Okap okrągły: 6 ciekawych modeli, które sprawdzą się w każdej kuchni


Okap okrągły

Okap okrągły: 6 ciekawych modeli,

które sprawdzą się w każdej kuchni

 

Okap kuchenny okrągły jest jednym z coraz chętniej wybieranych modeli. Urządzenie to jest doskonałym przykładem połączenia nowoczesności i minimalizmu. Idealnie sprawdzi się m.in. nad wyspą kuchenną, gdzie elegancka tuba o wysokiej mocy pochłaniania oczyści naszą kuchnię z nieprzyjemnych zapachów  i niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Poznaj również inne rodzaje tego urządzenia.

Okap okrągły przyścienny

Okap okrągły przyścienny ma formę dłuższej lub krótszej tuby bądź elipsy. Urządzenie świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy chcemy, by średnica okapu była mniejsza od szerokości płyty grzewczej. Jest to zarazem jedyna sytuacja, kiedy takie proporcje są dopuszczalne.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są okapy przyścienne okrągłe do 50 cm ze względu na to, że zabierają stosunkowo mało przestrzeni kuchennej. Są też często zgrabne i ich montaż można łatwo dostosować do praktycznie każdej kuchni.

Okap przyścienny okrągły może pełnić wygodną i przyjemną funkcję oświetleniową, dekorując wnętrze kuchni. W wielu modelach wykorzystana została technologia LED, zapewniająca nastrojowe oświetlenie dostosowane do okoliczności.

Urządzenia te produkowane są najczęściej ze:

 • stali inox

 • stali lakierowanej

 • szkła dekoracyjnego

 • szkła hartowanego

Modelem, na który warto zwrócić uwagę w tej kategorii okapów, jest okap przyścienny FALMEC ZEPHIRO.

Okap okrągły Falmec Zephiro

Okap okrągły przyścienny FALMEC ZEPHIRO


Wykonany jest z białego szkła hartowanego. Zastosowano w nim innowacyjną technologię E.ion System, pozwalającą na obniżenie nieprzyjemnych zapachów o ponad 95%. Dodatkowo posiada filtrCarbon Zeo zawierający węgiel aktywny o dużej zdolności pochłaniania i jednocześnie zatrzymywania wielu rodzajów substancji. Czujnik Listka wykrywa zaś obecność w powietrzu lotnych związków organicznych.

Podobnymi funkcjami wyróżnia się okap przyścienny FALMEC EOLO w kolorze białym.

Okap okrągły Falmec Eolo

Okap okrągły FALMEC EOLO


Innym modelem tego samego producenta, na który chcielibyśmy zwrócić uwagę, jest ceramiczny okap MARILYN. Przywraca on optymalną równowagę jonową w pomieszczeniach, w których mieszkamy. Głównym zadaniem wytwarzanych przez urządzenie jonów jest zneutralizowanie:

 • bakterii

 • wirusów

 • roztoczy

 • pyłków

 • zarodników

 • kurzu i innych alergenów

 • nieprzyjemnych zapachów

 • dymu papierosowego

 • oraz wielu innych

Okap okrągły ceramiczny Falmec Marilyn

Okap okrągły ceramiczny FALMEC MARILYN


Funkcja jonizacji może być również aktywowana niezależnie od potrzeby oczyszczenia powietrza z zapachów wytworzonych podczas przygotowywania posiłków. Możemy włączyć okap np. w celu utrzymania w naszym domu oczyszczonego i świeżego powietrza. Będzie ono wtedy zdrowe dla naszego organizmu oraz dobrze wpłynie na rośliny i zwierzęta, które z nami przebywają na co dzień. Zupełnie zniknie potrzeba stosowania produktów chemicznych lub technologii UV.

Okapy okrągłe wyspowe

Okap okrągły wyspowy to innowacyjne rozwiązanie, które sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Te modele to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również wysoka funkcjonalność. Montowane są nad wyspą kuchenną do sufitu. Jest to rozwiązanie niezwykle eleganckie, a urządzenie, które usunie z naszej kuchni nieprzyjemne zapachy, często wcale nie przypomina okapu.

