0 Your Koszyk
Filtry produktów
Cena

 – 

  • 0
  • 11799
Szerokość okapu przyściennego [cm]
Producent
Klasa Energetyczna
Występuje w kolorach
Tryb pracy
Wydajność max. (m3/h)

 – 

  • 450
  • 768
Na skróty
Wykonanie
Styl
Funkcje okapu
    Więcej
Produkcja

Okapy kominowe okrągłe (przyścienne)

Okapy przyścienne okrągłe to okapy w formie tuby lub elipsy umieszczane na ścianie. Każdy z nich posiada element montażowy pozwalający na przymocowanie urządzenia do ściany. Okap cylindryczny może mieć wylot od góry przez kratkę wentylacyjną w suficie lub z tyłu przez kratkę w ścianie.
Okapy przyścienne okrągłe

Okapy okrągłe przyścienne są jednym z najchętniej wybieranych modeli okapów kuchennych. Urządzenia te są doskonałym przykładem połączenia nowoczesności i minimalizmu formy. Współcześni projektanci prześcigają się w designie sprzętu AGD i to daje szerokie pole manewru dla kupujących. Niezależnie w jakim stylu urządziłeś kuchnię, na pewno znajdziesz idealnie do niej pasujący okap.

 

Okapy przyścienne okrągłe – funkcjonalność i estetyka

Okapy przyścienne okrągłe mają formę dłuższej bądź krótszej tuby lub elipsy, jak również mogą być delikatnie zaokrąglone po bokach, co dodaje im lekkości i finezji. Montowane są na ścianie, a każdy model jest wyposażony w element montażowy. Okap cylindryczny może mieć wylot od góry, przez kratkę wentylacyjną w suficie lub z tyłu, przez kratkę w ścianie. Na pewno zaskoczeniem dla Ciebie jest fakt, że urządzenie świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy będzie Ci zależało na tym, by jego średnica była mniejsza od rozmiaru płyty grzewczej. Okap-tuba może mieć średnicę już od 37 cm, przy czym jego wydajność bez najmniejszego problemu pozwoli na wyciagnięcie wszystkich niepożądanych oparów podczas przygotowywania posiłków. Pracuje wówczas w trybie wyciągu. Jeśli natomiast zamontujesz w nim filtry węglowe, wówczas pełnić będzie rolę pochłaniacza kuchennego i wyeliminuje nieprzyjemne zapachy i tłuste cząsteczki unoszące się nad patelniami i garnkami.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są okapy przyścienne okrągłe do 50 cm, ze względu na to, że zabierają mało przestrzeni. Dodatkowym elementem przemawiającym za wyborem tego urządzenia jest to, że może również pełnić wygodną i przyjemną funkcję oświetleniową, dekorując oryginalnie Twoje wnętrze. Wykorzystana została do tego technologia LED, która zapewnia nastrojowe oświetlenie dostosowane do okoliczności. Kolorystyka bieli i czerni okapu idealnie dopasuje się do kuchni w stylu klasycznym i nastawionej na minimalizm. Urządzenia te produkowane są najczęściej z wysokiej jakości stali lakierowanej, stali nierdzewnej, stali błyszczącej, stali Inox oraz szkła, co sprawia, że są łatwe w utrzymaniu i użytkowaniu. Są przez to też odporne na zarysowania i zabrudzenia, a nowoczesna technologia zapewnia im długą żywotność. Producenci zwrócili w jednakowym stopniu uwagę na wydajność urządzenia, która sięga nawet ponad 900 m3/h. Modele okrągłe okapu nie tylko skutecznie i sprawnie pochłaniają opary i zanieczyszczenia kuchenne z powietrza, ale także ciekawie komponują się w kuchni. Są również przykładem na to, że nowoczesna kuchnia jest miejscem, w którym obok wysokiej technologii powinno współistnieć ciekawe wzornictwo i oryginalny design.

Okapy przyścienne okrągłe