Okap tuba: polecamy 4 modele w 4 różnych stylach


Okap tuba

Okap tuba: polecamy 4 modele w 4 różnych stylach

Okap tuba to przykład wzornictwa opartego na unikatowości formy. Najczęściej okapy kojarzą się z kształtem odwróconej litery „T” i kanciastymi bryłami. Okap tuba jest zaprzeczeniem tej standardowej koncepcji. Zapewnia on kuchni bardziej designerski charakter. Okap tuba - oprócz praktycznej funkcji absorbcji oparów – pełni zatem także rolę efektownej dekoracji. Przyjrzyjmy się 4 interesującym modelom, które zwiększą komfort gotowania i poprawią wygląd kuchni.

Okap tuba: oryginalność formy i moc pracy w jednym

Okapy tuby mają przekrój koła lub elipsy i swą budową przypominają cylindryczne rury lub dekoracyjne lampy. Ich zaokrąglona forma nadaje im lekkość wizualną. Mają też mniejszą średnicę od szerokości pozostałych typów okapów. Standardowy rozmiar okapu tuby to bowiem ok. 40 cm. Dostępne na rynku są też modele zaczynające się już od 35 cm. Najczęściej jednak kupowane są urządzenia o średnicy do 50 cm. Zabierają przez to mniej powierzchni użytkowej - mają mniejszą średnicę od płyty grzewczej i kuchenki. Z tych właśnie powodów okapy w kształcie tuby muszą mieć dobrą wydajność, żeby poradzić sobie z intensywnymi oparami podczas gotowania. Warto zwracać na to uwagę, gdy będziemy wybierać konkretny model.

Okap tuba występuje zwykle jako okap wyspowy okrągły lub okap przyścienny okrągły (okap kominowy okrągły).

Okapy przyścienne okrągłe mocowane są do ściany. W zależności od modelu, okap przyścienny okrągły ma 2 rodzaje wylotów - od góry, przez kratkę wentylacyjną w suficie lub z tyłu, przez kratkę w ścianie.

Okapy wyspowe okrągłe montowane są do sufitu lub za pomocą mocnych stalowych linek. Okap tuba renomowanego producenta to urządzenie o bardzo dobrych parametrach mocy silnika. Wydajność urządzeń to zwykle ok. 600-700 m3/h. Pełnią one również funkcje oświetleniowe - nie tylko rozjaśniają płytę grzewczą, ale tworzą przyjemny nastrój w kuchni.

Okap tuba przyścienny BERG FLOYD NIGHT

Zestaw propozycji rozpoczynamy prezentując okap przyścienny BERG FLOYD NIGHT. Model ten ma formę cylindryczną. Jego oryginalna opływowa forma i kolorystyka czerni powodują, że najlepiej komponuje się z kuchniami urządzonymi w stylu nowoczesnego minimalizmu oraz industrialnymi i skandynawskimi.


Okap ten odznacza się bardzo dobrymi parametrami pracy. Jest wyposażony w 4 biegi wraz z trybem intensywnym, na którym osiąga wydajność 676 m3/h. Jest również dość cichy. Zapewnia też estetyczne oświetlenie płyty grzewczej dzięki diodom LED. Producent zadbał o wyposażenie go w funkcje dodatkowe – pochłanianie obwodowe. Okap ten wykonany jest z trwałej stali lakierowanej i może pracować jako pochłaniacz lub wyciąg.

Okap tuba przyścienny PANDO ONNA

Hiszpański okap przyścienny PANDO Onna nie jest klasyczną tubą. Przypomina niezwykle piękny, biało-stalowy obiekt sztuki. Kuchnia staje się przez to miejscem, gdzie praktyczne czynności ubrane są w wyszukane estetycznie formy. Model ten w niezwykle oryginalny sposób zespala formę tuby z bardziej fantazyjnym kształtem, przez co jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów szukających ciekawszych wariantów okapów cylindrycznych.


Okap tuba Pando Onna

Okap tuba Pando Onna


Okap ten wykonany jest z odpornej na zarysowania stali oraz opatentowanego przez amerykańską firmę DuPont specjalnego tworzywa (Corian). Ciepłe, przyjemne w odbiorze światło rzucają na płytę grzewczą 4 diody LED. Okap pracuje jako pochłaniacz oczyszczając powietrze za pomocą filtrów węglowych. Wyposażony jest w praktyczny czujnik wymiany filtrów, informujący o konieczności wyczyszczenia filtrów aluminiowych. Sterowanie okapem odbywa się za pomocą praktycznych przycisków Soft-Touch.

Okap tuba wyspowy FABER ECLIPSE

Od schematycznych rozwiązań estetycznych wolny jest również okap wyspowy FABER ECLIPSE EV8 X 37. Formą nawiązuje on do nowoczesnej, designerskiej, wykonanej ze stali INOX lampy.

Urządzenie ma bardzo dobre atrybuty mocy. Pracując w zakresie prędkości 4 biegów, osiąga wydajność 590 m3/h. Dodatkowo jest cichy i dysponuje szerokim pakietem zaawansowanych funkcji opcjonalnych. Poziom generowanego dźwięku to 44dB.
Okap ten zapewnia bardzo ładne, energooszczędne oświetlenie dzięki 2 diodom LED. Wyposażony jest w dodatkowe funkcje.

Dyfuzor EVO: pozwala na zmniejszenie zużycia energii, wzrost wydajności i zmniejszenie hałasu nawet o 25%. Funkcja energy obniża zużycie eneregii. Funkcja speed 

aktywna jest przez 10 minut, po czym okap automatycznie przełącza się napoprzednio wybraną prędkość okapu.

Okap tuba GLOBALO CYLINDRO ISOLA

Okap tuba GLOBALO Cylindro Isola to propozycja renomowanego polskiego producenta specjalizującego się w wytwarzaniu okapów. Model ten, dzięki prostocie cylindrycznej linii i możliwości doboru kolorystyki, pozwala na wzbogacenie kuchni o efektowny element dekoracyjny. Okap wyspowy GLOBALO Cylindro Isola wykonany jest z wysokiej jakości stali, której stop jest odporny na zarysowania i zabrudzenia.


Okap tuba Globalo Cylindro Isola

Okap tuba GLOBALO CYLINDRO ISOLA

Parametry pracy okapu odpowiadają modelom z wyższej półki przy zachowaniu konkurencyjnej ceny . Cztery biegi zapewniają osiągnięcie wydajności na poziomie aż 742 m3/h dzięki funkcji boost, a timer pozwala na zaprogramowanie automatycznego wyłączenia się okapu. Producent zadbał również o cichą pracę – zaledwie 46 dB na I biegu oraz klimatyczne, ekologiczne oświetlenie LED. Dodatkowo okap może pracować z silnikiem zewnętrznym. Jest przeznaczony do kuchni nowoczesnych, industrialnych i skandynawskich. Opływowa obudowa powoduje, że pasuje również do kuchni klasycznych.

 

Okap tuba to propozycja dla osób ceniących połączenie niebanalnego designu z wysoką klasą pracy. To przykład, że urządzenie pełniące praktyczne funkcje oczyszczania kuchni z oparów, może pełnić rolę centralnego elementu dekoracyjnego. Bogactwo modeli powoduje, że kuchenny okap tuba podoba się zarówno miłośnikom minimalizmu, jak i bardziej ozdobnych form.