14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okap wyspowy - elegancja, wydajność i najlepszy design w kuchni


Okap wyspowy - elegancja, wydajność i najlepszy design w kuchni 


Okap wyspowy to nie tylko wydajne i przydatne urządzenie kuchenne, ale również modny element nowocześnie zaprojektowanej kuchni. Prezentujemy kilka niepowtarzalnych modeli.

Jednym z rodzajów okapów, które zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju, są okapy kuchenne wyspowe. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż mocowane są do sufitu nad wyspą, na której znajduje się płyta grzewcza. Modele wyspowe okapów kuchennych to nie tylko praktyczne urządzenie kuchenne eliminujące negatywne skutki gotowania czy pieczenia. Nowoczesne okapy wyspowe to także nieodzowny element designerskiej przestrzeni kuchennej, w której spędza się przyjemnie czas również poza posiłkami.


Dla kogo okap wyspowy jest najlepszy?

Okapy wyspowe cechuje wzrastająca z roku na rok popularność. W latach 90. klienci zwracali największą uwagę na funkcjonalność tzn. na to, w jaki sposób urządzenie działa, czy jest wydajne, mocne i bezawaryjne. Obecnie świadomość użytkowników sprzętów AGD zwiększyła się na tyle, że są oni bardziej wymagający. Obok urządzeń wysokiej jakości zależy im również na okapach cechujących się wzornictwem najwyższej klasy. Klientami, którzy często sięgają po okap kuchenny wyspowy, są również osoby, które mają własnego projektanta planującego dla nich całość rozwiązań w nowym domu czy mieszkaniu.

⇨ Statystyczny posiadacz okapu wyspowego ceni estetykę jego wykonania oraz funkcjonalność i jakość zastosowanych materiałów.

 

Cichy okap wyspowy

Dobrym przykładem jednego z najcichszych okapów jest okap wyspowy Globalo Cylindro Isola uznanego polskiego producenta. Oprócz tego, że jego wygląd jest nowoczesny i elegancki, praca na pierwszym biegu nie przekracza 46 dB. Przy takim natężeniu dźwięku można swobodnie rozmawiać podczas pracy urządzenia. 

Jest to bardzo dobry wynik. 

Dodatkową zaletą tego modelu jest jego przystępna cena (w dniu pisania tego artykułu wynosi ona jedynie 2390 zł). Jeśli porównamy ten okap z innymi markami (również wiodących światowych producentów takich jak np. włoski Falmec) parametry, którymi cechuje się Cylindro Isola będą konkurencyjne.


Okap wyspowy Cylindro Isola 

Okap wyspowy okrągły Cylindro Isola od GLOBALO - przykład bardzo cichej pracy, wydajności oraz dobrego designu

 

⇨ Pamiętaj: cichy okap to taki, który na początkowym biegu nie przekracza poziomu głośności 50 dB.

 

Energooszczędne oświetlenie

Jedną z cech okapów wyspowych, które mają znaczenie dla klientów je wybierających, jest zastosowane w nich oświetlenie. Tradycyjnie oświetlenie w okapach kuchennych było montowane w celu ułatwiania gotowania - miało być dobrze widać płytę grzewczą. Obecnie producenci są nieco większymi wizjonerami i proponują np. takie rozwiązania jak włoski producent w swoich dwóch liniach Falmec POLAR LIGHT:


Okap wyspowy Falmec Polar Light 

Okap Falmec Polar Light 35 oraz Isola 35 - ledowy pasek dający przyjemne światło

 

Okapy te są okrągłą tubą posiadającą gustowne żłobienie na czaszy na wysokości ok. 10 cm od podstawy. Umieszczony w nim został pasek ledowy. Oświetlenie typu LED powoduje również, że okap jest bardziej energooszczędny. Jest to dodatkowe źródło światła, które nada naszej kuchni przyjemny i przytulny klimat. Oprócz niego ten model ma oczywiście również standardowe oświetlenie “robocze” od spodu.

⇨ Ważne: oświetlenie typu LED pozwoli zapewnić mniejsze zużycie energii elektrycznej podczas użytkowania okapu.


Niecodzienny kształt okapu wyspowego

Firma Falmec ma również w swojej ofercie okap wyspowy, który nie jest klasyczną tubą. Ma on bowiem kształt elipsy. Jest to rozwiązanie idealne w przynajmniej dwóch przypadkach:

  • kiedy posiadamy kuchnię otwartą i zależy nam na tym, by okap spełniał również funkcję dekoracyjną
  • kiedy nasza płyta grzewcza ma szerokość 90 cm, a my nie chcemy montować okapu kanciastego (standardowa tuba może nie wyglądać w tym przypadku proporcjonalnie)


Okap wyspowy Falmec Ellittica Isola 

Okap wyspowy FALMEC ELLITTICA ISOLA 70 w kształcie elipsy

 

Białe, hartowane szkło i oświetlenie LED RGB

Modelem, na który warto zwrócić szczególną uwagę (zwłaszcza, jeśli ceni się minimalizm), jest z pewnością okap wyspowy GLOBALO Argentelo wykonany z białego, hartowanego szkła. Działa on w trybie pochłaniacza niezawodnie filtrując powietrze w naszej kuchni. Proces produkcji tego okapu jest dość kosztowny, w zamian otrzymujemy jednak niepowtarzalny, gięty kształt czaszy, którą montujemy za pomocą specjalnych linek do sufitu. Mało tego, model ten, prócz klasycznego oświetlenia roboczego, posiada również w rantach oświetlenie LED RGB, którego kolor można modyfikować. Daje to duże pole do manewru w tworzeniu odpowiedniego nastroju oraz wygląda naprawdę imponująco.


