Okapy ELICA: poczuj moc włoskiego designu


Okapy Elica

Okapy ELICA: poczuj moc włoskiego designuOkapy ELICA są ekskluzywne i niestandardowe - ten włoski producent dba zarówno o technologię, jak i piękny wygląd swoich produktów.

Mając w kuchni okap ELICA możemy być pewni, że stanie się on niewątpliwą ozdobą naszej kuchni. Ich wzornictwo idealnie pasuje do nowoczesnych, przestronnych wnętrz, ale różnorodność modeli sprawia, że i właściciele mniejszych kuchni znajdą coś odpowiedniego dla siebie.

Przedstawiamy 7 wartych uwagi okapów ELICA z każdej kategorii, czyli okapów teleskopowych, wkładów do zabudowy, okapów przyściennych, wyspowych, blatowych, sufitowych i narożnych. Mamy nadzieję, że ten krótki przegląd ułatwi wybór odpowiedniego sprzętu oczyszczającego powietrze w kuchni.


Okap teleskopowy ELICA ELITE 35 GRIX/A/90

Ten okap teleskopowy to świetny przykład na to, jak technologia wygrała z upływem czasu. Kiedyś okapy teleskopowe były w Polsce bardzo popularne. Oprócz wkładów montowanych na stałe, były to niemalże jedyne w miarę łatwo dostępne urządzenia na rynku. Do dziś w wielu domach zobaczyć można modele sprzed 10 czy 15 lat. Niestety technologia wyciągów i pochłaniaczy kuchennych była wtedy dość ograniczona. Urządzenia były głośne, najczęściej białe, mało wydajne i szybko widać było po nich upływ czasu (np. pożółkły plastik czy rdza).

Marka ELICA to zmieniła i zaproponowała niezwykły okap teleskopowy. Okap ELICA LITE 35 GRIX/A/90 to urządzenie wydajne (645 m3/h) i zachowujące jednocześnie bardzo przyzwoity poziom dźwięku - na I biegu osiąga jedynie 46 dB.

Posiada 4 biegi, w tym jeden intensywny, gdy gotujemy więcej. Okapem steruje się sensorowo przyciskami Touch-Control.


Okap wyspowy ELICA BIO ISLAND ROVERE


Okap Elica Bio Island Rovere

 

Wystarczy spojrzeć na ten model, by zorientować się, że mamy do czynienia z urządzeniem najwyższej klasy. Jest pięknie zaprojektowany: szlachetna biel idealnie łączy się z dostojnym drewnem. Jest to jeden z niewielu okapów, który dostępny jest z dodatkowymi półkami podwieszanymi na linkach.

Urządzenie należy do klasy energetycznej A+. Co to oznacza? Że nie ma wyższej i eksploatacja urządzenia będzie w pełni energooszczędna i ekologiczna. To ważne zwłaszcza w obliczu faktu coraz większego zanieczyszczenia środowiska naturalnego.


Okap Elica Bio Island Rovere

 

Okap ma dużą wydajność, bo aż 757 m3/h, co sprawia, że świetnie nadaje się do przestronnych wnętrz, loftów, czy kuchni połączonych z salonem zgodnie z zasadą open space. Niewątpliwą zaletą okapu ELICA BIO ISLAND ROVERE jest to, że dostosowany jest do montażu z silnikiem zewnętrznym. Silnik zewnętrzny może funkcjonować poza kuchnią (na poddaszu, w garażu, w piwnicy), dzięki czemu praca okapu jest praktycznie bezgłośna.


Okap blatowy ELICA SEE YOU

Coraz większa liczba producentów ma w swojej ofercie okapy blatowe - novum w kategorii okapów kuchennych. Są one zintegrowane z płytą grzewczą lub montowane przy niej w blacie.


Okap Elica See You

 

Okap blatowy ELICA SEE YOU należy do tej drugiej grupy - montuje się go za płytą grzewczą w blacie. Na czas gotowania nie wysuwa się z niego, otwierana jest wyłącznie przezroczysta klapka ze szkła hartowanego. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie zostawia więcej miejsca w kuchni, przez co wydaje się ona być bardziej przestronna.

Okap ELICA SEE YOU osiąga wydajność maksymalną na poziomie 665 m3/h, a pochłaniacz wyposażony jest w Long Life Filter, czyli filtr neutralizujący nieprzyjemne zapachy o wydłużonej żywotności (wymienia się go co 3 lata).


Okap do zabudowy ELICA HIDDEN


Okap Elica Hidden

 

Okapy do zabudowy (zwane inaczej wkładami) to niezwykle popularny typ urządzeń. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, w łatwy sposób zamontujemy je w szafce nad płytą grzewczą i dostosujemy je do każdego stylu w kuchni.

Okap do zabudowy ELICA HIDDEN przeznaczony jest do szafki o szerokości 60 cm. Możemy go użytkować zarówno w trybie wyciągu, jak i w trybie pochłaniacza. Jego wydajność to 603 m3/h przy poziomie dźwięku 49 dB. Dodatkowe funkcje okapu, czyli High Performance oraz Speed spełnią wymagania intensywnie gotujących osób.


Okap przyścienny ELICA SINFONIA

Okap Elica Sinfonia

 

Okapy przyścienne skośne, do których należy ten model, to jeden z popularniejszych wśród użytkowników modeli. To okap o wysokiej wydajności (735 m3/h) oraz pracujący na przyzwoitym poziomie dźwięku, bo 48 dB.

Wykonany został z eleganckiego szkła hartowanego w kolorze czarnym. Jego bryła jest nieznacznie wygięta, co sprawia, że nabiera od nieco futurystycznego charakteru, przez co idealnie pasuje do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych. W górnej części okapu zainstalowane zostało neonowe oświetlenie, które daje przyjemne światło ułatwiające gotowanie. Okap ELICA SINFONIA to też świetne źródło dodatkowego światła, jeśli nie chcemy używać górnej lampy.

Okapy ELICA to propozycja dla osób, którym zależy na tym, by powietrze w kuchni było czyste i zdrowe oraz, by sprzęt kuchenny był dobrze zaprojektowany i wykonany. Z pełnym przekonaniem polecamy tego producenta.