Okap podszafkowy 90 cm - wybierz model do Twojej kuchni


Okap podszafkowy 90 cm - wybierz model do Twojej kuchni

Okap podszafkowy 90 cm to urządzenie, które sprytnie ukryjesz w szafce ponad płytą grzewczą. Pozostanie prawie niewidoczne, jednocześnie usuwając opary i tłuszcz.

Okapy podszafkowe to inaczej wkłady do zabudowy. Umieszcza się je w szafce kuchennej nad płytą gazową lub elektryczną. Na pierwszy rzut oka są niewidoczne. Można je zupełnie bezproblemowo dopasować do każdej zabudowy kuchennej. Pasują do kuchni nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych, a także prowansalskich, angielskich czy skandynawskich.

Okap podszafkowy 90 cm FALMEC MOVE GREEN TECH

Falmec to z kolei włoska marka, która należy do jednej z najlepszych na świecie. Urządzenia tego producenta cechuje wytrzymałość, dobry design i skuteczność.


Okap podszafkowy 90 cm Falmec Move Green Tech


Okap do zabudowy Falmec Move Green Tech 90 to ponadprzeciętny sprzęt, który cechuje się naprawdę dobrymi parametrami. Klasa energetyczna A++ zapewnia niskie zużycie energii elektrycznej, co przyczynia się do oszczędności podczas użytkowania urządzenia.

Ten wkład do zabudowy świetnie sprawdzi się w przestronnych pomieszczeniach, gdyż jego wydajność maksymalna wynosi 640 m3/h. Pozwoli to na dokładne usunięcie nieczystości z powietrza nawet w przestronnej kuchni. 4 poziomy prędkości rozpoczynają swoją pracę od 48 dB, co sprawia, że okap jest cichy. Trzy energooszczędne diody LED sprawiają, że płyta grzewcza jest jasno oświetlona, a rachunki za prąd pozostają niskie.

Okap podszafkowy 90 cm ELICA GLASS OUT/IX/A/90

Kolejnym włoskim producentem, którego urządzenie prezentujemy, jest marka Elica, która wyróżnia się innowacyjnym wzornictwem swoich urządzeń.W okapie do zabudowy ELICA GLASS OUT/IX/A/90 do czynienia z wytrzymałym szkłem hartowanym oraz stalą szlachetną Inox. Połączenie to sprawia, że urządzenie jest eleganckie. Wyposażono je w mocny silnik, co znacznie wpływa na zwiększenie wydajności urządzenia (556 m3/h). Funkcja high performance pozwala na oczyszczenie powietrza z bardzo rozległych przestrzeni lub podczas intensywnego gotowania, smażenia i grillowania.

Okap podszafkowy Elica może pracować w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Jako pochłaniacz działa z filtrem węglowym, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy i absorbuje wilgoć. Jako wyciąg jest podłączony do komina wywiewnego i nieczystości usuwane są poza pomieszczenie.

Okap podszafkowy 90 cm FABER SWIFT X/WH GLASS 90

Faber to włoska marka, która istnieje na rynku okapów kuchennych już ponad 60 lat. Innowacyjna technologia oraz zaskakująca stylistyka to jej znaki rozpoznawcze.


Okap podszafkowy 90 cm Faber Swift

Okap podszafkowy Faber Swift Glass jest wyposażony w interesujący element. Mianowicie w dyfuzor Nautilus, który umożliwia przeskok tego urządzenia z klasy energetycznej C do A. Dla użytkownika oznacza to mniejsze rachunki za prąd i dbałość o środowisko naturalne.

Na IV (intensywnym biegu) okap podszafkowy Faber Swift osiąga wydajność 520 m3/h. Pozwoli to cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem nawet w przestronnych kuchniach otwartych na salon.

Dodatkowe, przydatne funkcje w tym modelu to funkcja speed oraz wskaźnik zabrudzenia filtrów.

Okap podszafkowy 90 cm TOFLESZ LINEA BRAVO

Innym modelem okapu podszafkowego jest niedrogi wkład do zabudowy Toflesz Linea Bravo. To osiągalne cenowo urządzenie dla tych, którym zależy na wysokiej wydajności sprzętu (ma 500 m3/h).


Okap podszafkowy 90 cm Toflesz Linea Bravo

Okap Toflesz licuje (zrównuje) się z dolną linią szafek, przez co pozostaje praktycznie niewidoczny. Jedynymi oznakami jego obecności jest usuwanie oparów oraz oświetlenie w postaci energooszczędnego paska LED.

Sterowanie w tym okapie jest przyciskowe - wygodne przyciski znajdują się w zasięgu ręki po prawej stronie. Okap jest wykonany ze stali lakierowanej na kolor biały. Idealnie wpisze się w styl skandynawski, w którym dominują jasne kolory. Podłużny filtr aluminiowy dokładnie zbierze brud i cząsteczki tłuszczu. Żeby był skuteczny, pamiętajmy, by myć go mniej więcej raz w miesiącu (można ręcznie lub w zmywarce nastawionej na niską temperaturę bez innych naczyń w środku).

Okap podszafkowy 90 cm - podsumowanie

  • okapy podszafkowe mają różną szerokość, wyżej omówione zostały te o szerokości od 85 do 90 cm, w związku z tym pasują do szafek górnych o szerokości 90 cm
  • okap podszafkowy montuje się w specjalnym otworze w dole szafki - przed montażem konkretnego modelu, sprawdźmy wytyczne producenta
  • okap podszafkowy może pracować jako wyciąg lub jako pochłaniacz
  • wkłady do zabudowy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu: małym, średnim i dużym - w momencie wyboru zwróć uwagę na wydajność
  • okapy do zabudowy wykonane są najczęściej ze stali szlachetnej Inox, lakierowanej oraz ze szkła hartowanego w różnym kolorze


Pamiętaj, że kuchnia bez okapu szybciej się niszczy - jeśli chcesz dłużej cieszyć się jej wyglądem, zamontuj okap podszafkowy.