Okap wolnowiszący – poznaj 5 oryginalnych okapów wyspowych na linkach


Kuchnia z wyspą otwiera ciekawe możliwości aranżacyjne. Okap wolnowiszący na linkach dokładnie usunie wilgoć z powietrza i będzie oryginalnym elementem wystroju wnętrza. Poznaj 5 okapów wolnowiszących i wybierz model odpowiedni dla siebie.

Biały okap wolnowiszący 

Wyspa kuchenna umożliwia stworzenie przestrzeni roboczej w centrum pomieszczenia. Jest to wygodne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością w polskich domach. Pozwala przygotowywać posiłki i jednocześnie być razem z pozostałymi domownikami, którzy np. przebywają w części relaksacyjnej na kanapie czy fotelach.

Okap wolnowiszący Nortberg

W takim układzie świetnie sprawdzi się okap dekoracyjny NORTBERG DIAMOND, który łączy w sobie subtelną elegancję i wysokie parametry techniczne.

Dzięki klasie energetycznej A, diodom LED i wbudowanym silniku o niskim poborze mocy, zalicza się do urządzeń energooszczędnych, które współgrają z nowoczesnym dążeniem do minimalizowania użytkowanej energii elektrycznej.

Okap wolnowiszący Nortberg Diamond, podobnie jak większość okapów dekoracyjnych na linkach, pracuje jako pochłaniacz. Oznacza to, że powietrze oczyszczane jest w obiegu zamkniętym przy pomocy dodatkowego filtra węglowego, który wystarcza aż na 2 lata. Zbędne jest montowanie rur wentylacyjnych i zakrywanie ich maskownicą – okap jest dzięki temu lekki i pozostawia więcej przestrzeni w kuchni.

Urządzenie na I biegu jest niezwykle ciche (jedynie 30 dB), a na biegu maksymalnym ponadprzeciętnie wydajne (700 m3/h w trybie intensywnym).

Złoty okap wolnowiszący GLOBALO

Złote dodatki w kuchni to prosty sposób, by wzbogacić wizualne wnętrze domu. Oprócz zdobień w postaci relingów, armatury czy doniczek dobrym pomysłem jest montaż urządzeń AGD w kolorze złotym.


Okap wolnowiszący GLOBALO Arenoflow


Złoty okap GLOBALO ARENOFLOW to propozycja polskiego producenta, który przykłada najwyższą wagę zarówno do designu, jak i zaawansowania technologicznego w swoich produktach.

Okap wolnowiszący GLOBALO Arenoflow to eleganckie urządzenie w stylu glamour, które rozjaśni Twoją kuchnię niespotykanym wcześniej blaskiem. Stal szlachetna malowana na kolor złoty jest wytrzymała, odporna na wilgoć, wysoką temperaturę i zadrapania. Jej idealna powierzchnia doskonale współgra ze światłem w każdej postaci. 

Pochłanianie obwodowe sprawia, że wilgoć i nieprzyjemne zapachy są skutecznie zasysane i neutralizowane. 

Czarny okap wolnowiszący

Dla miłośników mocniejszych akcentów w kuchni mamy okap wolnowiszący w kolorze czarnym. Czerń, jako uniwersalny kolor we wzornictwie, bez problemu komponuje się z różnymi stylami w kuchni.

Okap wolnowiszący FABER ODETTE

Czarny okap wolnowiszący FABER ODETTE ma owalną, prostą bryłę i matowy kolor. Na myśl przywodzi nowoczesny sprzęt Hi Fi i niektórzy dostrzegają w nim np. podobieństwo do głośników.

Model tego okapu dekoracyjnego na linkach wyróżnia się dwoma jasnymi paskami przebiegającymi u góry i dołu cylindra, dzięki czemu jest on jeszcze bardziej futurystyczny i wprowadza akcent ruchu. 

To, co zwraca szczególną uwagę przy tym modelu, to możliwość wyposażenia go w dodatkowy zestaw o nazwie AIRLANE, którego działanie polega na dyskretnym ukryciu drugiego wentylatora w suficie podwieszanym. Wbudowany w niego silnik ssący tworzy dodatkowy dukt powietrza, dzięki czemu wentylacja jest jeszcze bardziej wydajna.

Okap wolnowiszący z...jeansu?

Jeansy mają już ponad 150 lat, ale dopiero niedawno włoscy projektanci wpadli na pomysł, by wykorzystać go również w produkcji...okapów kuchennych.

Okap wolnowiszący ELICA JEANS

Bez obaw, nikt nie porwał się na tapicerowanie okapu kuchennego materiałem jeansowym. To, co widzimy na powyższym zdjęciu okapu dekoracyjnego ELICA JEANS, to złudzenie optyczne uzyskane na skutek sprytnego i umiejętnego pomalowania urządzenia. 

Stal INOX w tym modelu wzbogacona została bowiem podczas malowania efektem jeansu, który robi naprawdę niecodzienne wrażenie. Gwarantujemy, że niewiele osób w Twojej okolicy w ogóle słyszało o takim okapie!

Wysoka klasa energetyczna A, energooszczędne diody LED, cicha praca i duża wydajność czynią z tego okapu dekoracyjnego również skuteczne urządzenie wentylacyjne.

Okap wolnowiszący z drewna

Drewno w kuchni sprawia, że staje się ona przytulniejsza, cieplejsza i bardziej przyjazna. Zwykle jednak decydujesz się na drewniane meble, blaty i podłogę, a nie urządzenia AGD, prawda?

Okap wolnowiszący Toflesz OK-4 Sandy

W okapie wyspowym Toflesz OK-4 SANDY oprócz wszystkich niezbędnych funkcji nowoczesnego urządzenia wentylacyjnego, zastosowano również drewnianą okleinę korpusu okapu. Dzięki niej miłośnicy cieplejszych wnętrz mogą otrzymać urządzenie 2w1 – funkcjonalny sprzęt i okap z motywem drewna, który wkomponuje się w kuchnię w stylu prowansalskim, angielskim czy rustykalnym.

Okap dekoracyjny Toflesz OK-6 Sandy jest cichy, gdyż na biegu początkowym osiąga 44 dB. Dzięki temu możesz rozmawiać z rodziną podczas gotowania lub słuchać ulubionej muzyki. Pracuje wyłącznie w trybie pochłaniacza, co sprawia, że nie trzeba martwić się o podłączenie go rurą do komina wentylacyjnego. Filtr węglowy dba o neutralizację nieprzyjemnych zapachów i wilgoci.

Dekoracyjny okap wolnowiszący na stalowych linkach to propozycja dla właścicieli domów i mieszkań, w których zastosowano wyspę kuchenną. Zapewnia skuteczną wentylację powietrza oraz niebanalną ozdobę i punkt oświetleniowy. Jego wysokość możesz dowolnie regulować w zakresie dostępnym dla konkretnego modelu (np. 150 cm). Pamiętaj jednak, by wysokość montażu uzależnić od rodzaju płyty grzewczej. Płyty gazowe potrzebuję nieco więcej przestrzeni między swoją powierzchnią a okapem.