Okap kuchenny 90: 7 modeli wartych uwagi


Okap kuchenny 90 cm

Okap kuchenny 90: 7 modeli wartych uwagiDuży może więcej. To powiedzenie dotyczy również okapów. Większa szerokość podstawy urządzenia oznacza większą powierzchnię wchłaniania. Ale też konieczność wygospodarowania większej przestrzeni pod montaż. Sprawdźmy, kiedy konkretnie należy zakupić okap kuchenny 90 cm.

Okap kuchenny 90: szerokie perspektywy

Okap kuchenny 90 cm kupujemy przede wszystkim do płyt grzewczych i kuchenek gazowych nieprzekraczających 90 cm. Odpowiednie dopasowanie szerokości okapu przesądza o skuteczności pracy urządzenia. Za wąski okap kuchenny nie obejmie skutecznie swym ciągiem zasysania powstających podczas gotowania oparów. Nie wyeliminuje zatem nieprzyjemnej woni, wilgoci i tłuszczu. Dalej będą one przywierać do mebli, szyb i ścian i odpowiadać za irytujący zapach.

Aby okapy kuchenne spełniały swoje zadanie, ich szerokość powinna być przynajmniej taka jak szerokość płyty grzewczej. Okap kuchenny 90, ze względu na  swój rozmiar i moc pochłaniania, zalecany jest do przestrzeni o dużych metrażach, w tym do kuchni połączonych z salonem. Układ typu open space święci triumfy popularności, powiększa bowiem optycznie przestrzeń i ułatwia kontakt między domownikami. Problemy wpisane w te rozwiązanie – opary powstające podczas gotowania – rozwiąże wydajny okap 90.

Urządzenie ma stosunkowo spore rozmiary, rzuca się więc w oczy. Przy obecnej jakości designu i nacisku na funkcje estetyczne okapów, stanowi to jednak atut. Piękno formy okapu uatrakcyjni kuchnię. A przy różnorodności oferowanych na rynku modeli znalezienie okapu w stylistyce pasującej do wystroju kuchni będzie bezproblemowe.

Okap kuchenny 90: wszerz i wzdłuż stylistyk

Kupując okap kuchenny 90 zawsze pamiętajmy, aby pochodził od renomowanego producenta specjalizującego się w produkcji tych urządzeń. W szerokości 90 cm występują zarówno okapy przyścienne, wyspowe, blatowe, sufitowe, narożne, do zabudowy oraz teleskopowe. Bez wątpienia każdy znajdzie wśród takiego towarzystwa model pasujący do swojej kuchni.

Przyjrzyjmy się kilku egzemplarzom z kategorii okap kuchenny 90, sprawdzając ich cechy i rekomendacje stylistyczne. 

Okap kuchenny 90: modele klasyczne, nowoczesne i kosmiczne

Okap przyścienny GLOBALO BOLIRO 90.3 BLACK ze względu na swoją prostą, elegancką, nowoczesną formę pasuje do kuchni nowoczesnych o linii minimalistycznej i skandynawskiej. Specjalizujący się w produkcji okapów, renomowany producent GLOBALO, zadbał o wysoki standard wykonania i wachlarz zaawansowanych funkcji. Okap ma 4 prędkości z funkcją boost, sterowanie sensorowe z wskaźnikiem LED oraz sterowanie za pomocą pilota. Może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz. Podobnie jak inne modele od marki GLOBALO, okap kominowy Boliro jest cichy, energooszczędny i ma dużą moc silnika. Skośne nachylenie powoduje, że okap pomimo swoich sporych rozmiarów, ma mniejszą głębokość.


Okap przyścienny skośny GLOBALO Boliro

 

Niezwykle efektowny wizualnie, dzięki oryginalnemu wzornictwu i kunsztownemu wykonaniu, jest okap przyścienny PANDO Onna 90. Do jego produkcji użyto materiału DuPont Corian. To produkt, który nie tylko zachwyca stroną wizualną, ale również mocą pracy i innowacyjnością techniczną oraz użytkową.

