28 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okap rustykalny: 5 wartych uwagi modeli, które z powodzeniem łączą stulecia


Okap rustykalny

Kuchnie w stylu sentymentalnym, inspirowane wzornictwem ubiegłych epok przeżywają renesans. To efekt przesycenia modernizmem i szukania rozwiązań wnętrzarskich tworzących atmosferę ciepła i klasycznie rozumianego luksusu. Do takich kuchni najlepiej pasować będzie okap rustykalny. Pokazujemy 5 wyjątkowych modeli, które staną się estetycznym i funkcjonalnym atutem kuchni.

Okap rustykalny: powróćmy jak za dawnych lat

Romantyzm kuchni prowansalskich, szyk wnętrz angielskich i francuskich, nostalgia kolonializmu, przepych stylu nowojorskiego – estetyki te coraz częściej spotykamy w rodzimych kuchniach. Najczęściej stosowane w nich kolory to biel, kość słoniowa, przytłumione pastele oraz ciemne odcienie drewna. Fronty mebli są frezowane, szafki wzbogacone o ażurowe drzwiczki i przeszklenia, a dla całości aranżacji ważne są dodatki i dekoracje.

Jedną z ważniejszych ozdób może stać się odpowiednio dobrany okap rustykalny. Okap rustykalny to bowiem urządzenie, które oprócz praktycznych funkcji eliminowania oparów powstających w trakcie gotowania, ma też silne atuty wizualne.

Producenci zadbali o szeroką ofertę okapów w stylistyce retro. Mają ozdobne drewniane listwy okalające czaszę urządzenia oraz miedziane i pozłacane relingi. Okap rustykalny to jednak nie tylko piękna forma. Stylizowana konstrukcja kryje w sobie nowoczesną technologię. Okapy rustykalne mogą być wyposażone w wydajne i cicho działające silniki oraz funkcje automatyzujące ich pracę. Urządzenia te pochłaniają bardzo efektywnie tłuszcz, parę i pracują jako wyciąg (po podłączeniu do kanału wentylacyjnego) lub pochłaniacz (powietrze oczyszcza filtr węglowy). Przyjrzyjmy się 5 okapom, które łączą w sobie piękno z funkcjonalnością.

Okap rustykalny przyścienny SMEG KC19AOE

Okap rustykalny SMEG KC19AOEWłoski okap przyścienny SMEG KC19AOE cechuję efektowna, inspirowana stylem klasycystycznym forma. Model ten wygląda na zadbany antyk, ma jednak zaawansowany mechanizm zapewniający bardzo wysoki standard pracy. Okap ten wyposażony jest w 4 biegi pozwalające na osiągnięcie wydajności na poziomie 794 m3/h. Można go zatem zamontować w przestronnych kuchniach. Dodatkowo jest cichy (50 dB na I biegu) i energooszczędny. Jego piękny kształt dopełniają relingi w kolorze mosiądzu. Pasuje nie tylko do wnętrz klasycznych, ale również industrialnych.

Okap rustykalny przyścienny FABER AGORABardzo dobre parametry pracy i piękna linia inspirowana estetyką XIX wieku – to cechy charakteryzujące włoski okap rustykalny FABER. Okap jest w miarę cichy (54 dB na I biegu), intensywność wchłaniania można w nim regulować za pomocą 3 biegów i jest wyposażony w oświetlenie diodowe. Stylowe wykończenie zapewniają mu drewniane elementy do dowolnego wybarwienia. Model ten najlepiej pasuje do kuchni prowansalskich i kolonialnych.

Okap rustykalny BERG ANTIKA 60


W rogu kuchni rustykalnej, utrzymanej w prowansalskim lub bogatym mieszczańskim stylu, idealnie prezentować będzie się włoski okap rustykalny BERG ANTIKA. Jego historyzująca forma kryje w sobie mocny silnik, pozwalający na osiągnięcie wydajności 440 m3/h na najwyższym biegu oraz stosunkowo cichą pracę (zaledwie 54 dB na I biegu). Okap zapewnia przyjemne oświetlenie płyty grzewczej za pomocą dwóch żarówek. Rama wykończeniowa wykonana jest z naturalnego (bukowego) drewna niewybarwionego, które można pomalować na kolor spójny z barwą mebli.

Okap rustykalny przyścienny SMEG KS89RAE

Okap rustykalny SMEG KS89RAE

Okap przyścienny SMEG KS89RAE ma subtelną, opływową linię i bardzo wysoką jakość wykonania. Doskonałe parametry pracy sprawiają, że model ten sprawdzi się nawet w bardzo dużych przestrzeniach. Okap wyposażony został w 4 biegi z funkcją intensywną pozwalającą na osiągniecie wydajności na poziomie 788 m3/h. Producent zadbał o najwyższą klasę energooszczędności oraz wyposażenie w rzucające ładne światło diody LED. Rzadki miedziany kolor okapu i jego minimalistyczna forma korespondują ze stylem kolonialnym, industrialnym, angielskim i klasycznym retro.

Okap rustykalny przyścienny ELICA TAMAYA

Zdyscyplinowaną w swej elegancji linią i wysoką jakością wykonania odznacza się okap przyścienny ELICA TAMAYA. To propozycja dla osób szukających połączenia minimalizmu z klasycznymi dodatkami. Okap świetnie sprawdzi się nad szerokimi płytami grzewczymi, w kuchniach średniej wielkości utrzymanych w stylach retro i industrialnym.

 

Okap rustykalny to doskonały przykład dowodzący, że połączenie formy opartej na dawnych wzorach z nowoczesną technologią jest możliwe oraz daje dobry efekt wizualny i funkcjonalny. XIX wieczna forma spotyka się w nich z inżynierią z XXI wieku. Okapy kuchenne nie muszą mieć surowej, nowoczesnej formy. Modele w stylu retro pięknie dopełniają wizualnie klasycznie urządzone kuchnie.

 

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 8:00 - 17:00