14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek
Płyty indukcyjne 60 cm

Płyty indukcyjne 60 cm

Płyty indukcyjne 60 cm to najpopularniejszy rozmiar płyt kuchennych, który sprawdzi się idealnie w większości wnętrz. To optymalna powierzchnia pozwalająca pomieścić jednocześnie cztery garnki, ponieważ płyta indukcyjna 60 cm posiada zazwyczaj właśnie taką liczbę pól. Sprawdź proponowane przez nas rozwiązania i znajdź wśród nich idealne dla siebie.

 
- 29%
Promocja
3 999  Stara cena:5 659 
- 10%
Promocja
4 319  Stara cena:4 799 
- 10%
Promocja
3 689  Stara cena:4 089 

Płyta indukcyjna 60 cm — jaką wybrać?

Wielkość płyty indukcyjnej wybiera się już na etapie projektu. Wymaga ona wycięcia otworu w blacie, w którym następnie zostanie umieszczona płyta. Warto więc odpowiednio wcześnie wybrać dany model, aby zapoznać się z zaleceniami producenta w kwestii montażu i wielkości wycięcia. Płyta indukcyjna 60 cm powinna również zostać dopasowana do okapu kuchennego. Najlepiej sprawdzą się okapy w takim samym lub większym rozmiarze. Przy mniejszych, część oparów może ulatniać się na boki. Wyjątkiem są okapy tuby o dużej wydajności, które poradzą sobie z oparami przy płycie 60 cm.


Jak działają płyty indukcyjne 60 cm?

Płyta indukcyjna 60 cm do działania wykorzystuje zmienne pole magnetyczne, które w wyniku kontaktu powierzchni płyty z odpowiednim naczyniem wyzwala tzw. prądy wirowe i powoduje podgrzewanie. Jest to możliwe tylko po wykryciu naczynia, co oznacza, że po zdjęciu garnka z palnika dopływ energii zostaje odcięty i dzięki temu jej nie marnujemy, co w dłuższym czasie może mieć korzystne odzwierciedlenie w domowych rachunkach.


Płyty indukcyjne 60 cm — największe zalety

Jedną z wielu zalet gotowania na indukcji jest bezpieczeństwo użytkowania. Wysoka temperatura występuje tylko pod dnem naczynia — pozostały obszar jest chłodny. Dodatkowo dzięki kontroli tzw. ciepła resztkowego płyta po zakończeniu gotowania zasygnalizuje, kiedy pole ulegnie wychłodzeniu. Kolejną zaletą płyt indukcyjnych jest ich wydajność — posiłki przygotujemy z oszczędnością nawet 30% czasu w porównaniu do innych kuchenek. Gładka powierzchnia płyty indukcyjnej pozwoli także w łatwy sposób utrzymać ją w czystości i blasku.

Szukasz płyty indukcyjnej 60 cm do swojej kuchni? Sprawdź urządzenia dostępne w naszej ofercie!

Filtry produktów
Cena

 – 

  • 915
  • 5659
Występuje w kolorach
  • Wyczyść
Producent
  • Wyczyść
Wykonanie

Wykonanie okapu oznacza materiały z jakich wykonany jest dane urządzenie.

  • Wyczyść
Wyprzedaże
  • Wyczyść
Znaleziono 29 produktów
Zastosuj filtry