Okap kuchenny 90 Pando Onna

Okap kuchenny 90 przyścienny Pando Onna

 

Okap 90 cm można również ukryć w zabudowie meblowej w ciągu szafek kuchennych. Uzyskujemy wówczas spójną kuchnię o schludnej zabudowie. Okap podszafkowy 90 to też korzystna wizualnie opcja do kuchni klasycznych lub skandynawskich, w których nie chcemy eksponować sprzętu, aby nie przeładowywał wnętrza.

Godny uwagi jest w tym przypadku okap do zabudowy 90 ELICA ELIBLOC LUX, którego futurystyczny design i wysoka funkcjonalność odpowiadają nawet bardzo wymagającym klientom. Wykonany jest z odpornych na zarysowania materiałów – m.in. stali lakierowanej. Dwie diody LED stanowią dodatkowe źródło światła przydatne podczas gotowania.


Okap kuchenny 90 do zabudowy Elica Elibloc Lux

 

Delikatnością, realizacją na wysokim poziomie oraz dobrą klasą techniczną odznaczają się również okapy blatowe. Idealnym dopełnieniem futurystycznej, stonowanej w formie i palecie kolorystycznej kuchni będzie okap blatowy FALMEC DOWN DRAFT 90. To propozycja dla koneserów high-tech. Wykonany ze szlachetnych materiałów, innowacyjny wzorniczo i funkcjonalnie okap ma ergonomiczną powierzchnię pochłaniania oraz dużą wydajność. Silnik kompaktowy o wydajności 600 m 3/h w tym modelu zapewnia cichą pracę urządzenia od 50dB.Okap blatowy Falmec Down Draft 90


Efektowny design i skuteczne rozwiązania technologiczne to z kolei flagowe atuty okapu NORTBERG STIVIA ISLAND. Urządzenie cechuje się innowacyjnym wzornictwem, dużą wydajnością pracy, solidnością wykonania oraz szeroką paletą funkcjonalności. Okap wyspowy 90 od Nortberg kusi zarówno urodą formy, jak i efektywnością pracy. Jest wyposażony w ssanie obwodowe oraz komfortowe sterowanie Soft-Touch. Za dodatkowe źródło światła służą energooszczędne diody LED, a filtry aluminiowe są wzmacniane.Okap Nortberg Stivia Island

 

Okap czarny 90 to kolejna warta rozważenia propozycja dla osób szukających interesujących i efektownych rozwiązań stylistycznych. Atrakcyjna prezencja, wydajność pracy i innowacyjność technologiczna – to wyróżniki okapu wyspowego TOFLESZ OK-6 MAGNUM ISLAND 90. Model ten ma 4 poziomy prędkości, sterowanie sensorowe oraz pilot. Punktowe światło zapewnią energooszczędne diody LED. Okap ten pracuje jako wyciąg lub pochłaniacz.Okap wyspowy Toflesz OK-6 Magnum Island 90

 

Modele o szerokości 90 cm znajdą również miłośnicy linii retro. Okap rustykalny 90 stanowi idealną propozycję dla posiadaczy kuchni w stylu skandynawskim, dworkowym, prowansalskim czy też folk. Tego typu koncepcje najlepiej wyglądają w przestronnych przestrzeniach, czyli takich gdzie potrzeba okapu o większej powierzchni wchłaniania. Okap wyspowy rustykalny 90 FALMEC TEMPO ANTICO to okap przyścienny o starannie zaprojektowanej, inspirowanej przeszłością stylistyce i nowoczesnych parametrach technicznych. Dekoruje i oczyszcza skutecznie powietrze z oparów i zapachów, pracując jako wyciąg lub pochłaniacz.Okap kuchenny 90 w stylu retro: Falmec Tempo Antico

 


Okap to urządzenie o szerokich zastosowaniach. Jego zadania nie zawężają się tylko do eliminacji przykrej woni, oparów, kurzu i niekorzystnych dla zdrowia drobnoustrojów. Dziś okap ma również stanowić główną ozdobę kuchni i dodatkowy punkt oświetlenia. Okap 90 radzi sobie z tymi celami i przyjmujemy go do kuchni z szeroko otwartymi ramionami.