14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Ranking okapów podszafkowych 2023 - najlepsze okapy do kuchni


okapy podszafkowe ranking

Okap to urządzenie, dzięki któremu pozbywamy się nadmiaru oparów podczas gotowania, aby móc cieszyć się czystym i świeżym powietrzem. Poznaj ranking okapów podszafkowych, które warto kupić.

Okap podszafkowy — dlaczego warto go mieć?

Okap podszafkowy to określenie, które często stosowane jest w odniesieniu do okapów do zabudowy. Warto wyjaśnić, że tradycyjny okap podszafkowy to rodzaj urządzenia przymocowywanego do spodu szafki. Liczba tego rodzaju modeli jest obecnie na rynku bardzo mała z prostego powodu — okapy te charakteryzują się niską wydajnością i stosunkowo głośną pracą, dlatego są dalekie od współczesnych standardów. Właśnie dlatego okapy podszafkowe zastępuje się tymi do zabudowy. Te drugie posiadają z kolei mocniejszy silnik, a wiele nowoczesnych modeli jest na tyle cichych, że pozwala na przygotowywanie posiłków w komfortowych warunkach. Zaletą tego typu okapów jest również dyskretny charakter — korpus urządzenia jest schowany w szafce, dlatego okap dopasowuje się do wystroju każdej kuchni.

Najlepsze okapy podszafkowe — czym kierować się przy wyborze?

Wybierając okap do zabudowy, warto kierować się kilkoma istotnymi kwestiami, które wpłyną na zadowolenie z użytkowania. My również wzięliśmy je pod uwagę podczas tworzenia rankingu, dzięki czemu mogliśmy wyłonić najciekawsze propozycje.

Wydajność

Zadaniem okapu jest pochłanianie oparów podczas gotowania, dlatego powinien być on wydajny na tyle, aby sprawnie oczyścić powietrze. Można pod uwagę wziąć kubaturę kuchni — w przestronnym wnętrzu zdecydowanie przyda się okap o zwiększonej mocy. Największe znaczenie ma jednak to, jak często i intensywnie gotujemy.

Cicha praca

Jednym z pierwszych parametrów, na który większość osób zwraca uwagę przy zakupie, jest poziom decybeli. Nawet jeśli kupimy wydajny okap, to będziemy zniechęceni do jego użytkowania, jeśli będzie głośno chodził. Warto więc poszukać cichych modeli, które pozwolą na przyrządzanie potraw w bardzo komfortowych warunkach.

Rozmiar wylotu z silnika

Średnica wylotu z silnika okapu ma znaczenie, jeśli planujemy podłączyć go do wentylacji. Standardowo wynosi ona fi 150 mm i jest najczęściej rekomendowanym wyborem. Jeśli zastosujemy kanały o takim samym przekroju i odprowadzimy nimi powietrze do otworu wentylacyjnego o identycznej średnicy, to zachowamy pełną wydajność i cichą pracę urządzenia. Jeśli jednak średnica wlotu do wentylacji wynosi fi 120 mm i nie ma możliwości jej powiększenia, to zalecanym wyborem jest okap z takim samym rozmiarem wylotu z silnika.

Rodzaj sterowania

Okapy podszafkowe mogą różnić się sposobem obsługi. Możemy znaleźć modele ze sterowaniem mechanicznym przyciskowym, które wyróżniają się wygodą zmiany parametrów. Osoby lubiące nowoczesne rozwiązania docenią okapy ze sterowaniem dotykowym. Ciekawą opcją jest także sterowanie soft-touch, które odbywa się przy pomocy miękkich w dotyku przycisków. Wiele okapów może być sterowanych zdalnie z użyciem pilota, co jest bardzo wygodne, ponieważ pozwala na zmianę trybu z odległości.

Design i kolor

Modele do zabudowy pozostają niewidoczne, dlatego ich wygląd jest na dalszej pozycji w kryteriach wyboru. Producenci oferują jednak różne warianty, tak aby móc dopasować okap do pozostałych sprzętów AGD. Wiele osób dobiera także okap pod kolor zabudowy kuchennej.

