okap_kuchenny_altara_white_90
 

Montaż okapu kuchennego, możemy zlecić profesjonalnej firmie lub wykonać sami. Bardzo pomocna będzie instrukcja obsługi i montażu, dołączona przez producenta. Najważniejsze jest to aby zamontować okap na odpowiedniej wysokości i właściwie podłączyć go do wentylacji.

Do zamontowania okapu niezbędne będą takie narzędzia jak:

- wiertarka udarowa
- poziomica 
- śrubokręt
- taśma miernicza 
- ołówek

a także akcesoria:

- kołki rozporowe
- wkręty 
- opaska zaciskowa
- przewód wentylacyjny (rura odprowadzająca)

Montaż okapu rozpoczynamy od wyznaczenia osi okapu nad płyta grzewczą. Następnie odznaczamy i wiercimy otwory pod wieszak okapu. Pamiętajmy że wysokość zawieszenia okapu jest bardzo ważna. Należy bezwzględnie zapoznać się z zaleceniami producenta. Zbyt mała wysokość w przypadku płyt gazowych może prowadzić do nieprawidłowego spalania gazu lub nawet zdmuchnięcia płomienia. Z kolei zbyt duża wysokość obniży wydajność pochłaniania.

Montaż okapu jako wyciąg ( z podłączeniem do wentylacji)
 
Gdy okap już wisi, możemy zająć się jego podłączeniem do wentylacji. Tutaj też istnieje szereg wytycznych do których należy się zastosować. 

Dlatego zalecamy:

- zastosowanie przewodu wentylacyjnego o średnicy takiej samej jak średnica wylotu okapu. 
- podłączenie jak najkrótszym odcinkiem przewodu wentylacyjnego.
- poprowadzenie kanału z jak najmniejszą liczbą "zakrętów" 
- sprawdzenie drożności komina wentylacyjnego.

Zachowanie powyższych zaleceń zapewni optymalny ciąg powietrza w przewodach wentylacyjnych, dzięki czemu nasz okap będzie pracował bezszelestnie i wydajnie. A my będziemy mogli się cieszyć ciszą i świeżym powietrzem w kuchni.

Montaż okapu jako pochłaniacz ( bez podłączenia do wentylacji)

W tym przypadku jeśli nie mamy możliwości podłączenia okapu do wentylacji i będzie on pracował jako pochłaniacz musimy zaopatrzyć się w filtry węglowe. Montuje się je przed silnikiem okapu na specjalnych zaczepach lub na filtrach przeciwtłuszczowych. Filtry te pochłaniają wilgoć i zapachy, dzięki temu przefiltrowane powietrze za pomocą specjalnych kanałów wraca do kuchni.

Dlaczego warto kupować w okapykuchenne.pl?

Otrzymujesz od nas nie tylko idealnie dopasowany do Twoich potrzeb produkt, ale również doskonałą obsługę i wsparcie na każdym etapie.


Co to oznacza?

 1. Każdy produkt w sklepie jest opisywany zgodnie z rzeczywistymi parametrami. Zdjęcia faktycznie odzwierciedlają wygląd okapów. Dzięki temu wiesz co kupujesz.
   
 2. Bazując na 14 - letnim doświadczeniu, regularnie biorąc udział w najbardziej prestiżowych branżowych targach na świecie, jak nikt na rynku najlepiej doradzimy co wybrać, aby móc się cieszyć skutecznym i eleganckim sprzętem na lata. 
   
 3. Możesz do nas napisać maila, zadzwonić, czy zadać pytanie na czacie. Zawsze szybko odpowiadamy. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w dni robocze 8:00 - 17:00 (dyżur 17:00 - 20:00) oraz w soboty dyżur od 9:00 do 16:00. 
   
 4. Otrzymasz dedykowanego opiekuna, który pomoże wybrać najlepszy sprzęt do Twojej kuchni pod kątem wizualnym i funkcjonalnym oraz dobierze odpowiednie akcesoria, usprawniające proces montażu i konserwacji. 
   
 5. Wysyłając Twój okap, sprawdzamy go i dopakowujemy, aby jak najlepiej zabezpieczyć go w trakcie transportu
   
 6. Okap możemy wysłać do Ciebie bezpośrednio na podany adres lub możesz go odebrać osobiście w najbliższym stacjonarnym punkcie (wówczas oszczędzasz na kosztach transportu). 
   
 7. Okap nie spełnił Twoich oczekiwań? Możesz zwrócić go do 14 dni, wymienić na inny model za 0 zł.
   
 8. Kupując okap w naszym sklepie masz dożywotnią gwarancję fachowej opieki w zakresie montażu, użytkowania i konserwacji.
   

Nie kupujesz u nas tylko okapu, ale pełną satysfakcję z dobrego wyboru na lata.

 
Ładuję...