Okap Teka - zobacz 4 modele warte uwagi


Okap Teka

Okap Teka - zobacz 4 modele warte uwagi


Okap Teka to niedrogi i funkcjonalny sprzęt na każdą kieszeń. Przyjrzyjmy się kilku modelom, które warto rozważyć do swojej kuchni.

Teka to hiszpańska marka mająca ponad 90-letnie doświadczenie w produkcji sprzętów do kuchni i łazienki. Jej produkty to efekt długiej pracy nad tworzeniem zaawansowanej technologii, wyboru odpowiednich materiałów oraz przykładania dużej wagi do strony estetycznej. Przyjrzyjmy się bliżej kilku okapom Teka z różnych kategorii, z których z pewnością każdemu przypadnie coś do gustu.

Okap Teka CC 480

Okap Teka CC 480 to przykład okapu wyspowego w kształcie tuby. Ma nowoczesny wygląd i równie zachęcające parametry techniczne.


Okap Teka


Okap Teka CC może pracować w dwóch trybach: jako wyciąg lub jako pochłaniacz. W trybie wyciągu urządzenie podłączamy rurą do kanału wentylacyjnego, a wszystkie nieczystości z powietrza usuwane są poza pomieszczenie. Wyciąg pracuje z wbudowanym filtrem metalowym (najczęściej aluminiowym), który zatrzymuje cząsteczki tłuszczu i brudu, dlatego należy go myć raz w miesiącu.

W trybie pochłaniacza wystarczy zainstalować dodatkowo filtr węglowy, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy i pochłania wilgoć. Filtr węglowy należy wymieniać co 3-6 miesięcy, gdyż zawarte w nim kuleczki węgla aktywnego tracą z biegiem czasu swoje właściwości.

Cylindryczny okap wyspowy Teka pracuje w zakresie 4 biegów. Na najwyższym osiąga wydajność 650 m3/h, co pozwala na skuteczne usunięcie wszystkich nieczystości powstających w kuchni podczas gotowania. Należy do cichych okapów kuchennych. Na biegu początkowym osiąga poziom głośności 48 dB. Warto zaznaczyć, że cichy okap to taki, którego poziom pracy plasuje się poniżej 50 dB. Pozwala to na swobodną rozmowę w kuchni i salonie podczas przygotowywania posiłków.

Okap Teka wyposażono w wiele dodatkowych funkcji takich jak timer, funkcję turbo czy wskaźnik filtrów. Urządzenie wykonano z wytrzymałej stali inox i szkła hartowanego.

Okap Teka DVT 950 White

Drugą propozycją jest okap przyścienny skośny pasujący do nowoczesnych wnętrz kuchennych. Okap Teka DVT 950 w kolorze białym to delikatny wizualnie sprzęt przeznaczony do małych pomieszczeń.


Okap Teka DVT

 

Wyposażony został w 2 halogeny umieszczone u jego dołu, które będą doskonałym uzupełnieniem górnego, głównego światła w kuchni i ułatwią wieczorne przygotowywanie posiłków. Okapem steruje się w sposób dotykowy. Delikatnym muśnięciem palca zmieniamy jego bieg, włączamy oświetlenie, czy też ustawiamy dodatkowe opcje. Szklana powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu w czystości, a wyświetlacz LED czytelny i intuicyjny.

Timer pozwala ustawić wyłączenie okapu po określonym czasie. Przydatne, gdy chcemy np. szybko wyjść z domu, ale w kuchni pozstały jeszcze opary z gotowania. Wskaźnik filtrów podpowie nam, kiedy przyszedł czas na wyczyszczenie filtra metalowego.

Poziom dźwięku okapu Teka DVT jest bardzo niski. Na I biegu urządzenie osiąga jedynie 44 dB, co jest wynikiem bardzo dobrym. Możemy przy nim swobodnie rozmawiać, oglądać ulubiony film, czy słuchać radia.

Okap Teka GFG2 Glass White

Okapy do zabudowy są kompaktowym rozwiązaniem do kuchni, w których chcemy ukryć urządzenie w szafce. Okap Teka GFG2 można dzięki temu dopasować do praktycznie każdego rodzaju wnętrza.

Okap Teka GFG2

 

Ten model polecamy do kuchni niewielkich i osobom, którym zależy na sprzęcie za nieduże pieniądze. Niewątpliwą zaletą okapu Teka GFG2 jest pasmo LED, które jasno i wyraźnie oświetla całą przestrzeń roboczą na płycie grzewczej i obok niej. Ten kompaktowy sprzęt pasuje do szafki 60 cm i może w niej pracować jako wyciąg lub jako pochłaniacz.

Pracuje na 3 biegach i osiąga maksymalną wydajność 334 m3/h. Zastosowano w nim 5 wygodnych przycisków, którymi uruchomimy wszystkie dostępne w okapie funkcje.

Okap Teka CNL 6415 Plus Black

Dla fanów okapów teleskopowych mamy czarny okap Teka CNL. Na uwagę zasługuje na pewno fakt, że ma on wymienną, szklaną listwę frontową, którą możemy dostosować do reszty zabudowy kuchennej.

Okap Teka CNL

Konstrukcja okapu teleskopowego zakłada konieczność wysunięcie panelu przedniego w celu włączenia urządzenia. Szuflada przesuwa się na specjalnych prowadnicach. Stal użyta w tym modelu jest odporna na pozostawianie odcisków palca, co sprawia, że dłużej pozostaje czysta i schludna. Okap ma wysoką klasę energetyczną A. Oznacza to, że urządzenie zużyje o wiele mniej prądu niż okapy, których klasa energetyczna jest niższa.

Na uwagę zasługuje także aż 6 biegów, co jest stosunkowo rzadko spotykane w okapach kuchennych. Oprócz stali inox w okapie zastosowano czarne szkło hartowane o wysokiej odporności na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokiej temperatury.

W okapie zastosowano diody LED, które charakteryzują się energooszczędnością oraz przyjemnym, jasnym światłem. Nawet po skończonym gotowaniu możemy pozostawić światło w okapie włączone, aby uprzyjemnić sobie spędzanie czasu w kuchni wieczorem.

Okap Teka - podsumowanie

Podsumowując przegląd okapów marki Teka, dochodzimy do kilku najważniejszych wniosków:

  • okapy Teka produkowane są w wielu różnych rodzajach: znajdziemy wśród nich okapy wyspowe w kształcie tuby, w formie T-Line, czyli odwróconej litery “T”, wybierzemy wśród modeli przyściennych, czy do zabudowy podszafkowej jako wkłady montowane na stałe lub teleskopowe
  • wśród modeli producenta znajdziemy szeroki zakres cen, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni na swoją kieszeń
  • producent oferuje wysokiej jakości materiały (szkło hartowane, stal inox ), które zapewniają użytkowanie okapów przez długie lata
  • urządzenia wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji ułatwiających korzystanie z nich (automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, timer, czujnik filtrów)