Okapy sufitowe 120 cm

W ofercie ultra-płaskie okapy sufitowe 120 cm marki Elica, Faber, Nortberg, Best i Pando. Okapy sufitowe to wydajne okapy kuchenne pracujące w dwóch trybach: wyciągu i pochłaniacza. Okap do zabudowy sufitowej może pracować z silnikiem zewnętrznym.

8 999 
Głośność okapu na I biegu [ dB]43 Wydajność max. [m3/h]734 ProducentElica
8 999 
Głośność okapu na I biegu [ dB]39 Wydajność max. [m3/h]770 ProducentElica
8 999 
Głośność okapu na I biegu [ dB]43 Wydajność max. [m3/h]734 ProducentElica
11 999 
Głośność okapu na I biegu [ dB]31 Wydajność max. [m3/h]820 ProducentElica
12 996 
Głośność okapu na I biegu [ dB]31 Wydajność max. [m3/h]820 ProducentElica

Okapy sufitowe 120 cm

Okapy sufitowe 120 cm to propozycja dedykowana szczególnie do pomieszczeń, w których gotuje się z dużą częstotliwością, gdy niemałe znaczenie ma szybkie i sprawne pochłanianie zapachów oraz filtracja powietrza. Szerokość urządzeń z tej kategorii doskonale spełni te funkcję – powierzchnia ssania z powodzeniem poradzi sobie nie tylko w kuchniach zamkniętych, ale przede wszystkim tych otwartych na salon.

 

Okapy sufitowe 120 cm – ciekawy design

Wyróżnikiem okapów tego typu jest przede wszystkim sposób montażu i wygląd. Urządzenia montuje się w suficie podwieszanym poprzez zastosowanie płyt karton-gipsowych lub też tuż pod nim – na wysokości 20-30 cm. Dzięki temu zyskujemy urządzenie nierzucające się w oczy, a jednocześnie doskonale spełniające swoje podstawowe funkcje.

Niebagatelne znaczenie ma nie tylko typ montażu urządzeń, ale również ich wygląd. Okapy montowane w suficie cieszą oko, bo wykonane są z najwyższej jakości materiałów – stali inox , Inoxu, czy też szkła hartowanego. Zestawienie obudowy urządzeń z oświetleniem, najczęściej halogenowym lub LED-owym sprawia, że zyskujemy nie tylko sprzęt spełniający swoje funkcje, ale też będący elementem wystroju wnętrza.

Okapy kuchenne sufitowe, dzięki prostym, zdecydowanym kształtom, doskonale będą pasować do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, gdzie każdy detal ma znaczenie.

 

Okapy sufitowe 120 cm – codzienne korzystanie

Okapy sufitowe 120 cm potrafią pracować najczęściej w dwóch trybach – standardowego pochłaniacza oraz wyciągu. W pierwszym przypadku, dzięki zastosowaniu filtrów węglowych, powietrze jest oczyszczanie z nieprzyjemnych zapachów, pary wodnej i tłuszczu. W drugim, o ile masz możliwość podłączenia urządzeń do kanału wentylacyjnego, nieświeże powietrze jest wciągane i po chwili zastępowane świeżym.

Przy tak dużej szerokości urządzenia możesz martwić się o głośność jego pracy, zwłaszcza w przypadku tych okapów, które mają dużą moc. Bez obaw! Część modeli posiada zewnętrzny silnik, który możesz zamontować poza pomieszczeniem kuchennym – na poddaszu, w garażu czy piwnicy, dzięki czemu praca urządzeń będzie niemal niesłyszalna.

Jeśli szukasz dyskretnego sprzętu, który poradzi sobie z intensywnymi oparami w dużym pomieszczeniu, to okapy sufitowe 120 cm będą doskonałym wyborem. W naszej ofercie dostępne są ultra-płaskie urządzenia marki Elica, Faber, Nortberg, Best i Pando.

Okapy sufitowe 120 cm

Cena

 – 

  • 8999
  • 12996
Producent (1)
Klasa Energetyczna

Klasa energetyczna to stosunek rocznego zużycia energii przez dane urządzenie do standardowego zużycia energii przez tego typu urządzenia określonego odpowiednimi przepisami.

Występuje w kolorach

Okap dostępny w kolorach. Kolor okapu oznacza przeważający kolor w okapie kuchennym.

Tryb pracy

Oznacza tryb pracy w jakim może pracować okap:
- tryb wyciągu - podłączenie do komina wentylacyjnego. Aby podłączyć okap do wentylacji należy pamiętać o akcesoriach wetylacyjnych łączących wylot z silnika okapu z kratką wentylacyjną.
- tryb pochłaniacza - pochłania opary i neutralizuje je. Aby okap mógł pracować jako pochłaniacz pamiętaj o zastosowaniu filtra węglowego, który eleminuje nieprzyjemne zapachy. 

Wydajność max. (m3/h)

Wydajność maksymalna to wydajność podawana przez producenta na ostatnim, najwyższym biegu okapu.

 – 

  • 734
  • 820
Na skróty
Wykonanie

Wykonanie okapu oznacza materiały z jakich wykonany jest dane urządzenie.

Styl
Funkcje okapu

Oznacza funkcje okapu przydatne w jego użytkowaniu oraz konserwacji.

    zobacz więcej (27)
Produkcja