Ich eliptyczny i cylindryczny kształt, wykonanie ze stali lakierowanej bądź nierdzewnej oraz ciekawa kolorystyka sprawiają, że okapy wyspowe są w stanie wpisać się w każde wnętrze. Jeśli cenimy sobie walory dekoracyjne sprzętu AGD z pewnością dostrzeżemy zalety okapów wyspowych okrągłych na linkach, które bywają wykonane ze szkła bądź eleganckich i wytrzymałych laminatów.

Tego rodzaju okap okrągły może mieć formę długiej tuby, która dyskretnie unosi się ponad płytą kuchenną. Występuje w kilku szerokościach. Nieduża średnica (poniżej 40 cm) sprawia, że model nie zajmuje wiele przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu znakomitej wydajności i skuteczności pochłaniania oraz usuwania z pomieszczenia zanieczyszczonego powietrza.

Okap wyspowy okrągły o szerokości większej niż 90 cm doskonale wkomponuje się w duże przestrzenie, w których centralnym punktem kuchni jest wyspa. Taki rozmiar sprzętu odpowiedni jest do kuchni, w której gotuje się z dużą intensywnością.

Prezentujemy godne uwagi modele okapów wyspowych okrągłych:

Nietuzinkowym wzornictwem cechuje się okap wyspowy FALMEC PENELOPE  z Linii Mirabilia. Na wygodną zmianę zakresu prędkości pracy urządzenia pozwala sterowanie przyciskowe Soft-Touch. Szkło, z jakiego wykonano ten okap okrągły czarny, udekorowane zostało nietypowymi wzorami, które mogą wprowadzić pewien akcent ekstrawagancji do naszego wnętrza.

Okap okrągły Falmec Penelope

Okap okrągły wyspowy FALMEC PENELOPEKolejnym modelem jest okap okrągły czarny TOFLESZ, który także cieszy się sporym powodzeniem. Wszystko za sprawą doskonałych parametrów technicznych i designu, który sprawdzi się nie tylko w nowoczesnej kuchni. Funkcja timer umożliwia automatyczne wyłączenie sprzętu po upływie 9 minut. Ten okap okrągły wykonano z najlepszej jakości stali inox .

Okap okrągły Toflesz OK-4 Polaris Island

Okap okrągły czarny TOFLESZ OK-4 POLARIS ISLANDWłoski producent FALMEC również w tej kategorii produktów ma wiele do powiedzenia oferując model PRESTIGE ISOLA. Urządzenie sprawdza się w każdej kuchni niezależnie od tego, czy posiada ona dostęp do kanału wentylacyjnego. Tryb wyciągu wyprowadza nagromadzone opary na zewnątrz, natomiast tryb pochłaniacza przefiltruje niechciane zapachy za pomocą filtra węglowego. Cztery diody LED, które umieszczone są od spodu urządzenia, oświetlają płytę kuchenną zapewniając komfort i bezpieczeństwo w trakcie gotowania.

Dzięki zastosowaniu filtra aluminiowego przeciwtłuszczowego kuchnia będzie wolna od tłustych cząsteczek, które ciężko zmyć z blatów i mebli kuchennych.

W zestawie znajduje się filtr węglowy, potrzebny do korzystania z urządzenia w trybie pochłaniacza.

Okap okrągły Falmec Prestige Isola

Okap wyspowy FALMEC PRESTIGE ISOLA


Modele okrągłe okapów nie tylko skutecznie i sprawnie pochłaniają opary i zanieczyszczenia kuchenne z powietrza, ale także ciekawie komponują się w kuchni. Są również przykładem na to, że nowoczesna kuchnia to miejsce, w którym występuje nie tylko wysokiej klasy technologia, ale także ciekawe wzornictwo i oryginalny design obok którego nie sposób przejść obojętnie.