28 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Filtr węglowy do okapu - sprawdź, co warto o nim wiedzieć


Filtr węglowy do okapu

Szukasz informacji na temat filtrów węglowych zastanawiając się nad ich skutecznością? Dobrze trafiłeś. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy należy stosować, w jaki sposób działa i jak zamontować filtr węglowy w okapie. Podpowiemy Ci także, jako często należy go wymienić, aby powietrze w Twojej kuchni stale zachowywało świeżość.

Filtr węglowy - skuteczna eliminacja nieprzyjemnych aromatów 

Podczas gotowania towarzyszą nam różne zapachy, które nie zawsze są przyjemne. Właściciele kuchni otwartych na salon często spotykają się także z sytuacją, w których aromaty rozprzestrzeniają się na resztę pomieszczenia i wnikają w meble. Skutecznie może temu zapobiec okap z odpowiednim filtrem. W urządzeniach, które pracują w obiegu zamkniętym - czyli nie są podłączane do systemu wentylacyjnego, stosuje się filtr węglowy do okapu. Jak można wnioskować na podstawie nazwy, zawierają one węgiel aktywny, który jest surowcem o zdolnościach absorbowania nieprzyjemnych substancji zapachowych. 

Okap z filtrem węglowym zapobiega rozchodzeniu się zapachów po całym mieszkaniu, dzięki czemu dba jednocześnie o jakość i czystość powietrza, a także wydłuża żywotność domowego wyposażenia. Oprócz węgla aktywnego, w wymiennych filtrach można spotkać również inne związki, np. zeolit, który również ma doskonałe właściwości pochłaniania aromatów i pary wodnej. Minerał ten znajdziesz m.in. w filtrach Carbon.Zeo, które produkuje marka Falmec

Filtry węglowe - do jakich okapów?

Filtry węglowe można zastosować w niemal każdym modelu. Najczęściej wybiera się je w przypadku, kiedy podłączenie okapu do wentylacji jest trudne lub wręcz niemożliwe. Może to być także świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy ze względów estetycznych nie chcemy, aby rura, którą podłącza się okap do komina była widoczna. Zaletą instalacji filtra węglowego w okapie jest także możliwość zamontowania takiego sprzętu w dowolnym miejscu. Można zawiesić go nad wyspą kuchenną nie martwiąc się o wykonanie specjalistycznej instalacji, a także zmienić w dowolnej chwili układ kuchni. 

Filtr węglowy to także rozwiązanie do okapów, które działają wyłącznie w trybie pochłaniacza. Takie modele wyróżniają się zwykle nowoczesnymi kształtami, dzięki czemu wyglądają spektakularnie i efektownie. Przykładem jest kolekcja okapów GLOBALO Serina, które są podwieszane na linkach. Nadają one całej konstrukcji lekkości i sprawiają, że kuchnia zyskuje unikalne i wyjątkowy dopełnienie. 


Filtry węglowe - jak zamontować?

Filtry węglowe występują w różnych rozmiarach i formach. Do najczęściej spotykanych należą te o okrągłym kształcie, które nakręca się z obu stron na obudowę silnika na przystosowanych w tym celu nakrętkach. Popularne są także filtry prostokątne (kasetowe), które instaluje się pod filtrem aluminiowym. W tym przypadku należy zdjąć najpierw metalowy filtr, na który nakładany jest węglowy, dopasowany wielkością i kształtem. Przy wymianie tej części okapu trzeba pamiętać, aby robić to zawsze przy wyłączonym urządzeniu. 

Jak często wymieniać filtry węglowe? 

Granulat węgla zawarty w filtrze posiada ograniczone zdolności pochłaniania. Aby okap pracował skutecznie, należy taki filtr cyklicznie wymienić na nowy. Rekomendowany czas po jakim należy zmienić filtr na nowy to 3-6 miesięcy, w zależności od tego jak często gotują domownicy. Stosując filtry węglowe należy pamiętać o tym, że wchłaniają one nie tylko zapach, ale również parę wodną, dlatego po zakończeniu gotowania okap powinien jeszcze przez jakiś czas pozostać włączony, aby wilgoć odparowała - wydłuży to żywotność akcesoriów. 


Praktyczne rozwiązania do każdego domu  

Okap to niezbędny element wyposażenia kuchni, który oczyszcza powietrze z cząsteczek tłuszczu i zapachów powstających podczas gotowania. Urządzenia te coraz częściej oprócz swoich praktycznych funkcji pełnią także rolę ozdoby kuchni. Planując zakup okapu warto więc zastanowić się wcześniej, jak będzie komponował się z wystrojem wnętrza. 

W naszym asortymencie znajdziesz ogromny wybór modeli, dzięki czemu z łatwością wybierzesz taki, który najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni.


Sprawdź naszą ofertę już teraz. 

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady naszego eksperta, zadzwoń pod numer: 13 49 27 557


Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 8:00 - 17:00