28 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Rekuperatory Marley - zatrzymaj ciepło w swoim domu


rekuperatory Marley

Niemal wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest czyste powietrze w domu. Pozwala ono cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem oraz zapewnia świeżość w pomieszczeniach. Niestety otwarcie okien wiąże się ze stratą ciepła i powoduje wychłodzenie pomieszczeń, czego zwłaszcza zimą wolimy unikać. Z pomocą przychodzą rekuperatory Marley, które mają zdolność odzyskiwania nawet do do 85% ciepła ze zużytego powietrza i pozwalają ogrzać nim świeże, napływające z zewnątrz. Dowiedz się więcej o zaletach tych innowacyjnych urządzeń.

Rekuperacja — jakie są jej zalety?

Rekuperacja to pojęcie, którym określa się wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Dotychczas większość budynków wyposażano w tradycyjną wentylację grawitacyjną, polegającą na wytwarzaniu ciągu przez kominy. Niestety takie rozwiązanie ma swoje wady. Największą z nich jest utrata ciepła z pomieszczeń, a także niedostateczne usuwanie wilgoci. Ponadto otwierając okna, wpuszczamy do domu nie tylko czyste powietrze, ale również zanieczyszczenia, alergeny i pyły z zewnątrz. Właśnie dlatego powstała rekuperacja, która pozwala na kontrolowanie przepływu powietrza, przez odpowiednie urządzenie — rekuperator. Zużyte powietrze zawierające wilgoć i dwutlenek węgla zostaje wymienione na świeże z zewnątrz. Rekuperator umożliwia jednocześnie odzyskanie części zgromadzonego ciepła wewnątrz budynku. Powietrze, które trafia do domu, oczyszczone zostaje przez filtry w rekuperatorze, dlatego jest czyste i bezpieczne dla zdrowia.


Innymi słowy, rekuperacja zapewnia korzyści dla domu takie jak:

  • stały dopływ świeżego i czystego powietrza, zapewniającego domownikom lepsze zdrowie,
  • zachowanie odpowiedniej temperatury pomieszczeń, a tym samym utrzymanie komfortu cieplnego i oszczędność na rachunkach,
  • usunięcie z domu wilgoci i utrzymanie budynku w lepszej kondycji.

Jeśli marzysz o energooszczędnym i zdrowym domu, to rekuperacja jest doskonałą odpowiedzią na Twoje potrzeby. Zapytaj naszego doradcę, który pomoże wybrać najlepszy sprzęt dla Ciebie.

Niemiecka jakość i wytrzymała konstrukcja 

Rekuperatory Marley to jedne z najbardziej cenionych rozwiązań wentylacyjnych na rynku. Marley produkuje swoje produkty zgodnie z niemieckim standardem jakości, wykonując kontrolę na każdym z etapów produkcji. Urządzenia przechodzą testy, dzięki czemu zapewniają wysoką wytrzymałość. Producent kładzie również duży nacisk na maksymalne uproszczenie montażu urządzeń, aby pozwolić Ci na samodzielną ich instalację.

Budowę rekuperatora można podzielić na kilka części. Główna z nich to wentylator, który obudowany jest rurą izolacyjną. W urządzeniu znajduje się wyjątkowo duży element ceramiczny, który wykonany został na wzór plastra miodu. Dzięki temu pochłania i oddaje duże ilości ciepła w krótkim czasie. Tę część rekuperatora wraz z filtrem i przepustem murowym wbudowuje się w ścianę. Na zewnątrz znajduje się pokrywa odporna na działanie promieni UV z kratką ochronną i krawędzią ociekową. Z kolei w pomieszczeniu rekuperator jest osłonięty dekoracyjną maskownicą z wyłącznikiem.

Jak działają rekuperatory Marley?

Sposób działania rekuperatora przebiega w następujący sposób:

  • Praca w trybie pojedynczym — rekuperator wytłacza z pomieszczenia zużyte powietrze przez 70 sekund. Przy okazji ogrzewany jest element ceramiczny. Następnie kierunek tłoczenia ulega zmianie i świeże powietrze przepływa do pomieszczenia z zewnątrz. Ciepło zmagazynowane wcześniej w elemencie ceramicznym powoduje ogrzanie napływającego powietrza, zachowując stały poziom temperatury wewnątrz pomieszczenia.

Zdjęcie: Działanie rekuperatora w trybie pojedynczym

  • Praca w trybie dialogowym — w przypadku, gdy w pomieszczeniu zainstalowane zostały dwa rekuperatory, jeden z nich dba o dopływ czystego powietrza, a drugi wytłacza zużyte powietrze na zewnątrz. Ciepło pozyskiwane w trakcie tego procesu magazynowane jest w elemencie ceramicznym. Kierunek tłoczenia ulega zmianie po 70 sekundach. Urządzenia dostosowują się względem siebie automatycznie drogą radiową. Tryb dialogowy rekomenduje się do pomieszczeń o większej kubaturze.

Zdjęcie: Działanie rekuperatora w trybie dialogowym

Poziom wentylacji można regulować samodzielnie dzięki pilotowi zdalnego sterowania. Rekuperatory Marley obsługują także tryb letni, w którym powietrze stale napływa z zewnątrz. Kwestią, o której należy pamiętać, jest konserwacja rekuperatora. Polega ona na oczyszczeniu wybranych części i przeprowadza się ją raz na 6 miesięcy. Dostęp do elementów wymagających czyszczenia jest bardzo łatwy, a całej konserwacji dokonuje się od strony wnętrza budynku. Szczegółowe informacje dotyczące tych czynności są dostępne w materiałach od producenta.

Rekuperatory Marley — dostosowane do Twojego domu

Rekuperatory Marley umożliwiają odzyskanie nawet do 85% ciepła. Wydajność zależna jest od wybranego urządzenia, trybu pracy, a także aktualnych warunków zewnętrznych. Obecnie w OkapyKuchenne.pl można wybrać spośród kilku wariantów rekuperatorów, w tym nowość — rekuperator ścienny Marley Air 4.0. Rekuperatory są dostarczane do natychmiastowej instalacji. Posiadają w zestawie pilot zdalnego sterowania oraz instrukcję, która ułatwi montaż urządzenia.

Rekuperatory Marley mogą doskonale współgrać z okapami kuchennymi. Oba rodzaje urządzeń są potrzebne dla domu, a przy zachowaniu odpowiednich zasad instalacyjnych rekuperacja i okap będą dbać o jakość powietrza w domu.


Zapytaj o rekuperację naszego eksperta!


Telefon13 49 27 557 wew. 1
E-mail: sklep@okapykuchenne.pl


Planujesz montaż rekuperacji w swoim domu? Zastanawiasz się jaki rekuperator wybrać?
Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą wybrać najlepszy sprzęt dla Ciebie.

Czekamy na Ciebie:
pn. - pt.: 8:00 - 17:00
dyżur: 17:00 - 20:00
sob. dyżur: 9:00 -16:00


Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 8:00 - 17:00