Okapy kominowe – sprawdź, które modele odmienią Twoją kuchnię


Okapy kominowe

Okapy kominowe – sprawdź, które modele odmienią Twoją kuchnię

Okapy kominowe (okapy przyścienne) to nr 1 na liście okapów. Montowane na ścianie utrzymują kuchnię w czystości i ją zdobią. Sprawdź, które robią to najlepiej.


Okapy kominowe - czas na kuchnię jak z katalogu

Odpowiednio urządzona kuchnia może z powodzeniem konkurować z salonem o miano najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia domu. Meble kuchenne, sprzęt AGD i dodatki wykonane są z dużą dbałością o wzornictwo. Ich jakość i koncepcje wizualne pozwalają na efektowne aranżacje w różnych stylach.

  • Estetycznie dominuje kierunek nowoczesny, w którym meble mają proste fronty, a sprzęty są w większości zabudowane dla osiągnięcia efektu konsekwentnej, jednolitej całości.

  • Popularny jest też styl skandynawski, z jego naturalnymi materiałami, jasną kolorystyką i tworzącymi przytulną atmosferę dodatkami.

  • Coraz więcej wyznawców mają też kuchnie rustykalne, zwłaszcza te inspirowane stylem prowansalskim i angielskim, z frezowanymi frontami, przeszkleniami i żłobieniami.


Aby kuchnie robiły wrażenie, muszą być jednak utrzymane w czystości. Nie jest to łatwe przy intensywnym użytkowaniu. Okapy kominowe sprawnie wyeliminują opary z gotowania, przez które na meblach, szybach i ścianach osadza się para wodna i tłuszcz. Okap kuchenny kominowy wchłonie również nieładne zapachy oraz drobiny kuchu i szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje. Ma zatem także prozdrowotne właściwości i zapewnia lepsze samopoczucie.

Okap kominowy największą efektywnością odznacza się pracując jako wyciąg, czyli podłączony do kanału wentylacyjnego. W przeciwnym wypadku powietrze nie jest odprowadzane na zewnątrz, a opary wchłania filtr węglowy. Okap kominowy pracuje wówczas jako pochłaniacz.

Pamiętajmy również, aby kupić okap, który pracuje cicho (najlepiej poniżej 50 dB na I biegu) oraz pasuje rozmiarem do kuchenki. Dlatego właśnie często kupowany jest okap kominowy 60, czyli mający 60 cm szerokości. Ważny jest też poprawny montaż okapu.

Okap często jest najładniejszym urządzeniem w kuchni. Nadaje jej charakter i podkreśla styl. Sprawdźmy, które modele z kategorii okapy kominowe wywiązują się na medal ze swoich wszystkich zadań.

Okapy kominowe – odwrócona litera „T”

To najpopularniejszy kształt, z jakim kojarzone są okapy kominowe. Okap przyścienny standardowy ma formę odwróconej litery „T”. Pomimo klasycznej estetyki, niezwykle nowoczesny wygląd i wykonanie ma okap przyścienny ELICA METEORITE IX/A/90.

Dzięki futurystycznej bryle i użyciu szlachetnych materiałów (stal inox i szkło hartowane) model ten pasuje do nowoczesnych kuchni, w których przeważającym stylem jest minimalizm. Okap ten ma bardzo dobre parametry techniczne, dzięki czemu efektywnie pochłania opary nawet z dużych pomieszczeń. Ma energooszczędne oświetlenie LED (klasa A) i sterowanie sensorowe. Dzięki dużej mocy pracy (wchłanianie na poziomie 780 m3/h) i efektywnemu designowi rekomendowany jest również do kuchni z salonem i innych układów typu open space.

Okapy kominowe – skośne

Ze względu na swoją mniejszą głębokość okapy te zasłużyły na miano ergonomicznych. Taki design jest też bardzo nowoczesny i niestandardowy, co wprowadza do kuchni atrakcyjny element wizualny.

Okap przyścienny GLOBALO Larto ma elegancką, a jednocześnie ciekawą formę. Jest wydajny (ma moc maksymalną aż 820 m3/h), sprawdzi się zatem również w dużej kuchni. Cechuje go też świetna klasa energetyczna (A). Ma także pilot i timer do ustawiania czasu wyłączania. Pasuje do kuchni nowoczesnych i skandynawskich.


Okap przyścienny GLOBALO Larto

Okap Globalo Larto

Okapy kominowe – okrągłe

Mocny akcent wizualny ustanowi na pewno montaż okapu okrągłego. Jego zaletą jest również zdolność do optycznego odciążenia pomieszczenia dzięki dynamicznej sylwetce. Okap wyspowy ELICA CHROME ma niezwykle efektowny design i bardzo dobre parametry pracy. Jest jednym z najcichszych na świecie (45-55 dB), ma też funkcję Magic Wand (drążek do zmiany prędkości) oraz funkcję high performance zwiększająca moc pracy (do 603 m3/h). Wykonany jest ze stali i ma oświetlenie LED. Idealnie sprawdzi się w kuchni nowoczesnej lub glamour.


Okap wyspowy ELICA CHROME

Okap Elica Chrome

Okapy kominowe – prostokątne

Okapy mogą być bardzo dekoracyjne i przypominać lampy. Takim designem odznacza się okap przyścienny FALMEC PLATINUM. Elegancki design kryje w sobie zaawansowaną technologię. Model ten ma możliwość regulowania oświetlenia (LED), co wzmacnia jego funkcje dekoracyjne. Może pracować z silnikiem zewnętrznym, co gwarantuje bezgłośne działanie, ale nawet bez takiego rozwiązania na I biegu generuje zaledwie 45 dB. Ma bardzo dużą moc - do 590 m3/h na biegu maksymalnym.


Okap Falmec Platinum

Okapy kominowe – retro

Kuchnie rustykalne wymagają specjalnego designu urządzeń AGD. Pasującego do sentymentalnego stylu retro. Takim wzornictwem odznacza się okap przyścienny FALMEC IRIS TULIP. Jego zakrzywione linie i rzeźbione elementy drewniane sprawiają, że pasuje do kuchni prowansalskich, hiszpańskich i angielskich. Oprócz wyglądu ma dobre parametry pracy – jest stosunkowo cichy (49 dB na I biegu) i ma moc 480 m3/h na najwyższym biegu.


okap przyścienny FALMEC IRIS TULIP

Okap Falmec Iris Tulip

 

Okapy kuchenne kominowe pomogą w utrzymaniu czystości w tak ważnym pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Dzięki wielości wzorów mogą stać się atutem wizualnym kuchni w każdym stylu. Okapy kominowe słusznie zasłużyły na 1 miejsce w rankingu popularności.

Powiązane produkty Powiązane produkty