Oświetlenie

Obecnie producenci stosują w swoich okapach oświetlenie LED, które jest bardziej energooszczędne niż oświetlenie halogenowe. Jeśli chcemy wykorzystywać okap jako dodatkowe źródło światła w kuchni, to warto zwrócić uwagę na moc oświetlenia. Niektórzy przy wyborze sugerują się także barwą, dopasowując ją do pozostałych elementów oświetleniowych w kuchni.

Ranking okapów podszafkowych — TOP 5 modeli 2023

Przed Tobą najlepsze modele podszafkowe, jakie możesz kupić w 2023 roku. Pod uwagę wzięliśmy zarówno parametry, jak i stosunek jakości do ceny.

5. Okap Electrolux KFG726R 60

Okap Electrolux KFG726R 60 czarny

Okap podszafkowy Okap Electrolux KFG726R 60


Ranking otwiera okap podszafkowy Electrolux. Okap jest wartym uwagi rozwiązaniem, jeśli poszukujesz skutecznego, a do tego łatwego i wygodnego w obsłudze urządzenia. Model ten jest nieco głośniejszy niż pozostałe okapy w zestawieniu, jednak posiada system Hob2Hood, który znacznie usprawnia codzienne gotowanie. Funkcja ta umożliwia sterowanie okapem z poziomu płyty Electrolux, dzięki bezprzewodowej komunikacji. Dzięki temu okap dostosowuje prędkość działania do intensywności gotowania, a użytkownik może w pełni skoncentrować się na gotowaniu.

4. Okap ELICA Lane BL/A/52

Kolejna propozycja posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a mowa o okapie Elica Lane BL/A/52. Urządzenie proponowane przez włoskiego producenta wyróżnia cicha praca (od 49 dB) wysoka wydajność (max. 650 m3/h) oraz świetna jakość zastosowanych materiałów. Wszystkie te kwestie w połączeniu z elegancką estetyką sprawiają, że okap stanowi świetny wybór do wielu kuchni.


3. GLOBALO Pinelio 60.1 Black

Okap GLOBALO Pinelio 60.1 Black

Pinelio to model polskiej marki GLOBALO. Okap ten pozytywnie zaskakuje swoją wysoką wydajnością, która wynosi aż do 720 m/3. Doskonale poradzi sobie z oczyszczaniem powietrza nawet podczas intensywnego gotowania. Dodatkową zaletą okapu jest ciche działanie od 43 dB. W centralnej części okapu znajduje się pasek LED, który dobrze rozświetli otoczenie i pomoże uniknąć przypalenia potrawy w garnku.

2. Okap Falmec Grupa Silnikowa 50 NRS

Okap Falmec Grupa Silnikowa 50 NRS

Na drugiej pozycji znalazł się okap z wyższej półki, który zdecydowanie warto sprawdzić, jeśli zależy nam na cichej pracy. Bardzo mocny silnik o wydajności max. 610 m3/h z łatwością poradzi sobie z odprowadzeniem oparów. Poziom decybeli mieści się w zakresie 37-55 dB, dzięki czemu okap pracuje bardzo cicho na wszystkich poziomach. To absolutny TOP dla osób, które komfort działania stawiają na pierwszym miejscu.

1. Okap GLOBALO Lontio 60.1 Black


Okap GLOBALO Lontio 60.1 Black

Pierwsze miejsce zajmuje okap, który spełni wymogi tych, którzy poszukują urządzenia o dobrym stosunku jakości do ceny. Na pierwszym poziomie okap ma 46 dB, co klasyfikuje go w kategorii bardzo cichych okapów. Dzięki dużej wydajności potrafi także zadbać o czyste i świeże powietrze w kuchni. Okap jest estetycznie wykonany i wykończony szklanym panelem ze sterowaniem dotykowym, dlatego zapewnia łatwość w utrzymaniu w czystości.

Wiesz już, jakie modele okapów podszafkowych warto wziąć pod uwagę, aby cieszyć się zadowoleniem z użytkowania. A który z nich najbardziej odpowiada Twoim potrzebom?

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
8:00 - 16:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 8:00 - 16:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 8:00 - 16:00