Teka GFH – niedrogi okap do zabudowy w Twojej kuchni


Teka GFH okap skośny

Teka GFH – niedrogi okap do zabudowy w Twojej kuchni

Okap do zabudowy cieszy się wśród użytkowników niesłabnącym powodzeniem. Przy remoncie lub urządzaniu kuchni od zera warto zwrócić uwagę na to, by okap pasował do planowanego wystroju wnętrza. Okap do zabudowy spełni ten warunek. Zobacz, co jest ważne przy montażu okapu do zabudowy na przykładzie modelu Teka GFH.

Montaż okapu do zabudowy Teka GFH

Okap do zabudowy zaprojektowany jest tak, by zamontować go we wnętrzu szafki kuchennej lub innej, specjalnie do tego przygotowanej zabudowy. Jako że jego głównym zadaniem jest pochłanianie wilgotnej pary wodnej, nieprzyjemnych zapachów i brudnych cząsteczek tłuszczu, powinien być umieszczony w linii nad płytą grzewczą

Odległość zamontowania okapu do zabudowy od płyty zależy od rodzaju płyty grzewczej i wygląda następująco:

  • odległość od kuchenki gazowej: min. 65 cm
  • odległość od kuchenki elektrycznej: min. 45 cm

Odległość okapu od płyty jest niezwykle ważna z przynajmniej dwóch powodów. Gdy okap zamontujesz za wysoko – będzie mniej skuteczny, gdy za nisko – możesz go uszkodzić płomieniem i gorącem np. z palników gazowych. 

Okap Teka GFH 55

Szerokość wkładu do zabudowy powinna być przynajmniej taka jak szerokość płyty grzewczej. W przypadku okapu Teka GFH 55 zalecana szerokość płyty to max. 60 cm. Zachowując tę zgodność, zwiększamy szansę na to, by okap efektywnie pochłaniał nieczystości z powietrza powstające podczas gotowania.


Teka GFH - okap do zabudowy

Okap Teka GFH wykonano z wysokiej jakości stali inox, która jest odporna na wilgoć, wysoką temperaturę oraz zarysowania. Niezwykle łatwo jest też utrzymać ją w czystości. Do pielęgnacji tego modelu używaj sprayu Berner Inox. Preparat czyści stal, usuwając z niej kurz, zabrudzenia i odciski palców. Z powodzeniem możesz używać go do czyszczenia innych elementów stalowych w domu.

Okap to, oprócz wentylatora filtrującego powietrze, także dodatkowe źródło światła w kuchni. Najwięcej czynności podczas gotowania wykonujemy przy płycie grzewczej oraz przy blacie wokół niej. Dzięki zastosowaniu dwóch żarówek halogenowych okap Teka GFH jasno rozświetla przestrzeń roboczą tak, by przygotowanie posiłku było przyjemne i bezpieczne.

Teka GFH okap do zabudowy

Okap Teka GFH pracuje na 3 biegach. Na biegu najwyższym osiąga wydajność maksymalną 329 m3/h, co pozwoli na oczyszczenie powietrza w małej i średniej kuchni. 

Zaletą tego okapu jest też jego niewielka waga – urządzenie waży jedynie 8 kg.

Okap Teka GFH 73

Nieco większą wersją okapu Teka GFH 55 jest wkład do zabudowy Teka GFH 73 o szerokości 70 cm. Jest to właściwie bliźniaczy model, który różni się wielkością, na co należy zwrócić uwagę przy montażu.

Teka GFH 73 okap do zabudowy

Podobnie jak model poprzedni – okap Teka GFH 73 może pracować jako wyciąg lub jako pochłaniacz. Montując okap w trybie wyciągu, pamiętaj, by poprowadzić możliwie krótki odcinek rury bez zbędnych załamań. Stosuj sztywne i gładkie rury okrągłe lub kanały płaskie z PVC – zapewnią one prawidłowy przepływ powietrza i są bezpieczne.

Okap podszafkowy Teka GFH 73 ma 5 przycisków sterujących, którymi w łatwy posłużysz się w celu ustawienia odpowiednich parametrów. Są to 3 przyciski biegów I-III, przycisk włączania/wyłączania oraz światło, które może być zapalone, nawet gdy okap akurat nie filtruje powietrza. Dodatkowa czerwona dioda zaświeci się, gdy okap będzie włączony. 

Teka GFH – kompaktowy wkład do zabudowy

Zaletą okapu Teka GFH jest niewielki rozmiar, waga oraz prosta i użyteczna funkcjonalność. Okap wyposażony jest w najważniejsze, z punktu widzenia użytkownika, funkcje.

  • wydajność maksymalna 329 m3/h
  • 2 żarówki halogenowe
  • 3 biegi
  • podłączenie jako wyciąg lub pochłaniacz
  • sterowanie przyciskowe
  • aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy
  • stal inox

Dodatkowo okap Teka jest niedrogi, gdyż kosztuje 399 PLN w wersji 55 i 419 PLN w wersji 73.