Skok na skos: okap skośny, prosty sposób na większą powierzchnię użytkową kuchni


Okap skośny

Skok na skos: okap skośny, prosty sposób na większą powierzchnię użytkową kuchni


 

Gotowanie w domu przeżywa renesans. Czynność ta przestała być wyłącznie aktywnością rodzinną. Coraz częściej gotujemy z przyjaciółmi i sięgamy po wieloskładnikowe potrawy. Ważny stał się komfort przygotowywania posiłków. Zapewnia go m.in. okap skośny znany też jako okap wertykalny. To jednak nie jedyny walor tego urządzenia.

 

Okap skośny: cechy 

  • montowane są do ściany

  • umieszcza się je pod skosem

  • zabierają mniej przestrzeni niż większość okapów

  • mogą pracować zarównojako wyciągi z kominem podłączonym do otworu wentylacyjnego, jak i wyposażone w specjalistyczne filtry węglowe -  pochłaniacze

  • bogaty wybór w zakresie szerokości (od 40 cm do 150 cm),wydajności i parametrów głośności

  • duży wybór propozycji stylistycznych

 

Okap skośny: zysk na przestrzeni

Okap kuchenny skośny to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów okapów. Klienci cenią je za wygodę użytkowania. Są bardzo ergonomiczne – zajmują mało miejsca dzięki bardziej równoległemu usytuowaniu względem ściany. Rozwiązanie z uchylną konstrukcją chroni przed uderzeniami w nie głową i zwiększa optycznie przestrzeń kuchni. To ważny atrybut dla właścicieli pomieszczeń o mniejszym metrażu, osób wysokich i często przygotowujących gotowane posiłki. Oszczędności na przestrzeni dzięki małej głębokości urządzenia są spore. Jako standardową głębokość blatu przyjmuje się 60 cm. Okap przyścienny skośny zabiera wyłącznie od 30 do 40 cm. Wybór okapu skośnego zwiększa zatem wygodę przygotowywania posiłków.

 

Okap skośny: ornament w kuchni

Atrakcyjne wzornictwo i powierzanie ich projektowania uznanym designerom powoduje, żeokapy skośne nie tylko spełnią swoje podstawowe zadanie absorbcji wilgoci, tłuszczu, przykrych zapachów oraz różnych drobnoustrojów, ale staną się także wyjątkową ozdobą naszej kuchni. Szeroka paleta opcji estetycznych powoduje, że odpowiedni dla siebie model znajdą nawet bardzo wybredni klienci. Na rynku dominuje design nowoczesny o prostej formie. Producenci zadbali jednak także o osoby o bardziej klasycznych i tradycyjnych preferencjach. Okapy te również idealnie wywiązują się ze swoich funkcji oświetleniowych – rzucają odpowiednio mocne światło na kuchenkę i płytę grzewczą ułatwiając gotowanie. 

Omówimy teraz kilka propozycji dla różnych stylów kuchni, aby każdy z Państwa mógł wybrać okap przyścienny skośny swoich marzeń.


1. Kuchnia nowoczesna, futurystyczna

Cechuje ją prostota kształtów, minimalizm formy, wysoka dbałość o efektowność wizualną materiału, z którego wykonane są meble. Znajdziemy w tej kategorii zarówno meble lakierowane na wysoki połysk, jak i te wykonane z drewna (minimalizm bez zdobień stolarskich). To styl, z którym okapy przyścienne skośne korespondują najlepiej. Polecamy Państwu dwa idealnie pasujące do takich wnętrz modele.

 

Okap przyścienny NORTBERG Royal

 

Okap skośny Nortberg Royal


Okap skośny Nortberg Royal w kolorze czarnym i białym 

 

Model ten charakteryzuje innowacyjność rozwiązań wizualnych i technicznych oraz nacisk na jakość. Jego efektowny design wzmacnia zastosowanie energooszczędnego oświetlenia LED, które tworzy kontrastowy okrąg. Sam okap zbudowany jest z eleganckiego czarnego szkłaoraz pierścienia ze stali inox . Konstrukcja zapewnia sprawniejszą konserwację okapu z bezpośrednim dostępem do filtra aluminiowego.

