Okapy wyspowe prostokątne

Prostokątne pochłaniacze i wyciągi posiadają regulowany komin, dzięki temu w łatwy sposób można dopasować jego wysokość do indywidualnych potrzeb. Okap prostokątny jest idealny do kuchni, w której dominują nowoczesne formy oraz styl minimalistyczny.

3 349 
Głośność okapu na I biegu [ dB]48 ProducentSeenergy

Okapy wyspowe prostokątne

 

Okapy wyspowe prostokątne są niebywale nowoczesnym rozwiązaniem o doskonałym designie, który sprawdzi się we współczesnych kuchniach. Są to modele bardzo dobrze przygotowane technicznie i bez trudu radzą sobie ze wszelkimi zabrudzeniami. Ponadto większość z nich posiada funkcje dodatkowe, które bezpośrednio wpływają na komfort podczas gotowania.

 

Okapy wyspowe prostokątne – ponadczasowy design

Okapy wyspowe prostokątne najczęściej występują w postaci sześcianu, który prostopadle umiejscowiony jest w stosunku do blatu kuchennego. Natomiast zdarzają się modele umieszczone równolegle lub urządzenia składające się z większej ilości ścian. Te najmniejsze modele nie mają nawet 40 cm szerokości, dlatego też zmieszczą się nawet w najmniejszej kuchni. Natomiast największe modele posiadają 120 cm szerokości i przeznaczone są do ogromnych wysp kuchennych. Najczęściej wybieranymi modelami przez naszych klientów są okapy wyspowe prostokątne 60 cm. Większość urządzeń wykonana została ze stali inox lub stali lakierowanej na kolor biały lub czarny. Wyprodukowaniem tych modeli zajęli się czołowi europejscy producenci, co jest gwarantem ich wytrzymałości i solidnego wykonania.

 

Okapy wyspowe prostokątne – funkcjonalność

Okapy wyspowe prostokątne najczęściej posiadają wydajność na poziomie 600-700 m3/h. Jest to wystarczająca moc silnika, aby umieścić takie sprzęty w dużych kuchniach lub otwartych przestrzeniach. Pomimo tak dużych mocy, silniki pracują niezwykle cicho, a ich dźwięk przypomina powiew wiatru. Praktycznie wszystkie urządzenia mogą pracować zarówno w trybie wyciągu, jak i pochłaniacza. Pierwszy z trybów wymaga podłączenia do kanału wentylacyjnego, jednak doskonale usuwa wszelkie opary, natomiast drugi tryb filtruje zanieczyszczone powietrze i wtłacza je z powrotem do kuchni. Wiele z okapów posiada funkcje dodatkowe, takie jak: szybkie wyciąganie oparów w krótkim czasie czy możliwość ciągłego filtrowania powietrza przy niskim poborze prądu.

Okapy wyspowe prostokątne

Cena

 – 

  • 3349
  • 3349
Producent (1)
Klasa Energetyczna

Klasa energetyczna to stosunek rocznego zużycia energii przez dane urządzenie do standardowego zużycia energii przez tego typu urządzenia określonego odpowiednimi przepisami.

Występuje w kolorach

Okap dostępny w kolorach. Kolor okapu oznacza przeważający kolor w okapie kuchennym.

Tryb pracy

Oznacza tryb pracy w jakim może pracować okap:
- tryb wyciągu - podłączenie do komina wentylacyjnego. Aby podłączyć okap do wentylacji należy pamiętać o akcesoriach wetylacyjnych łączących wylot z silnika okapu z kratką wentylacyjną.
- tryb pochłaniacza - pochłania opary i neutralizuje je. Aby okap mógł pracować jako pochłaniacz pamiętaj o zastosowaniu filtra węglowego, który eleminuje nieprzyjemne zapachy. 

Wykonanie

Wykonanie okapu oznacza materiały z jakich wykonany jest dane urządzenie.