14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okap 50 cm — sprawdź najbardziej kompaktowe modele okapów


okap 50 cm

Okap 50 cm jest świetnym wyborem, gdy chcemy zaoszczędzić miejsce w kuchni. Taki rozmiar sprawia, że łatwo wkomponujemy okap do kuchni, zyskując dodatkową przestrzeń. Okapy w tej wersji są kompaktowe i jednocześnie potrafią pracować wydajnie, z wysoką skutecznością oczyszczając powietrze podczas gotowania. Zobacz 5 polecanych modeli okapów w rozmiarze 50 cm.

Rozmiar okapu — czy ma znaczenie?

Urządzając kuchnię, z każdą chwilą coraz bardziej zaczynamy doceniać wolną przestrzeń. W tym pomieszczeniu każdy centymetr jest na wagę złota, dlatego chętnie szukamy sposobów na zaoszczędzenie miejsca. Dobrym wyborem jest zakup kompaktowych sprzętów kuchennych, takich jak np. okap 50 cm. Modele, które są przeznaczone do zabudowy, można łatwo umieścić w kuchennych szafkach, natomiast przyścienne pozwolą zachować dodatkowe miejsce na szafki lub półki.
Rozmiar okapu wpływa na skuteczność, z jaką będzie pochłaniał opary. Jeśli zależy nam na mniejszym okapie, to należy do niego dopasować również płytę kuchenną. Okap może być szerszy niż płyta, jednak nie powinien być od niej węższy. Do okapów o szerokości 50 cm rekomendowane są więc płyty maksymalnie do 50 cm. W przypadku szerokich płyt np 80 cm część oparów będzie rozchodzić się na boki i wtedy warto wybrać większy okap.

Okap GLOBALO Delico 50

Jednym z najchętniej wybieranych okapów o szerokości 50 cm jest okap GLOBALO Delico, który można dostać w aż 3 kolorach: białym, czarnym, inox. Z łatwością można więc dopasować taki okap do kolorystyki większości kuchni. Okap zasługuje na uwagę, dzięki swoim bardzo dobrym parametrom, w szczególności liczbie decybeli na pierwszym biegu wynoszącej 47 dB. Taki okap działa bardzo cicho, dlatego gotowanie w kuchni staje się bardziej przyjemne. Okap potrafi oczyścić powietrze do 320 m3/h, dlatego sprawdzi się w wielu kuchniach. Ten model można wygodnie obsługiwać tradycyjnymi przyciskami, a dwa punktowe światła LED oświetlą płytę czyniiąc gotowanie jeszcze wygodniejszym.

GLOBALO DELICO 50.1 WHITEGLOBALO DELICO 50.1 BLACKGLOBALO DELICO 50.1 INOX

Okap Elica Elite 14 Lux Grix/A/50

Kolejna nasza propozycja to okap teleskopowy włoskiej marki Elica. Uruchomimy go w prosty sposób, wysuwając przedni panel. Okap wykonany został w bardzo estetyczny sposób, dlatego spodoba się osobom zwracającym uwagę na detale. Wśród najważniejszych zalet okapu warto wymienić także cichą pracę od 47 dB na pierwszym biegu. Maksymalna wydajność, z jaką okap oczyści powietrze to 335 m3/h. W okapie zastosowane zostało oświetlenie halogenowe, które rozświetli kuchenną płytę, ułatwiając kontrolę nad przygotowaniem potraw.

ELICA ELITE14 LUX GRIX/A/50

Okap Cata GC Dual 45 Eco

GC Dual 45 Eco to okap 50 cm do zabudowy hiszpańskiej marki CATA. Jest świetną propozycją dla osób, które często gotują, ponieważ jest bardzo wydajny i łatwo poradzi sobie z oczyszczaniem powietrza. Na najwyższym biegu okap osiąga wydajność do 820 m3/h, więc sprawdzi się też w dużych i otwartych kuchniach. Producent zadbał o to, aby ten model zyskał ekskluzywny wygląd, wykonując go z połączenia stali i szkła hartowanego. Dużą zaletą okapu jest także pochłanianie szczelinowe, które sprawia, że opary pochłaniane są z jeszcze wyższą skutecznością.

Okap do szafki 50 cm
Czarny okap do szafki 50 cm
CATA GC DUAL 45 XG WHITE
CATA GC DUAL 45 XG BLACK 

Okap Franke Smart Deco FSMD 508

Seria okapów przyściennych Smart Deco od Franke dedykowana jest dla osób, które poszukują oryginalnych i ciekawych sprzętów kuchennych. Producent zadbał o to, aby okap posiadał zarówno elegancki design, jak i solidne wykonanie oraz użytecznie funkcje. Okap pracuje już od 48 dB, a jego wydajność maksymalna to 520 m3/h. Dzięki temu skutecznie oczyszcza powietrze, a przy tym działa bardzo cicho. Dostępnych jest wiele wersji kolorystycznych, co zapewnia dużą swobodę wyboru. Przyścienny okap 50 cm można zamontować pomiędzy kuchennymi szafkami. Może być także jedynym elementem ściennym — wtedy wszystkie spojrzenia skupią się na nim.

FRANKE FSMD 508 BL SMART DECOFRANKE FSMD 508 GY SMART DECO


Już wiesz, który okap 50 cm będzie najlepiej pasował do Twojej kuchni? A może chcesz sprawdzić jeszcze więcej propozycji? Skontaktuj się nami — nasz doradca znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 8:00 - 17:00