Okap do zabudowy: zgodny dialog formy i funkcji


Okap do zabudowy

Okap do zabudowy: zgodny dialog formy i funkcji


Ład wizualny wnętrza, łatwość utrzymania czystości oraz dodatkowe przestrzenie do przechowywania akcesoriów kuchennych i produktów spożywczych - to plusy kuchni urządzonej z zastosowaniem zabudowy meblowej. Umieszczone w ciągu zabudowy sprzęty AGD stają się jej spójną częścią. Są zaprojektowane specjalnie pod tego typu montaż. Rosnąca popularność takiej koncepcji wnętrza kuchennego powoduje, że oferta modeli sprzętów do zabudowy jest bardzo szeroka.

Zobaczmy, jakie dokładnie zalety ma wkład do zabudowy, czyli okap do zabudowy.

Okap kuchenny podszafkowy: liczy się to, co jest w środku

Okap do zabudowy montowany jest w szafce ulokowanej bezpośrednio nad płytą grzewczą. Stąd wzięła się też jego obiegowa, potoczna nazwa – okap podszafkowy.

Okap pod zabudowę dostosowany jest produkcyjnie pod wymogi montażu w szafce – jego wymiary są kompatybilne z wymiarami standardowych mebli kuchennych. Okapy podszafkowe mają przez to zredukowane gabaryty, nie wpływa to jednak negatywnie na ich zdolność do eliminowania wilgoci, tłuszczu i niepożądanej woni z gotowania.

Dobre modele mają bardzo dużą moc absorpcji oparów i sprawdzają się nawet w przestronnych kuchniach połączonych z salonem. Pomimo, iż okap do zabudowy prawie w całości skrywa szafka, wykonany jest on z zachowaniem wyśrubowanych norm estetycznych. Okapy kuchenne podszafkowe produkowane są z trwałych, odpornych na zarysowania, szlachetnych materiałów – stali inox , stali lakierowanej i szkła hartowanego. Harmonijnie korespondują one z płytami MDF i drewnem, z których wykonane są szafki.

Okap kuchenny podszafkowy: wygoda jako standard

Kompaktowe wymiary, którymi odznacza się okap do zabudowy pozwalają na wygospodarowanie dodatkowego miejsca do przechowywania. W szafce obok urządzenia jest wolna przestrzeń na przechowywanie przypraw lub poradników kucharskich. Przygotowaliśmy dla Państwa wybór modeli, cechujących się dobrymi parametrami technicznymi, funkcjonalnymi i estetycznymi.

Nasz przegląd zaczniemy od modeli, do których stworzono specjalne ułatwienie projektowe i montażowe – wygodny konfigurator pozwalający na zakup okapu i szafki w gotowym zestawie. Dobieramy w nim wymiary, materiały, kolory oraz akcesoria, a konfigurator w czasie rzeczywistym generuje dla nas wizualizację zestawu. Do dyspozycji mamy 100 kolorów płyt meblowych, kilkanaście płyt akrylowych, płyt z wysokim połyskiem, w głębokim macie oraz płyty Crystal.

Konfigurator pozwala na realizację nawet mocno zindywidualizowanych wizji projektowych - fronty, korpusy, przednie krawędzie oraz półki i uchwyty można dobierać i łączyć zgodnie z osobistymi preferencjami estetycznymi. W standardowymi wyposażeniu znajdują się: okap do zabudowy, szafka oraz gotowy zestaw montażowy z rurami okrągłymi, łącznikiem oraz kolankiem. Darmowy konfigurator działa dzięki współpracy renomowanej marki okapów GLOBALO z portalem meble.pl.

Okap do zabudowy: GLOBALO LOTEO

Okap GLOBALO Loteo cechuje estetyka bazująca na nowoczesnych kanonach elegancji oraz dobra jakość parametrów technicznych. Okap wykonany został z wysokiej jakości szkła hartowanego, z modelami w 3 opcjach kolorystycznych: bieli, szarości czerni.

Cechuje go cicha praca: 50 dB na I biegu oraz bardzo dobra wydajność pochłaniania na poziomie od 640 m3/h. Wyposażony jest w sterowanie dotykowe z pilotem w zestawie oraz energooszczędne oświetlenie w formie paska LED. Zestaw z szafką można sobie samodzielnie zaprojektować za pomocą konfiguratora.


Okap do zabudowy Globalo Loteo

Okap do zabudowy: GLOBALO LOFETTI

Okap GLOBALO Lofetti jest dopracowany pod kątem atrybutów wzorniczych i technologicznych. Użyte do jego produkcji materiały to stal szlachetna oraz stal lakierowana. Występuje w 3 wariantach kolorystycznych (stal INOX oraz biel i czerń). Charakteryzuje go cicha praca - od 48 dB oraz wysoka wydajność - aż 575 m3/h. Wyposażony został w energooszczędne oświetlenie LED i sterowanie Soft-Touch z wyświetlaczem LED. Można go zakupić w pakiecie z szafką według projektu, który stworzymy samodzielnie przez konfigurator.


Okap do zabudowy Globalo Lofetti

Okap do zabudowy: ELICA HIDDEN

Elegancka forma i wysoki standard parametrów technicznych gwarantujących skuteczność wchłaniania – tym cechuje się okap ELICA HIDDEN IXGL/A/60. Okap ma dużą moc zasysania - na poziomie 603 m3/h na 4 biegu, cechuje go cicha praca (49 na I biegu) oraz rozbudowany pakiet funkcji dodatkowych. Sprzęt wyposażony jest w energooszczędne pasmo LED. Model wykonany jest ze stali szlachetnej i szkła hartowanego – mocnych i estetycznych materiałów.


Okap do zabudowy: GUTMANN LLANO

W ofercie dostępne są również modele o ponadstandardowej mocy i rozmiarach, z możliwością indywidualizacji zamówienia. Te ekskluzywne urządzenia są przeznaczone do bardzo przestronnych pomieszczeń i radzą sobie z bardzo dużą intensywnością oparów. Okap GUTMANN LLANO cechuje wydajność nawet na poziomie 3000 m3/h oraz możliwość wyboru z szerokiej palety kolorów, wymiarów (do 6 m), akcesoriów i rozwiązań montażowo-sterujących. Okap wykonany jest ze stali inox i szkła hartowanego, ma wielowarstwowe filtry aluminiowe uszczelniane taśmą magnetyczną, system oświetlenia z możliwością sterowania jego natężeniem oraz pilot do zdalnego zarządzania funkcjami.


Okap do zabudowy Gutmann Llano 


Okap do zabudowy to estetyka i funkcjonalność w jednym. Jest odpowiedzią na potrzebę urządzenia kuchni zgodnie z ideą dużego porządku optycznego. Okap podszafkowy do zabudowy tworzy integralną całość z zabudową, idealnie ją dopełniając o ważne funkcje użytkowe. Jest wydajnym urządzeniem zwiększającym komfort użytkowania kuchni.