Okap blatowy Elica - sposób na funkcjonalną kuchnię


Okap blatowy

Okap blatowy to relatywnie nowe rozwiązanie na rynku, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowano je na targach w Mediolanie w 2013 roku. Urządzenia spotkały się z pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem. Innowacyjny produkt przełamał dotychczasowe standardy i wniósł powiew świeżości w kategorii sprzętów AGD. Najbardziej rozpoznawalni producenci okapów zaczęli sukcesywnie rozszerzać swoją ofertę o nowe produkty. Jedną z marek, która może pochwalić się dużym wyborem okapów blatowych jest Elica. Zobacz najciekawsze modele z ich oferty. 

Jak działa okap blatowy? 

Okap blatowy to innowacyjne urządzenie, które znajduje się przy płycie grzewczej lub jest bezpośrednio z nią zintegrowane, dzięki czemu zasysa opary tuż przy garnkach i patelniach, zapobiegając przemieszczaniu się ich po całym wnętrzu. Pomimo że urządzenia te są obecne na rynku od niedawna, szybko zdobyły zainteresowanie i uchodzą za symbol współczesnej kuchni. 

Okap blatowy skierowany jest przede wszystkim do miłośników nowoczesnych wnętrz. Dzięki minimalistycznej formie pasują też do kuchni w klasycznym stylu, ponieważ pozostają dyskretne i nie rzucają się w oczy. Stanowią idealną opcję dla osób, które chcą zachować wolną przestrzeń nad płytą kuchenną. Okapy blatowe dzielą się na dwa rodzaje:

  • zintegrowane z płytą kuchenną - są wbudowane w urządzenie i tym samym niemal niewidoczne, 
  • wysuwane z blatu - w zależności od modelu wystają nieco ponad linię blatu lub wysuwają się na czas gotowania. 

Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych modeli od włoskiej marki Elica, dzięki którym kuchnia stanie się funkcjonalnym i przyjaznym miejscem w każdym domu. 


Płyta indukcyjna z okapem Elica NikolaTesla BL/F/83 

NikolaTesla One to pierwsza płyta z okapem, jaką Elica wprowadziła na rynek. Jej atrakcyjne wzornictwo oraz funkcjonalność sprawiają, że jest to jeden najchętniej wybieranych modeli przez klientów. Płytę można całkowicie zlicować z blatem, dlatego będzie ona estetycznie prezentować się w każdej kuchni. Urządzenie posiada dużą moc zasysania i jednocześnie pracuje na tyle cicho, że potrafi zapewnić komfort podczas gotowania. Producent zadbał również o specjalny zawór, dzięki któremu rozlane płyny zostaną odprowadzone, zachowując czystość płyty. 

Płyta indukcyjna z okapem Elica NikolaTesla Prime BL/A/83

Elica NikolaTesla Prime to okap blatowy skierowany do miłośników dyskretnego i minimalistycznego stylu. Największymi korzyściami dla użytkownika będzie cicha praca urządzenia od zaledwie 43 dB oraz wysoka wydajność maksymalna wynosząca 610 m3/h.  Po podłączeniu do wentylacji, okap odprowadzi opary na zewnątrz sprawiając, że powietrze w Twojej kuchni będzie czyste, świeże i zdrowe. Płytę wykonano z czarnego szkła i żeliwa. Dzięki tym materiałom urządzenie posiada wyważoną estetykę, a przy tym jest solidne i łatwo o nie zadbać. W modelu Prime znajduje się funkcja STOP&GO. Dzięki niej możesz wyłączyć płytę i odejść do innych zajęć, a po powrocie poziom temperatury będzie na tym samym poziomie.  


Płyta indukcyjna z okapem Elica NikolaTesla One HP BL/F/83

Elica wyszła naprzeciw potrzebom osób, które nie mają możliwości podłączenia okapu do wentylacji i stworzyła urządzenie, które może działać w trybie pochłaniacza. Zapachy z gotowanych dań zostaną oczyszczone przez specjalne filtry, dzięki czemu do kuchni wróci czyste powietrze. Okap NikolaTesla One HP BL/F/83 posiada aż dziesięć poziomów pochłaniania, a integracja z płytą pozwala dostosować moc zasysania do intensywności gotowania. Osoby, które cenią sobie inteligentne udogodnienia będą zadowolone z funkcji rozpoznawania naczyń. Dodatkowym atutem jest energooszczędna klasa urządzenia A+, która pozwoli zaoszczędzić na rachunku. 


Płyta gazowa z okapem Elica NikolaTesla Flame BL/A/88

Elica wprowadziła do swojej oferty urządzenie, które przypadnie do gustu osobom preferującym gotowanie na tradycyjnych płytach gazowych. Elica NikolaTesla Flame to model o eleganckim wyglądzie, który pasuje zarówno do nowoczesnych i klasycznych kuchni. Wersja BL/A/88 pracuje w trybie wyciągu. Wymaga więc podłączenia do wentylacji, aby opary i cząsteczki tłuszczu z gotowanych potraw zostały odprowadzone na zewnątrz. Okap posiada aż pięć  poziomów pracy w tym dwa intensywne, co w połączeniu z wydajnością maksymalną 610 m3/h pozwala w szybkim czasie oczyścić powietrze w kuchni. Płytę wykonano ze szkła ceramicznego, dlatego łatwo się ją czyści. Znajdują się na niej cztery palniki gazowe i jeden pomocniczy, dlatego jest to doskonały wybór dla osób, które dużo gotują.


Okap blatowy to urządzenie posiadające wiele zalet, dlatego każdy, kto ceni funkcjonalność, wygodę i atrakcyjny wystrój kuchni powinien rozważyć jego zakup . Zobacz więcej urządzeń Elica i znajdź idealne dla siebie w sklepie okapykuchenne.pl