Okap ELICA - zobacz najciekawsze modele włoskiego producenta


Okap ELICA - zobacz najciekawsze modele włoskiego producenta


Okap Elica to gwarancja dobrego designu, zaawansowanej technologii i wytrzymałych materiałów. Te trzy elementy zapewnią ciche i wydajne oczyszczanie powietrza w kuchni.

Okapy Elica należą do ekskluzywnych i niestandardowych. Przeznaczone są do innowacyjnych, nowocześnie urządzonych pomieszczeń. Atrakcyjne wzornictwo sprawia, że udekorują każde wnętrze. Wykonywane są z luksusowych, niezwykle trwałych materiałów i posiadają szereg praktycznych i zaawansowanych technologicznie funkcji.

Marka Elica to połączenie wiedzy najzdolniejszych i najbardziej cenionych na świecie projektantów oraz umiejętności doświadczonych inżynierów.

Okap ELICA GRACE WHITE

Marka Elica słynie m.in. z produkcji stylowych i oryginalnych okapów wyspowych, które wyglądem przypominają nowoczesne lampy. Takim przykładem jest okap Elica Grace White.


Okap Elica Grace White 51

Okap Elica Grace wykonany został ze szkła hartowanego w kolorze białym oraz stali inox . Montowany jest do sufitu za pomocą wytrzymałych stalowych linek, których długość można regulować. Oprócz eleganckiego wyglądu ma także niepowtarzalne wnętrze. Model ten osiąga wydajność maksymalną 515 m3/h przy pracy na IV biegu intensywnym.

Oprócz zadań wentylacyjnych (usuwanie oparów, tłustych cząsteczek i brudu oraz wilgoci) ma też dodatkowe funkcje oświetleniowe. Zastosowano w nim dwojakiego rodzaju oświetlenie. Pierwszym są energooszczędne diody LED, które skierowane są na płytę grzewczą i dzięki temu gotowanie jest bezpieczne i wygodne. Drugie to dekoracyjne oświetlenie halogenowe, które o zmroku oraz wcześnie rano sprawi, że kuchnia będzie ciepła i przytulna.

Sterowanie w tym okapie jest (dosłownie) magiczne! Do zmiany biegów, włączania i wyłączania oraz uruchamiania opcji dodatkowych służy Magic Wand (Czarodziejska Różdżka). To opatentowane rozwiązanie marki Elica. Wciśnięcie przycisku w górnej części panelu kontrolnego reguluje stopniem zasysania powietrza, przycisk w dolnej części steruje oświetleniem.


Okap Elica Grace White 51 Magic Wand

Okap ELICA AMÉLIE

Innym modelem wartym uwagi jest okap przyścienny, który wyglądem przypomina lustro. Zamontowany na ścianie nad płytą grzewczą okap Elica Amėlie wprowadzi do wnętrza szyk i elegancję.


Okap Elica Amelie

Okap wygląda jak umieszczone w białej ramie lustro, co sprawia, że doskonale odnajdzie się we wnętrzu klasycznym, angielskim czy prowansalskim. Wykonany został ze specjalnego białego tworzywa w macie, dzięki czemu idealnie dopasuje się do mebli o podobnym charakterze.

Okap przyścienny Elica Amėlie jest bardzo cichy, gdyż na I biegu osiąga jedynie 43 dB. Jego maksymalna wydajność to 647 m3/h, co czyni go skutecznym i mocnym urządzeniem. Do sterowania służą podświetlane przyciski Light-Soft.

Od spodu okapu umieszczono 2 diody LED, które jasnym i mocnym światłem rozjaśniają przestrzeń kuchenki. To energooszczędna technologia, która zadba o niskie rachunki za prąd. To ostatnie wspiera też klasa energooszczędności A. Okap Elica Amėlie oprócz stylowego wyglądu charakteryzuje się także dobrymi parametrami technicznymi.

Okap ELICA LOL

Jeśli gustujemy w czarnych okapach kuchennych, weźmy pod uwagę okap Elica Lol. Pierwszą rzeczą, jaka zwraca uwagę w tym modelu, jest oryginalny obrotowy przełącznik elektroniczny, którym regulujemy 4-stopniowy zakres prędkości.


Okap Elica Lol

Nadaje on niewątpliwie uroku bryle, która jest klasyczną odwróconą literą T, czyli modelem z kategorii T-Line. Tym, co ponadto wyróżnia ten model, są filtry węglowe. Zostały stworzone w oparciu o top Filtering - unikalny patent zastosowany w filtrach Elica, który zapewnia maksymalną moc filtrowania, nie zaniżając przy tym wydajności innych funkcji.

Okap Elica Lol charakteryzuje system Easy Installation, czyli dostosowanie do łatwego montażu. Po zamontowaniu można je samodzielnie regulować, by dokładnie wyrównać do linii szafek.


Okap Elica Lol

W okapie zastosowano filtry metalowe (aluminiowe) zmywalne z pianką poliuretanową, dzięki którym z powietrza wychwytywane są wszystkie tłuste i brudne cząsteczki. Filtry metalowe należy regularnie czyścić. W trybie pochłaniacza okap pracuje z dodatkowym filtrem węglowym. Filtr węglowy może przybrać formę Long Life, co oznacza, że jego wymiana następuje jedynie co kilka lat (standardowe filtry węglowe wymienia się co 3-6 miesięcy).

Okap Elica Nikola Tesla

Okap Elica Nikola Tesla to innowacyjna płyta indukcyjna z wbudowanym okapem kuchennym. Rozwiązanie dla świadomych i otwartych na najnowocześniejsze rozwiązania w przestrzeni kuchennej.


Okap Elica Nikola Tesla

Okap blatowy to urządzenie, którego praktycznie nie widać, gdyż licuje się z płytą indukcyjną. Ten model pracuje wyłącznie jako pochłaniacz i będzie idealnym rozwiązaniem w kuchniach, w których dużo się gotuje, ale nie można podłączyć okapu do kanału wentylacyjnego.

Filtr węglowy znajduje się już w zestawie i jego zadaniem jest neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów oraz pochłanianie wilgoci. Okap Elica Nikola Tesla znajduje się bardzo blisko płyty i naczyń, dzięki czemu jego działanie jest natychmiastowe.


Okap Elica Nikola Tesla

Jedną z najbardziej nietypowych cech tego okapu blatowego jest liczba biegów - jest ich aż 10, w tym jeden intensywny, który natychmiastowo przyspiesza pracę okapu do najwyższych obrotów. Okap jest cichy, gdyż na biegu początkowym osiąga jedynie 43 dB.

Okap Tesla wyposażony jest w wiele nowoczesnych i przydatnych funkcji, takich jak automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, childlock, rozpoznawanie naczyń i timer.


Okap Elica to dobry wybór. Decydując się na któryś z modeli tego włoskiego producenta, zyskujesz porządny sprzęt, który będzie pracował wiele lat bezproblemowo.