Okap wyspowy Globalo Argentelo 

Okap wyspowy z białego, hartowanego szkła z oświetleniem LED RGB: model GLOBALO Argentelo

 

Okap wyspowy, który wygląda jak żyrandol

Producenci okapów skupiają się nie tylko na tym, żeby montować w swoich modelach dodatkowe oświetlenie. Wielu z nich dąży do tego, żeby dostarczać swoim klientom, lubującym się w najlepszym wzornictwie, modele, które trudno odróżnić od lampy. Przoduje w tym firma Elica, która ma w swojej ofercie na przykład takie egzemplarze:


Okap wyspowy Elica Interstellar i Elica Star 

Okap wyspowy Elica Interstellar oraz Elica Star - dla miłośników nieszablonowych rozwiązań

 

Modelem równie ciekawym jest Nest z serii F-light zaproponowany przez firmę Faber. Ma on formę szklanego abażura zamontowanego do sufitu. Urządzenie wygląda jak lampa oraz pełni jej funkcje. Zalecamy przemyślenie zamontowania tego modelu wcześniej. Za pomocą tradycyjnego włącznika będziemy mogli sterować oświetleniem tzn. włączać i wyłączać światło. Na czas gotowania przywołujemy pilotem okap nad płytę, a po jego ukończeniu okap wróci pod sufit i schowa się pod abażurem. Jest to model wykonany z materiałów najwyższej jakości, wyposażony w silnik o dużej mocy i wysokiej wydajności, a jednocześnie zapewniający cichą pracę.


Okap wyspowy Faber Nest 

Okap wyspowy Faber Nest - pilot wysuwa czaszę okapu nad płytę, włącznikiem zamontowanym na ścianie możemy kontrolować światło

 

Okapy jonizujące powietrze

Okapy Falmec charakteryzują się niebanalną formą i nowoczesnym wzornictwem. Przykładem innowacyjności i indywidualnego podejścia do każdego produkowanego jest okap dekoracyjny Marilyn, w którym zastosowano technologię E.ion System. Jest to zupełna nowość na naszym rynku. Nie istnieją na świecie dwa identyczne okapy tego modelu. Ze względu na skomplikowany proces produkcji nie są to okapy tanie, ale za to zupełnie niepowtarzalne. Ich zaletą jest również funkcja jonizowania powietrza, która pozwala na obniżenie nieprzyjemnych zapachów o ponad 95%. Okapy Marilyn wykonane są z ceramiki, która w pierwszym etapie produkcji jest wypalana w piecu w temperaturze 1300 stopni. Jest to model dla koneserów ceniących sobie dobry styl i elegancję. Ten okap wyspowy, po zamontowaniu z tyłu specjalnego wspornika, może być zawieszony również na ścianie.

⇨ Istotne dla zdrowia: jonizacja pozwala na wytworzenie jonów, które eliminują nieprzyjemne zapachy i przywracają optymalną równowagę jonową pomieszczenia.


Okap wyspowy Falmec Marilyn 

Okap wyspowy FALMEC MARILYN E.ion wykonany z ceramiki, wyposażony w funkcję jonizowania powietrza

 

Okapy wyspowe sufitowe

Warto pamiętać o tym, że okapy wyspowe mogą funkcjonować również jako okapy sufitowe. Jest to idealne rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy nie chcą, by urządzenie oczyszczające powietrze było zanadto widoczne. W momencie, gdy kończymy gotowanie, okap wyspowy chowa się w suficie w taki sposób, że go nie widzimy. Na czas pracy wysuwa się na ok. 10 cm i pochłania opary przez gęste filtry umieszczone na całym obwodzie. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się klienci, którzy proces gotowania traktują jak dobry pretekst do spotkania z przyjaciółmi i wspólnego spędzania czasu. Dążą do tego, żeby okap nie rzucał się w oczy. Dzięki temu modelowi warunki zostają spełnione. Zaletą okapu Falmec Eclisse jest również to, że jego silnik montowany jest poza pomieszczeniem, co wpływa na wyjątkowo cichą pracę.


Okap wyspowy sufitowy Falmec Eclisse

Dyskretny model Falmec Eclisse z silnikiem montowanym na zewnątrz pomieszczenia

 

Rosnące zapotrzebowanie na nowe, nietypowe modele okapów wyspowych zachęca producentów do wprowadzania coraz lepszych i bardziej innowacyjnych technologii. Są one w stanie połączyć w idealnym zestawie cechy, które dla użytkowników tego rodzaju urządzeń mają szczególne znaczenie, czyli:

  • oryginalne wzornictwo
  • wysoką jakość wykonania
  • wydajność i skuteczność
  • cichą pracę
 
Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 8:00 - 17:00