Okap wysuwany z blatu: model, na który warto postawić


Okap wysuwany z blatu

Okap wysuwany z blatu: model, na który warto postawić

 

Można przewrotnie powiedzieć, że postęp technologiczny wchodzi do naszych domów kuchennymi drzwiami. Producenci sprzętu AGD do kuchni celują bowiem w innowacyjne rozwiązania. Nowatorskie formy, coraz lepszej klasy parametry pracy. Cechy te posiada jedna z najnowszych propozycji na rynku - okap wysuwany z blatu.
W artykule wysuwamy kilka powodów, dla których warto zamontować go w kuchni.
  


Wysuwany okap blatowy to jedna z nowszych propozycji rynkowych. Miał swoją premierę na targach w Mediolanie zaledwie kilka lat temu. Liczba jego zwolenników wzrasta w szybkim tempie ze względu na długą listę związanych z tym urządzeniem plusów. Okapy blatowe dzięki swej minimalistycznej, czystej formie odwołują się do uniwersalnych i kanonicznie eleganckich wzorców piękna. Ich design jest jednocześnie nowoczesny i ponadczasowy. Są przez to zarówno dyskretnie efektowne, jak i wizualnie bezpieczne. Trafiają do klientów o wyrafinowanych gustach, lubiących nowości techniczne, jak i do tych optujących za niekontrowersyjnymi, sprawdzalnymi rozwiązaniami estetycznymi. 

Okapy blatowe dzielimy na: 

  1. Okapy zintegrowane z płytą grzewczą. Wśród nich wyróżniamy okapy w formie prostokątnej szczeliny oraz o formie okrągłej. 

  1. Okapy montowane na blacie. Tu urządzenia dzielimy na: okapy, które są zamontowane na blacie na stałe oraz takie, które wysuwają się na czas gotowania. 

W artykule skupiamy się na okapach montowanych na blacie - wysuwanych na czas gotowania.


Okap wysuwany z blatu: cechy

 

  • montaż w blacie bezpośrednio za płytą lub nad blatem
  • wysuwa się go pionowo w trakcie gotowania
  • bardzo dobre parametry dotyczące wydajności pracy
  • lokalizacja blisko płyty grzewczej zwiększa efektywność absorbcyjną
  • urządzenie cichsze od standardowych odpowiedników
  • wyposażenie w filtr metalowy oraz węglowy
  • po wsunięciu, na wierzchu zostaje dyskretny szklany panel
  • pracuje zarówno jako pochłaniacz jak i w trybie wyciągu (po podłączeniu do wentylacji)

 

Okap blatowy: estetyka, którą pokochał świat

Okap kuchenny wysuwany z blatu to propozycja dla miłośników stylu minimalistycznego, lubiących dużą dyscyplinę formy, ład stylistyczny oraz futurystyczne rozwiązania wizualne. Idealnie pasuje do wyrafinowanego rygoru aranżacyjnego kuchni nowoczesnych, o wyszukanej designersko linii wyposażenia i sprzętu AGD.

W kuchniach o takiej estetyce dominuje sprzęt do zabudowy, zapewniający wysoką spójność optyczną wnętrza. Okap nienachalny wizualnie sprawdzi się w tak zaprojektowanej przestrzeni, wpisując się w jej ascetyczny charakter. Decydują się na niego również chętnie właściciele kuchni o bardziej klasycznych kierunkach aranżacji, którzy nie chcą mieć sprzętu mocno wyeksponowanego. To też dobra opcja dla osób, którym dobranie najbardziej skorelowanego wizualnie z kuchnią okapu sprawia za dużą trudność decyzyjną.

Okap wysuwany z blatu jest tak mało widoczny, że pasuje do każdego wnętrza. Brak widoczności to również atut w przypadku kuchni otwartych typu open space, w których dąży się do zharmonizowania urządzenia połączonych pomieszczeń i rozmycia granic między ich aranżacją.  

Okapem blatowym o niezwykłej dyskrecji prezencji jest okap blatowy FALMEC DOWN DRAFT. Posiada obwodowy wyciąg zasysający powietrze przez szczelinę, energooszczędne oświetlenie diodowe oraz niezwykle przyjazny w obsłudze panel sensoryczny. Dzięki funkcji 24h może działać całą dobę, wymieniając powietrze w określonych odstępach przy poziomie hałasu właściwie niesłyszalnym dla człowieka.

 

Okap Falmec Down Draft

Okap wysuwany z blatu FALMEC DOWN DRAFT

 

Propozycją stylowo łączącą stal inox i szkło hartowane jest okap blatowy ELICA SEE YOU. Urządzenie pracuje w trybie wyciągu i pochłaniacza. Ma wysoką moc pochłaniania oparów i prawie bezgłośnie nawet na najwyższym biegu. Okap ten wprawdzie nie wysuwa się z blatu, a jedynie posiada zamykaną, szklaną klapkę, ale wpisuje się w założenia, którym przyświeca idea tego typu urządzeń.

 

Okap blatowy Elica See You

Okap blatowy ELICA SEE YOU


Okap wysuwany z blatu: czyste korzyści dla zdrowia i przestrzeni

Okapy wysuwane z blatu to również wybór niezwykle praktyczny. Dobrym argumentem do ich zakupu jest oszczędność przestrzeni. Nie zabierają one cennego miejsca na szafki w ciągu zabudowy, zwiększając powierzchnię użytkową w kuchni. Nie można się o nie również uderzyć głową. To też idealne rozwiązanie do dużych pomieszczeń, odremontowanych kamienic i innych wnętrz o wysokich stropach. Pomimo swojego nietypowego formatu doskonale wywiązują się ze swoich podstawowych funkcji – eliminują nieprzyjemne zapachy, w trybie wyciągu absorbują wilgoć, tłuszcz, drobnoustroje, bakterie oraz grzyby. Tak przefiltrowane powietrze nie tylko zwiększa komfort użytkowania pomieszczeń i utrzymanie ich w czystości, ale również ma cechy prozdrowotne, wpływając dobrze na kondycję fizyczną i intelektualną domowników.

Wysoka atrakcyjność wzornicza, innowacyjna technologia, specjalistyczna klasa wykonania – to atuty, które ma okap blatowy PANDO. Efektowny wygląd zapewnia mu wykonanie ze szkła i stali inox . Jego użytkowanie jest komfortowe dzięki sterowaniu sensorycznemu.


Okap blatowy Pando

Okap blatowy (wysuwany z blatu) PANDO

 

Okap wysuwany z blatu: kiedy działa lepiej?

Dla pełnej skuteczności funkcjonalności rekomendujemy podłączenie okapu do ciągu wentylacyjnego. Generuje to wzrost jego skuteczności o 80%. Gdy jest to zbyt trudne montażowo, rekomendujemy montaż filtra węglowego i jednocześnie uczulamy na konieczność jego wymiany najrzadziej co 2-3 miesiące. W przeciwnym przypadku urządzenie będzie pracować mniej efektywnie.

Okap wysuwany z blatu to nowość rynkowa. Jego wynalezienie zmieniło estetykę kuchni zapewniając jej elegancję i bardzo dużą oszczędność przestrzeni użytkowej. Okapy te mają mocne silniki o wysokiej klasie skuteczności i cechują się zdolnością niemal bezgłośnej pracy, ponieważ idealnie nadają się do montażu silnika zewnętrznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu jego praca nie jest słyszana w kuchni. Okap wysuwany z blatu to odpowiedź na potrzeby świadomej, wymagającej grupy klientów.