Okap GLOBALO - cichy, wydajny, dobrze zaprojektowany


Okap Globalo

Okap GLOBALO - cichy, wydajny, dobrze zaprojektowany


Okap Globalo to propozycja polskiego producenta specjalizującego się w tych urządzeniach. Okapy Globalo są ciche, wydajne oraz zaprojektowane wg najwyższych standardów.


Okapy kuchenne spełniają w naszych domach kilka funkcji. Główną jest oczywiście oczyszczanie powietrza ze wszystkich niepotrzebnych i szkodliwych substancji, które wydzielają się podczas gotowania. Usuwają wilgoć i parę wodną, nieprzyjemne zapachy, szkodliwe substancje powstałe na skutek procesu spalania, cząsteczki tłuszczu, kurz, brud, a nawet dym papierosowy, alergeny i grzyby. Dzięki ich działaniu domownicy mogą swobodnie oddychać zdrowym i świeżym powietrzem.

Oprócz aspektów zdrowotnych, okapy kuchenne chronią meble i ściany przed osadzaniem się na nich tłuszczu i brudu, dzięki czemu dłużej zachowują dobry wygląd i swoje funkcje. Odprowadzanie przykrych zapachów sprawia, że nie wnikają one w tapicerkę i zasłony. Kuchnia i salon są schludne, czyste i przyjemnie pachną.

Okapy są też świetnym elementem wyposażenia wnętrz, który ozdabia przestrzeń i nadaje jej charakteru zgodnego z naszymi upodobaniami estetycznymi. Jest też dodatkowym źródłem światła, co wprowadza do kuchni przytulność i rodzinną atmosferę.

Przyjrzyjmy się kilku modelom okapów GLOBALO i zobaczmy, jak wyglądają i czym się charakteryzują.

Okap GLOBALO AMADIO

Okap GLOBALO AMADIO to kompaktowy wkład do zabudowy dostępny w 3 kolorach: białym, czarnym i srebrnym (INOX).


Okap Globalo Amadio


Wykonany z materiałów najwyższej jakości, które sprawiają, iż urządzenie jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę oraz wilgoć. Elegancka stal inox doda wnętrzu nowoczesności i szyku. Okapem steruje się za pomocą miękkich i wygodnych przycisków typu Soft-Touch, za pomocą których zmienisz biegi, włączysz światło, czy każdą inną funkcję. Informacje pojawiają się na czytelnym wyświetlaczu LED. Energooszczędne pasmo LED natomiast oświetli kuchenkę oraz jej najbliższe okolice, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia rachunków za prąd.

 

Okap Globalo Amadio


Okap, mimo swoich dyskretnych rozmiarów, osiąga wysoką wydajność (575 m3/h) przy jednoczesnym zachowaniu bardzo cichego poziomu pracy (48 dB na I biegu). Może pracować z silnikiem zewnętrznym (umieszczonym np. na poddaszu albo w garażu), dzięki temu w kuchni będzie praktycznie niesłyszalny.

Okap GLOBALO NOMINA

Okap GLOBALO NOMINA to z kolei przykład dobrze zaprojektowanego okapu przyściennego (kominowego) w standardowym kształcie T-Line (odwróconej litery T).


Okap Globalo Nomina

 

Okap sprawdzi się w aktywnej kuchni, w której wiele się dzieje. Jego nowoczesne rozwiązania technologiczne powstały, by maksymalnie ułatwić pracę. Jak większość okapów Globalo, może pracować w trybie wyciągu (podłączony do kanału wentylacyjnego) albo w trybie pochłaniacza (z filtrem węglowym w obiegu zamkniętym).


Okap Globalo Nomina

 

Dodatkowe funkcje sprawiają, że gotowanie jest przyjemne: czujnik zabrudzenia filtra aluminiowego poinformuje nas, gdy przyjdzie czas na jego wyczyszczenie, czujnik pary włączy się automatycznie, gdy sensor ją wykryje, po czym wyłączy okap, gdy powietrze stanie się czyste.

Okap GLOBALO ALTEMO

W białej kolorystyce proponujemy zatrzymać się na chwilę przy okapie skośnym GLOBALO ALTEMO. Jest to wytworny egzemplarz, który spodoba się zwłaszcza użytkownikom, którym bliski jest styl glamour.


Okap Globalo Altemo

 

To prawdziwy kombajn pod względem parametrów technicznych i wykończenia. Osiąga wydajność maksymalną na poziomie 730 m3/h, co pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie powietrza z kuchni oraz z salonu, jeśli okap zamontujemy w pomieszczeniu otwartym. Klasa energetyczna A oznacza dbałość o środowisko oraz o własną kieszeń, gdyż generuje o wiele mniejsze rachunki za prąd.


Okap Globalo Altemo

 

Sterowanie tym egzemplarzem to czysta przyjemność. Umożliwia ją podświetlany panel dotykowy, za pomocą którego szybko zmienimy bieg urządzenia lub włączymy i wyłączymy inne funkcje oraz pilot, którym uruchomimy okap zdalnie. Białe, hartowane szkło tworzy stylowy duet z lakierowaną na biało stalą. Do czyszczenia elementów szklanych polecamy np. spray do szyb Berner Active, który usunie wszystkie nieczystości z powierzchni oraz zabezpieczy ją przed uszkodzeniem. Do elementów stalowych można użyć np. spray Berner Wonderclean.

Okap GLOBALO TUDARA

Marka Globalo ma w swojej ofercie kilka bardzo interesujących modeli, które wyróżniają się na tle innych producentów. Są nimi okapy wyspowe przypominające nowoczesne lampy. Jednym z nich jest okap wyspowy GLOBALO TUDARA.


Okap Globalo Tudara

 

Na pierwszy rzut oka można pomylić go z nowoczesną lampą oświetlającą płytę grzewczą. Nic bardziej mylnego. Jest to efektywny (i efektowny!) okap wyspowy, który dodatkowo pełni funkcje oświetleniowe. Podwiesza się go do sufitu za pomocą 4 linek, które można regulować. Należy do cichych okapów kuchennych - na I biegu pracuje na poziomie 46 dB, co pozwala domownikom na prowadzenie zupełnie swobodnych rozmów, słuchanie radia, czy oglądanie ulubionego serialu.


Okap Globalo Tudara

 

Okap Globalo Tudara działa jako pochłaniacz. Oznacza to, że zbędny jest dodatkowy kanał wentylacyjny i konieczność montażu rur. Wystarczy zainstalować w okapie filtr węglowy, by cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem w kuchni.

Okap GLOBALO - dlaczego warto go mieć?

  • producent dba o dopracowany design swoich okapów: są dobrze zaprojektowane i wykończone z użyciem materiałów najwyższej jakości (szkło hartowane, stal inox , stal lakierowana proszkowo)
  • okapy Globalo są okapami ambientowymi: oznacza to, że towarzyszą nam w życiu codziennym, a nie przeszkadzają
  • Globalo to polski producent: kupując jego urządzenia wspierasz rodzimą gospodarkę
  • marka dba o ekologię: edukuje w kwestii racjonalnego użytkowania okapów (m.in. włączania i wyłączania ich w odpowiednim momencie), stosuje oświetlenie LED, które zużywa aż 10 razy mniej energii niż tradycyjne żarówki, pozwala bezproblemowo zwrócić stary okap przy zakupie nowego
  • marka łączy w jednym urządzeniu 2 najważniejsze cechy okapów: wysoką wydajność i cichą pracę