14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek
Akcesoria

Rury do okapu (płaskie)

Rura do okapu jest potrzebna, aby podłączyć okap do wentylacji. Odpowiednie akcesoria wentylacyjne połączą wylot z silnika okapu z wlotem do wentylacji. Przy wyborze akcesoriów okapu kieruj się wymiarami i kształtem wylotu z silnika okapu oraz długością podłączenia. Uważaj na stosowanie redukcji, ponieważ im większy przekrój kanału wentylacyjnego, tym bardziej wyciąg będzie pracował cicho i wydajnie.

 
20 
Wysyłka w 24 h
20 
Wysyłka w 24 h
Pokaż następne 2 produkty

Rury do okapów (płaskie)

Rury do okapów stosuje się podczas podłączenia tych urządzeń do wentylacji. Okap zamontowany w taki sposób pracuje w trybie otwartym jako wyciąg i usuwa poza kuchnię zanieczyszczenia powstające podczas gotowania. Najczęściej stosowanymi rodzajami rur do okapów są rury okrągłe oraz kanały płaskie. Kanały płaskie powinny mieć przekrój odpowiadający przekrojowi rur okrągłych tak, by zachować swoją skuteczność w odprowadzaniu nieczystości.

Rury do okapów (płaskie) – specyfikacja

Rury płaskie do okapów wykonane są z twardego i gładkiego PCV. Jest to materiał trwały i niezapalny, odporny na korozję. Cechuje go także łatwość montażu (na wcisk). Do podłączenia okapów do wentylacji stosuje się najczęściej rury płaskie o wymiarach 12 cm x 6 cm lub 22 cm x 9 cm. Są to odpowiedniki rur okrągłych o średnicy 12 cm i 15 cm. Rury z tworzywa sztucznego są lekkie i wytrzymałe, można je przycinać ręczną piłą. Spełniają wszelkie międzynarodowe standardy bezpieczeństwa.

Rury do okapów (płaskie) – podłączenie

Okap pracujący w trybie wyciągu (otwartym) należy podłączyć do komina wentylacyjnego. Odcinek między wylotem z silnika okapu a wlotem do komina można połączyć rurą płaską, stosując odpowiednie kolanko łącznikowe. Kanały płaskie sprawdzają się idealnie, gdy np. chcesz poprowadzić wentylację w podłodze od okapu blatowego zamontowanego na wyspie kuchennej. Rury do okapów płaskie stosuje się także, prowadząc kanał wentylacyjny w suficie podwieszanym, gdyż zajmują mniej miejsca.

Podłączając okap rurą płaską do wentylacji, pamiętaj, by unikać odcinków dłuższych niż 3 metry. Stosuj też łagodne łuki: najlepiej 2 x 45 stopni zamiast 1 x 90 stopni. Dzięki temu praca okapu będzie cichsza. Klapkę zaworu zwrotnego załóż tylko, jeśli rura wychodzi bezpośrednio na zewnątrz budynku.

Filtry produktów
Cena

 – 

  • 15
  • 950
Producent
  • Wyczyść
Średnica

Oznacza średnicę danego produktu podawaną w mm.

  • Wyczyść
Znaleziono 74 produkty
Zastosuj filtry