 

Okap skośny GLOBALO Lagardio 


Okap skośny Globalo Lagardio

Okap przyścienny skośny GLOBALO LAGARDIO w kolorze czarnym oraz białym

 

W modelu tym walory stanowią elegancki design, bardzo dobre parametry techniczne przy wsparciu nowoczesnej technologii oraz orientacja na jakość. Wyrafinowanie wyglądu zapewnia użycie stali szlachetnej oraz hartowanego szkła w kolorze czarnym. Dobra wydajność pozwala na bardzo szybkie usunięcie zapachów z zachowaniem energooszczędności. Producenci zadbali również o najwyższy komfort użytkowania, dzięki dotykowemu oraz zdalnemu sterowaniu.


3. Kuchnia skandynawska

Reprezentacyjne dla tego stylu są naturalne materiały i kolory, nacisk na funkcjonalność, wygodę użytkowania i przytulność. Dominacja praktycznych rozwiązań typowa dla „kuchni północy” powoduje, że ergonomiczny okap skośny jest idealnym jej dopełnieniem. Skandynawowie przywiązują również ogromna wagę do estetyki designu i energooszczędności. I tu mamy dla Państwa idealne propozycje. 

Okap przyścienny GLOBALO Mirida to model zapewniający elegancki design z wysoce satysfakcjonującymi parametrami dotyczącymi wydajności i energooszczędności. Duża moc absorbcji oparów, cicha praca, komfort użytkowania i nastrojowe światło LED sprawią, że okap ten stanie się niezbędnym sprzętem kuchni.

 

Okap skośny Globalo Mirida

Okap przyścienny skośny GLOBALO MIRIDA

  

Okap zapewnia absorbcję wilgoci, tłuszczu i przykrych zapachów. Eliminuje drobnoustroje, wirusy, bakterie oraz grzyby. Jest zatem sprzętem obowiązkowym nie tylko dla alergików, ale dla wszystkich osób dbających o zdrowie, komfortowe i bezpieczne oraz higieniczne środowisko w swoim domu. Rozwój technologii pozwolił na poszerzenie oferty okapów o wysokiej energooszczędności, wykonanych z materiałów przyjaznych dla środowiska naturalnego, co jest istotne dla osób dbających o odpowiedzialność społeczną. Nacisk na coraz bardziej wyrafinowany i stylowy design z bogatym przekrojem modeli powoduje, że sprzęt ten można dostosować do każdego wnętrza i gustu. Jego funkcją jest zatem również zwiększenie atrakcyjności wizualnej kuchni. 

Okapy skośne wpisują się w trend zyskującego na popularności stylu życia, w którym na pierwszym miejscu stawia się jakość posiłków i ich walory prozdrowotne. Kluczowy jest w nim również - budujący więzi rodzinne i społeczne - aspekt wspólnotowy gotowania. Walory estetyczne i funkcjonalne oferowanych na rynku okapów skośnych sprawią, że wyposażona w taki wyciąg kuchnia zyska na wyglądzie i przyjemności użytkowania. Szeroki wachlarz modeli z tej kategorii pozwala na zamontowanie ich zarówno w kuchni o nowoczesnej estetyce, jak i wnętrzu urządzonym klasycznie i bardziej konserwatywnie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł przekonał Państwa do zalet okapów skośnych i zainspirował do wyboru konkretnego modelu.  

WAŻNE! 

Dobierając urządzenie do kubatury pomieszczenianależy obliczyć, czy okap będzie w stanie przefiltrować powietrze w kuchni sześciokrotnie w ciągu godziny. Wydajność powinna wynosić sześciokrotność kubatury kuchni. 

Można ją skalkulować na dwa sposoby:

  • aby uzyskać informację o mocy pracy urządzenia na średnim biegu, mnoży się gabaryty kuchni razy 9

  • aby uzyskać informację o mocy pracy urządzenia na maksymalnym biegu, mnoży się gabaryty kuchni razy 12


Dobra wydajność okapu to minimum 200m3/h na początkowych biegach.

Okapy skośne wpisują się w aktualne trendy konsumenckie dotyczące wymagań stylistycznych, technologicznych i funkcjonalnych. Uzupełniają nowoczesną kuchnię o wysokiej klasy sprzęt, który pracuje wydajnie, nie zabiera przestrzeni użytkowej i ma walory estetyczne. To odpowiedź na potrzeby osób praktycznych i lubiących nowości w designie.