Blog

Okap kuchenny to jeden z najistotniejszych sprzętów AGD jaki kupujemy, urządzając kuchnię. Głównym zadaniem tego urządzenia jest pochłanianie oparów i zapachów powstających przy gotowaniu, dzięki czemu kuchnia staje się miejscem łatwym do utrzymania w czystości i pozbawionym nieprzyjemnych aromatów. Dowiedz się na co warto zwrócić uwagę wybierając okap, aby skutecznie pełnił swoją rolę. 

Szukasz informacji na temat filtrów węglowych zastanawiając się nad ich skutecznością? Dobrze trafiłeś. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy należy stosować, w jaki sposób działa i jak zamontować filtr węglowy w okapie. Podpowiemy Ci także, jako często należy go wymienić, aby powietrze w Twojej kuchni stale zachowywało świeżość.

Kuchnia bez okapu kuchennego to jak samochód bez katalizatora. Jego brak szkodzi zarówno Tobie, jak i osobom i przedmiotom w najbliższym otoczeniu. Sprawdź, czy jesteś w sytuacji, w której kwalifikujesz się do wyboru okapu blatowego.

Okapy przyścienne są wydajne i niedrogie. Każdy producent ma w swojej ofercie przynajmniej kilka różnych modeli, z których na pewno wybierzesz ten odpowiedni do Twojej kuchni. Zobacz, w jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się okap przyścienny. Przeczytaj nasz poradnik, kiedy warto wybrać okap przyścienny.

Okapy wyspowe to kategoria, która od kilku lat zyskuje popularność w Polsce. Wcześniej w naszych domach najczęściej spotykało się okapy zabudowane w szafce lub przyścienne montowane na ścianie nad płytą. Dziś jednak, kiedy powierzchnie kuchni bywają większe i gdy projekty wnętrz cechują się większym rozmachem – okapy wyspowe można spotkać częściej. Z jakich powodów ludzie najczęściej wybierają te modele?

Okap do zabudowy to niewielkie urządzenie, którego przeznaczeniem jest montaż w zabudowie kuchennej. Umieszcza się go w górnej szafce lub innej zabudowie bezpośrednio nad płytą grzewczą. Znamy przynajmniej 5 powodów, dla których warto zaplanować wkład do zabudowy w Twojej kuchni.

Okapy podszafkowe, zwane inaczej wkładami do zabudowy, to kompaktowe urządzenia do montażu w szafce kuchennej. Okap podszafkowy Franke to solidny sprzęt wykonany z trwałych materiałów, który dokładnie oczyści powietrze w kuchni.

Wyspa w kuchni to wygodne rozwiązanie projektowe. Dzięki niej układ pomieszczenia staje się przyjazny zarówno do przygotowywania posiłków, jak i spędzania czasu z domownikami. Okapy nad wyspę kuchenną pozwolą dbać o czystość powietrza w każdej minucie gotowania. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw 3 interesujących modeli, z których wybierzesz odpowiedni do Twojej kuchni.

Kuchnia z wyspą otwiera ciekawe możliwości aranżacyjne. Okap wolnowiszący na linkach dokładnie usunie wilgoć z powietrza i będzie oryginalnym elementem wystroju wnętrza. Poznaj 5 okapów wolnowiszących i wybierz model odpowiedni dla siebie.

Konsumenci przez lata przyzwyczaili się do okapów przyściennych i tych montowanych w zabudowie kuchennej. Do dziś zresztą jest ich najwięcej. Z biegiem lat na popularności zaczęły zyskiwać okapy wyspowe i sufitowe, co zbiegło się z częstszym projektowaniem wyspy kuchennej w polskich domach. 

W ostatnich latach natomiast prym innowacji wiodą okapy blatowe. Zobacz, czym dokładnie są i poznaj 4 polecane przez nas modele.