28 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okap kuchenny podszafkowy - 4 bardzo ciche modele


okap kuchenny podszafkowy

Oszczędność miejsca, funkcjonalność, uniwersalny design — to korzyści, dla których tak wiele osób decyduje się kupić okap kuchenny podszafkowy. Wybór urządzeń w tej kategorii jest bardzo duży, dlatego postanowiliśmy ułatwić podjęcie decyzji i przygotowaliśmy zestawienie kilku cichych oraz sprawdzonych modeli, których użytkowanie zapewni zadowolenie. 

Okap kuchenny podszafkowy — najważniejsze zalety

Okap kuchenny podszafkowy to urządzenie, które cechuje się zazwyczaj dobrymi parametrami technicznymi, a przy tym zajmuje mało miejsca. Pozwala więc zaoszczędzić przestrzeń, która w kuchni jest na wagę złota.

Okap jest niemal w całości ukryty w szafce kuchennej więc z łatwością dopasowuje się stylistycznie do każdej kuchennej aranżacji. Niezależnie od tego, czy jesteście fanami klasycznych, nowoczesnych, industrialnych czy rustykalnych wnętrz — okap podszafkowy w każdym z tych miejsc będzie wyglądał świetnie.

Dlaczego warto wybrać cichy okap?

Cicha praca okapu w ostatnich latach zyskuje na coraz większym znaczeniu. Jednym z powodów jest coraz częściej spotykany w nowym budownictwie układ mieszkania, w którym kuchnia jest otwarta na salon. Sprzęty kuchenne, które pracują cicho pozwalają gotować i jednocześnie prowadzić rozmowy, słuchać muzyki, czy oglądać w międzyczasie telewizję. Odkąd wzrosła popularność nauki zdalnej i pracy w trybie home office, potrzeba komfortu w mieszkaniu stała się jeszcze bardziej istotna. Cichy okap pozwala na przygotowywanie posiłków i jednocześnie dba o spokój i komfort domowników, którzy w tym czasie skupieni są na obowiązkach.

Po czym rozpoznać cichy okap?

Każdy sprawdzony producent okapów kuchennych zamieszcza w danych technicznych produktu informację o poziomie głośności pracy, wyrażonej w decybelach (dB). Warto mieć na uwadze, że wartość ta zmienia się w zależności od prędkości, z jaką pracuje okap. Najczęściej przy produktach podawana jest informacja o tym, ile decybeli dany okap posiada na pierwszym biegu. Zazwyczaj to właśnie w tym trybie urządzenie pracuje najdłużej, dlatego, jeśli chcemy cieszyć się spokojem i komfortem w kuchni, wybierzmy okap o jak najniższej ilości decybeli.

Należy również pamiętać, że każdy okap pracuje ciszej, jeśli jest prawidłowo podłączony do wentylacji, jak najkrótszym odcinkiem i bez stosowania redukcji.

Ciche okapy kuchenne podszafkowe 

Przygotowaliśmy zestawienie wyjątkowo cichych okapów, z którymi gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

FALMEC WKŁAD OKAPU GRUPA SILNIKOWA 50 NRS

Falmec jest rozpoznawalną włoską marką specjalizującą się w produkcji okapów kuchennych. Od ponad 20 lat obecna jest również w Polsce. Okapy tego producenta wyróżniają się przede wszystkim ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi. Szczególnie ciekawa jest grupa silnikowa NRS, charakteryzująca się wydajnymi i cichymi turbinami. Na pierwszym biegu pracują już od 37 dB. Dzięki temu są ciche i pozwalają skupić się na gotowaniu oraz innych czynnościach. Dodatkowo wydajność w tym modelu wynosi aż 715 m3/h, dzięki czemu urządzenie szybko usuwa opary z pomieszczenia.

Falmec Grupa silnikowa 50 NRS

OKAP DO ZABUDOWY TOFLESZ OK-6 LINEA GLASS LED BIAŁA 60 850 M3H

Tofesz to polska marka okapów, której produkty doceniane są przede wszystkim za przystępne ceny w stosunku do parametrów. Okap OK-6 Linea Glass charakteryzuje się przede wszystkim dobrą wydajnością do 752 m3/h. Minimalny poziom dźwięku wynosi natomiast 43 dB. Dodatkowe atuty okapu to m.in. pochłanianie szczelinowe i energooszczędne oświetlenie.

Toflesz OK-6 Linea Glass 60

FABER ILMA TOUCH X 90

Świetnej jakości okap Faber Ilma Tuch X 90 to połączenie technologii i nowoczesnego designu. Wyposażony jest w unikatowy system Steam Off, eliminujący kondensację pary. Opatentowany przez producenta nawiew, wytwarza kontrolowany wir powietrza, dzięki któremu opary powstające przy gotowaniu i smażeniu poprowadzone są do góry i zasysane przez okap. Urządzenie posiada cichy silnik od 42 dB, dlatego korzystanie z okapu jest bardzo komfortowe.

Faber Ilma Touch X 90

GLOBALO AGENDERO 80.2 BLACK

GLOBALO Agendero 80.2 Black to cichy okap kuchenny podszafkowy, który na pierwszym biegu ma tylko 44 dB. Jednocześnie z łatwością pochłania kuchenne opary dzięki maksymalnej mocy 565 dB. Agendero posiada wygodne sterowanie przyciskami soft-touch, które zapewniają pełną kontrolę nad pracą urządzenia. Atutem jest także energooszczędne oświetlenie o przyjemnej dla oka barwie. Do okapu można również podłączyć silnik zewnętrzny — co pozwoli na niemal całkowite wyciszenie urządzenia.

GLOBALO Agendero 80.2 Black

Okap kuchenny podszafkowy to idealna opcja do niemal każdej kuchni. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub porady w kwestii wyboru odpowiedniego modelu do kuchni, zadzwoń lub napisz do nas! Zobacz również inne okapy podszafkowe w naszym sklepie.

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 8:00 - 17:00