Blog

Pochłaniacz kuchenny to przydatny i potrzebny sprzęt kuchenny pozwalający zniwelować zapachy, które powstają podczas gotowania. Jest alternatywnym rozwiązaniem dla wyciągu i stosuj się je zarówno w blokach jak i domach jednorodzinnych, gdzie nie ma możliwości podłączenia okapu do wentylacji lub jest to trudne. Zobacz, co potrafi pochłaniacz i sprawdź, czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie.

Oszczędność miejsca, funkcjonalność, uniwersalny design — to korzyści, dla których tak wiele osób decyduje się kupić okap kuchenny podszafkowy. Wybór urządzeń w tej kategorii jest bardzo duży, dlatego postanowiliśmy ułatwić podjęcie decyzji i przygotowaliśmy zestawienie kilku cichych oraz sprawdzonych modeli, których użytkowanie zapewni zadowolenie. 

Okap kuchenny kominowy jest jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań w naszych kuchniach. Wynika to z łatwości montażu, a także dużej dostępności różnorodnych modeli, które pozwalają na dopasowanie najbardziej odpowiedniego do potrzeb każdej kuchni. Zobacz wydajne i sprawdzone modele, które teraz kupisz taniej. 

Okap blatowy to innowacyjny produkt przełamał dotychczasowe standardy i wniósł powiew świeżości w kategorii sprzętów AGD. Najbardziej rozpoznawalni producenci okapów zaczęli sukcesywnie rozszerzać swoją ofertę o nowe produkty. Jedną z marek, która może pochwalić się dużym wyborem okapów blatowych jest Elica. Zobacz najciekawsze modele z ich oferty.

Okap kuchenny to jeden z najistotniejszych sprzętów AGD jaki kupujemy, urządzając kuchnię. Głównym zadaniem tego urządzenia jest pochłanianie oparów i zapachów powstających przy gotowaniu, dzięki czemu kuchnia staje się miejscem łatwym do utrzymania w czystości i pozbawionym nieprzyjemnych aromatów. Dowiedz się na co warto zwrócić uwagę wybierając okap, aby skutecznie pełnił swoją rolę. 

Szukasz informacji na temat filtrów węglowych zastanawiając się nad ich skutecznością? Dobrze trafiłeś. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy należy stosować, w jaki sposób działa i jak zamontować filtr węglowy w okapie. Podpowiemy Ci także, jako często należy go wymienić, aby powietrze w Twojej kuchni stale zachowywało świeżość.

Kuchnia bez okapu kuchennego to jak samochód bez katalizatora. Jego brak szkodzi zarówno Tobie, jak i osobom i przedmiotom w najbliższym otoczeniu. Sprawdź, czy jesteś w sytuacji, w której kwalifikujesz się do wyboru okapu blatowego.

Okapy przyścienne są wydajne i niedrogie. Każdy producent ma w swojej ofercie przynajmniej kilka różnych modeli, z których na pewno wybierzesz ten odpowiedni do Twojej kuchni. Zobacz, w jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się okap przyścienny. Przeczytaj nasz poradnik, kiedy warto wybrać okap przyścienny.

Okapy wyspowe to kategoria, która od kilku lat zyskuje popularność w Polsce. Wcześniej w naszych domach najczęściej spotykało się okapy zabudowane w szafce lub przyścienne montowane na ścianie nad płytą. Dziś jednak, kiedy powierzchnie kuchni bywają większe i gdy projekty wnętrz cechują się większym rozmachem – okapy wyspowe można spotkać częściej. Z jakich powodów ludzie najczęściej wybierają te modele?

Okap do zabudowy to niewielkie urządzenie, którego przeznaczeniem jest montaż w zabudowie kuchennej. Umieszcza się go w górnej szafce lub innej zabudowie bezpośrednio nad płytą grzewczą. Znamy przynajmniej 5 powodów, dla których warto zaplanować wkład do zabudowy w Twojej kuchni.