcji technicznych – tym odznacza się okap teleskopowy GLOBALO Wineter. Renomowany polski producent – marka GLOBALO – zadbał o najwyższy poziom wzornictwa i wykonania. Okap wykonany jest ze stali inox i szkła hartowanego, co nadaje mu wygląd eleganckiego produktu z wyższej półki. Może pracować z turbiną zewnętrzną, co redukuje całkowicie emisję dźwięku silnika. Ma też opcję działania w trybie wyciągu i pochłaniacza oraz wyposażony jest w programator czasu pracy (timer). Model ten ładnie oświetla płytę grzewczą dzięki pasmu LED.

Okapy teleskopowe: BERG FLAT

Okapy teleskopowe Berg Flat

 

Okapy teleskopowe mają kompaktową budowę i prezentowany wyżej model jest tego idealnym przykładem - ma szerokość 50 cm. Nowoczesna linia inspirowana stylem hi-tech, szeroki zakres biegów, dbałość o niezawodną pracę – tak można w skrócie zaprezentować okap teleskopowy BERG FLAT. Model ten ma aż 5 biegów, ale przez swój nieduży rozmiar ma moc odpowiednią dla małych kuchni. Jest estetycznie wykonany ze stali inox i ma w standardowym wyposażeniu timer, pozwalający na ustawienie czasu po którym urządzenie samo się wyłączy. Posiada również funkcję informującą o konieczności wyczyszczenia i wymiany filtrów. Oświetlenie płyty grzewczej zapewnia w nim światło halogenowe. Okap może działać jako wyciąg lub pochłaniacz.

Okapy teleskopowe: FALMEC SLIM VETRO

Okapy teleskopowe Falmec Slim Vetro


Okapy teleskopowe mają niewielkie rozmiary, nie zawsze redukuje to jednak ich moc absorpcyjną. 618 m3/h wydajności na biegu intensywnym boost osiąga włoski okap teleskopowy FALMEC Slim Vetro. Jest on wyposażony w 4 biegi. Okap ten cechuje eleganckie wzornictwo, w którym stal łączy się z przyciemnianym, hartowanym szkłem. Przedstawiony model wykończony jest białym lakierem. Dostępna jest też czarna opcja kolorystyczna. Ma dwa tryby pracy – może eliminować opary jako wyciąg lub pochłaniacz. 

Okapy teleskopowe: TEKA CNL 6815

Okapy teleskopowe Teka CNL


Hiszpański okap teleskopowy TEKA CNL to kolejny przykład modelu, który mieszcząc się w standardowej szafce o szerokości 60 cm, ma bardzo wysokie parametry mocy. Intensywność absorbcji można w nim ustawić dzięki 6 biegom osiągając wydajność pochłaniania równą 730 m3/h. Okap ten ma bardzo wysoką klasę energooszczędności (A) i wyposażony jest w rzucające ładne światło diody LED. Dodatkowo ma dwie wyjątkowe funkcje – można w nim wymieniać listwę frontową i w standardzie ma automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa. Model ten odznacza się nowoczesnością i szlachetnością formy, wykonany jest z mocnych materiałów – stali inox i stali INOX. Może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz.

Okapy teleskopowe to urządzenia, które nie rzucając się w oczy - eliminują opary powstające w trakcie gotowania. Nieprzyjemny zapach, para wodna na szybach i meblach, kleisty tłuszcz – okapy teleskopowe poradzą sobie z nimi, zwiększając nasz komfort przebywania w kuchni i sąsiadujących z nią pomieszczeniach.

Okapy teleskopowe nie są pozbawione wad. Brudzą się im prowadnice, a przez konieczność wysuwania szuflady tracą na komforcie użytkowania (po wysunięciu można się o nią uderzyć czołem). Dodatkowo, istnieje także ryzyko, że prowadnice się uszkodzą, co stanowi już dość poważny problem. Bardziej polecaną opcją przez specjalistów są okapy do zabudowy. Odznaczają się lepszą wydajnością (zwłaszcza na I i II biegu), są cichsze i ich praca nie generuje efektu pudła rezonansowego. Często również ich design i wykonanie są duże lepsze niż okapów teleskopowych.

 

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
9:00 - 17:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 9:00 - 17:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 9:00 - 17:00