Okap do zabudowy Bosch - 2 dyskretne modele do Twojej kuchni


Okap do zabudowy Bosch - 2 dyskretne modele do Twojej kuchni


Okap do zabudowy Bosch to sprzęt przeznaczony do montażu w szafce. Jest dyskretny, dzięki czemu można go wkomponować w każdy rodzaj zabudowy kuchennej.

Okapy do zabudowy (wkłady do zabudowy, okapy podszafkowe) to kompaktowe urządzenia, które montuje się od spodu szafki ponad płytą kuchenną. Ich rozmiar dobieramy do szerokości szafki. Montaż jest prosty - wystarczy umieścić okap w specjalnie wyciętym otworze w szafce, stosując się do zaleceń producenta. Zaletą okapów do zabudowy jest z pewnością to, że są prawie niewidoczne, co sprawia, że można je swobodnie dobrać do dowolnego stylu szafek - od minimalistycznego, przez skandynawski, a na prowansalskim kończąc.

Cechy wyróżniające okapy kuchenne Bosch to świetna wydajność i cicha praca silnika. Nieprzyjemne zapachy błyskawicznie znikają z pomieszczenia, uprzyjemniając przebywanie w kuchni i jadalni. Okapy Bosch to także gwarancja precyzyjnego, solidnego wykonania i gustownej stylistyki, która nadaje kuchni nowoczesnego charakteru.

Okap do zabudowy Bosch DFL064W50

Wkład do zabudowy Bosch może pracować w dwóch trybach. Zależnie od potrzeb i możliwości może to być tryb wyciągu lub tryb pochłaniacza.

Jako wyciąg okap jest podłączony rurą do kanału wentylacyjnego i odprowadza nagromadzone w kuchni opary poza pomieszczenie. Jako pochłaniacz okap funkcjonuje z filtrem węglowym, którego zadaniem jest pochłanianie wilgoci i neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Filtr węglowy należy wymieniać co 3-6 miesięcy.Okap do zabudowy Bosch DFL064W50 wykonany został z wytrzymałej stali inox . To materiał odporny na korozję, wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Wystarczy czyścić go miękką szmatką stosując spray Berner Inox, by długo zachować jego właściwości.

Okap do zabudowy Bosch pracuje na 3 biegach. Najwyższy jest biegiem intensywnym, który w krótkim czasie usunie wszystkie nagromadzone w kuchni opary. Pomieszczenie zostanie wtedy dokładnie przefiltrowane.


W okapie podszafkowym Bosch DFL064W50 ma dwie żarówki halogenowe, które dokładnie rozjaśnią płytę kuchenną oraz przestrzeń wokół niej. Gotowanie będzie przyjemne i bezpieczne.

Maksymalna wydajność urządzenia to 380 m3/h. Pozwala to na skuteczne usunięcie nagromadzonych oparów z kuchni.

Okap do zabudowy Bosch DHL555BL

Okap do zabudowy Bosch DHL555BL to sprzęt na każdą kieszeń.
Okap osiąga wydajność maksymalną na poziomie 380 m3/h. Także może pracować jako wyciąg lub jako pochłaniacz. Co ciekawe, okap Bosch ma 2 filtry metalowe, które w łatwy sposób wyczyścimy, demontując je chwytając za specjalne uchwyty. Filtry metalowe powinny być myte raz w miesiącu. Ich zadaniem jest wyłapywanie cząsteczek tłuszczu oraz brudu. Gdy zapomnimy o czyszczeniu filtrów aluminiowych, zapchają się i spowodują zmniejszenie wydajności okapu. Filtr metalowy możemy umyć ręcznie wodą z płynem do mycia naczyń lub w zmywarce nastawionej na niskie temperatury (40-50 stopni) bez innych naczyń w środku.

Okap do zabudowy Bosch DHL545S

W okapie do zabudowy Bosch DHL555BL zastosowano 2 halogeny o mocy 20W każdy. Dzięki nim w kuchni jest przyjemnie jasno, gdy wstajemy o świcie lub przebywamy w niej wieczorami. Okap wykonany został ze stali lakierowanej na kolor srebrny. Stal lakierowana ma podobne właściwości do stali inox - jest odporna na korozję, wysokie temperatury oraz zarysowania. Urządzenie pracuje na 3 biegach, z których jeden jest intensywny.

Okap do zabudowy Bosch będzie wdzięcznym towarzyszem podczas prac kuchennych w Twoim domu. Zamontujesz go w zabudowie kuchennej, gdzie bezproblemowo wkomponuje się w dowolny styl wnętrzarski. Jako dodatkowe źródło światła będzie uprzyjemniał przebywanie w kuchni czy salonie wieczorową porą. Pamiętaj, żeby regularnie go czyścić specjalistycznymi środkami oraz usuwać tłuszcz nagromadzony na filtrach węglowych. Pozwoli to zwiększyć żywotność urządzenia.