Okap tuba - poznaj tajniki okapu cylindrycznego


Okap tuba

Okap tuba - poznaj tajniki okapu cylindrycznego


Okap tuba to okrągły okap cylindryczny, który zamontować możemy nad wyspą kuchenną lub na ścianie ponad płytą grzewczą. Zobacz, czym się charakteryzuje.

Okapy tuby występują w dwojakiego rodzaju formie:Ich średnica wynosi najczęściej do 50 cm, występują w różnych kolorach, wykonane są ze stali inox i szkła hartowanego i osiągają wydajność nawet powyżej 900 m3/h. Mogą pracować w trybie wyciągu (podłączone do wentylacji) lub w trybie pochłaniacza (obieg zamknięty z filtrem węglowym). Producenci dbają o to, by okapy tuby miały wysoką klasę energetyczną (najczęściej A i B) oraz dodatkowe funkcje ułatwiające przygotowywanie posiłków, takie jak booster, funkcję 24h, dyfuzor EVO, timer, pochłanianie obwodowe, czy opcję energy.

Okap tuba FABER CYLINDRA ISOLA

To niebywały egzemplarz okapu kuchennego wykonanego m.in. z cementu. Okap tuba Faber Cylindra Isola Plus Cement jest oryginalnym dodatkiem do nowoczesnej kuchni, w której ceni się odważne i niecodzienne rozwiązania.

Okap tuba Faber Cylindra Isola Plus Cement

Ten okap wyspowy to połączenie surowej formy cementowego cylindra z zaawansowaniem technologicznym. Urządzenie ma klasę energetyczną A, co oznacza, że charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej. Na ekologiczność tego modelu wpływa dodatkowo fakt zastosowania diod LED, które są o wiele wydajniejsze, niż tradycyjne żarówki. Wydajność maksymalna 680 m3/h, osiągana na IV (najwyższym) biegu, pozwala na skuteczne usunięcie wilgoci i tłustych cząsteczek z powietrza. Okap tuba Faber pełen jest nowoczesnych rozwiązań, takich jak:


  • czujnik zabrudzenia filtrów i wskaźnik filtrów: poinformuje nas o konieczności wyczyszczenia filtrów aluminiowych (przeciwtłuszczowych) lub wymiany filtrów węglowych
  • dyfuzor EVO: pozwala na zmniejszenie zużycia energii, wzrost wydajności i zmniejszenie hałasu - zmniejsza głośność aż o 25%
  • pochłanianie obwodowe: (szczelinowe) to nowa technologia, w której opary są pochłaniane przez szczeliny znajdujące się na obwodzie okapu - dzięki temu zmniejsza się powierzchnia ssania, a jednocześnie zwiększa się ciśnienie ssące

Okap tuba GLOBALO CYLINDRO ISOLA

Ten egzemplarz przypadnie do gustu osobom, które marzą o białym okapie w domu. Okap tuba Globalo Cylindro Isola White ze stali inox lakierowanej na biało.


Okap tuba Globalo Cylindro Isola White

 

Idealnie sprawdzi się w jasnych wnętrzach w stylu skandynawskim, ale też jako przeciwwaga dla przestrzeni ciemniejszych, w których potrzebny jest kontrast. Globalo to polska marka, która łączy w sobie włoskie i hiszpańskie uwielbienie do designu oraz niemiecką precyzję. Najwyższy bieg tego modelu (boost) pozwala na osiągnięcie wydajności 742 m3/h, co sprawia, że bez problemu usuniemy wszystkie nieczystości powstające podczas gotowania nawet z przestronnych kuchni otwartych na salon. Dodatkowo - co jest ważne, gdy łączymy pomieszczenie kuchenne z częścią wypoczynkową - okap jest cichy - na I biegu osiąga poziom dźwięku 46 dB. Przypomnijmy, że cichym okapem określamy urządzenie, które ma poniżej 50 dB na biegach początkowych. Okap Globalo Cylindro Isola może pracować w połączeniu z silnikiem zewnętrznym. Wbudowany silnik jest wymontowywany, a turbina zewnętrzna zostaje zainstalowana poza pomieszczeniem (na dachu, w garażu, na elewacji zewnętrznej). Dzięki takiemu rozwiązaniu okap jest jeszcze cichszy, gdyż w kuchni usłyszymy jedynie delikatny szmer przepływającego powietrza.


Okap tuba Globalo Cylindro Isola White


Okap tuba FALMEC POLAR BLACK ISOLA

Dla miłośników klasycznej czerni mamy natomiast model włoskiego producenta. Okap tuba Falmec Polar Black Isola to okrągły okap, który idealnie sprawdzi się w minimalistycznej lub industrialnej przestrzeni.


Okap tuba Falmec Polar Black Isola

 

Jak poprzednie modele, tak i okap Falmec może pracować w trybie wyciągu lub w trybie pochłaniacza. Jeśli zależy nam na obiegu zamkniętym, (tryb pochłaniacza) producent zapewnia filtr węglowy na wyposażeniu, co oznacza, że jest on w zestawie. Cztery biegi, w tym jeden intensywny, pozwalają na osiągnięcie wydajności maksymalnej710 m3/h, która w zupełności wystarczy na usunięcie nieczystości z pomieszczenia typu open space. Płyta grzewcza oświetlona zostanie jasnym światłem dzięki diodom LED, które zużyją mniej prądu, mniej się nagrzeją i pozostaną dłużej żywotne, niż tradycyjne żarówki.

Okap tuba KERNAU KCH

Srebrnym okapem w kształcie tuby, który proponujemy, jest okap przyścienny Kernau KCH 0140 X. Montujemy go na ścianie ponad płytą grzewczą.

okap przyścienny Kernau KCH 0140

Okap Kernau wykonany został z odpornej na działanie wysokiej temperatury i wilgoci stali INOX. 4 biegi pozwalają na osiągnięcie wydajności maksymalnej na poziomie 767 m3/h. Jasne diody LED, sterowanie przyciskowe Soft-Touch, pochłanianie obwodowe oraz timer ułatwiają gotowanie i sprawiają, że staje się ono przyjemnością, a nie obowiązkiem. I ten egzemplarz jest cichy - 46 dB na biegu początkowym to bardzo dobry wynik. Gdy podłączymy okap rurą do kanału wentylacyjnego, uzyskamy efektywny wyciąg. Gdy zdecydujemy się na zamontowanie filtra węglowego, uzyskamy pochłaniacz w obiegu zamkniętym.

 

Okap tuba to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne w nowoczesnej kuchni. Interesująco wygląda, oczyszczając jednocześnie powietrze, byśmy oddychali zdrowo. Sprawdzi się zarówno w otwartych pomieszczeniach z wyspą kuchenną, jak i w mniejszych kuchniach zamkniętych.