0 Your Koszyk
Filtry produktów
Cena

 – 

  • 7200
  • 7200
Szerokość okapu wyspowego [cm]

Wszystkie szerokości okapów wyspowych

Producent
Klasa Energetyczna

Klasa energetyczna to stosunek rocznego zużycia energii przez dane urządzenie do standardowego zużycia energii przez tego typu urządzenia określonego odpowiednimi przepisami.

Występuje w kolorach

Okap dostępny w kolorach. Kolor okapu oznacza przeważający kolor w okapie kuchennym.

Tryb pracy

Oznacza tryb pracy w jakim może pracować okap:
- tryb wyciągu - podłączenie do komina wentylacyjnego. Aby podłączyć okap do wentylacji należy pamiętać o akcesoriach wetylacyjnych łączących wylot z silnika okapu z kratką wentylacyjną.
- tryb pochłaniacza - pochłania opary i neutralizuje je. Aby okap mógł pracować jako pochłaniacz pamiętaj o zastosowaniu filtra węglowego, który eleminuje nieprzyjemne zapachy. 

Wydajność max. (m3/h)

Wydajność maksymalna to wydajność podawana przez producenta na ostatnim, najwyższym biegu okapu.

 – 

  • 796
  • 796
Na skróty
Wykonanie

Wykonanie okapu oznacza materiały z jakich wykonany jest dane urządzenie.

Styl
Produkcja
Zmień kategorię

Okapy wyspowe rustykalne

Okapy wyspowe rustykalne montowane nad wyspą, na której znajduje się płyta grzewcza. Okap wyspowy retro najczęściej wykonany jest są ze stali lakierowanej i drewna. Taki okap idealnie komponuje się w kuchni urządzonej w stylu rustykalnym lub hiszpańskim.
SPECJALNE PROMOCJE

Okapy wyspowe rustykalne

Gdy w Twojej kuchni wyspa jest w stylu tradycyjnym, a wystrój wnętrza przywodzi na myśl kuchnie rustykalne czy hiszpańskie, swoje zastosowanie znajdą w niej okapy wyspowe rustykalne. Są one odpowiedzią na wyszukane pomysły projektantów, którzy chcieli nadać urządzeniu charakterystyczny wygląd. Wszystkie designerskie zabiegi sprawiają, że nowoczesność i futurystyczne kształty okapu łączą się z elementami, które przypominają dawne, tradycyjne, wiejskie kuchnie, ponieważ słowo rustykalny pochodzi od łacińskiego „rusticus”, co znaczy wiejski.

 

Okapy wyspowe rustykalne – funkcjonalności

Okapy wyspowe rustykalne pozwalają na utrzymywanie powietrza w czystości przez skuteczne pozbywanie się z niego niepożądanych zapachów. Okapy wyspowe rustykalne 90 cm są najczęściej wybieranymi z modeli retro. Urządzenie może pracować jako pochłaniacz, gdy zamontujesz w nim filtry węglowe, a także jako wyciąg kuchenny przez podłączenie go do wentylacji. Połączenie wysokiej jakości stali lakierowanej i drewna nie tylko przydaje urządzeniu niezwykle ciekawego wyglądu, ale również sprawia, że jest on łatwy w użytkowaniu. Najczęściej występują one w kolorze białym czy kremowym, ponado czaszę okala drewniany wieniec, zwany ramą. Ten charakterystyczny dla tego modelu element najczęściej jest wykonany z buku, jesionu, tulipanowca bądź ciemnego orzecha. Gdy wybierzesz ramę niewybarwioną, wówczas możesz ją pomalować na dowolny kolor. Można spotkać okapy wyspowe wyposażone w komorę wyciszającą, co jeszcze bardziej wpływa na obniżenie głośności podczas pracy. O nowoczesnym i niepowtarzalnym wyglądzie w połączeniu z tradycją świadczy wykorzystanie elementów miedzianych czy srebrnych wykończeń. Zdecydowana i konsekwentna stylizacja okapu retro na modłę rustykalnego wystroju wnętrza z powodzeniem może wkomponować urządzenie w klasyczny design kuchni, gdzie stanie się oryginalnym dodatkiem do pozostałych sprzętów AGD. Takie wyposażenie Twojej kuchni na pewno zachwyci oko przebywających w niej gości, a lekki szum dobywający się z urządzenia przypominać będzie wiatr letniego poranka.

okapy wyspowe rustykalne