Okapy wyspowe rustykalne

Okapy wyspowe rustykalne montowane nad wyspą, na której znajduje się płyta grzewcza. Okap wyspowy retro najczęściej wykonany jest są ze stali lakierowanej i drewna. Taki okap idealnie komponuje się w kuchni urządzonej w stylu rustykalnym lub hiszpańskim.

7 899 
Głośność okapu na I biegu [dB]47 Wydajność max. [m3/h]796 ProducentSmeg
7 899 
Głośność okapu na I biegu [dB]47 Wydajność max. [m3/h]796 ProducentSmeg

Okapy wyspowe rustykalne

Gdy w Twojej kuchni wyspa jest w stylu tradycyjnym, a wystrój wnętrza przywodzi na myśl kuchnie rustykalne czy hiszpańskie, swoje zastosowanie znajdą w niej okapy wyspowe rustykalne. Są one odpowiedzią na wyszukane pomysły projektantów, którzy chcieli nadać urządzeniu charakterystyczny wygląd. Wszystkie designerskie zabiegi sprawiają, że nowoczesność i futurystyczne kształty okapu łączą się z elementami, które przypominają dawne, tradycyjne, wiejskie kuchnie, ponieważ słowo rustykalny pochodzi od łacińskiego „rusticus”, co znaczy wiejski.

 

Okapy wyspowe rustykalne – funkcjonalności

Okapy wyspowe rustykalne pozwalają na utrzymywanie powietrza w czystości przez skuteczne pozbywanie się z niego niepożądanych zapachów. Okapy wyspowe rustykalne 90 cm są najczęściej wybieranymi z modeli retro. Urządzenie może pracować jako pochłaniacz, gdy zamontujesz w nim filtry węglowe, a także jako wyciąg kuchenny przez podłączenie go do wentylacji. Połączenie wysokiej jakości stali lakierowanej i drewna nie tylko przydaje urządzeniu niezwykle ciekawego wyglądu, ale również sprawia, że jest on łatwy w użytkowaniu. Najczęściej występują one w kolorze białym czy kremowym, ponado czaszę okala drewniany wieniec, zwany ramą. Ten charakterystyczny dla tego modelu element najczęściej jest wykonany z buku, jesionu, tulipanowca bądź ciemnego orzecha. Gdy wybierzesz ramę niewybarwioną, wówczas możesz ją pomalować na dowolny kolor. Można spotkać okapy wyspowe wyposażone w komorę wyciszającą, co jeszcze bardziej wpływa na obniżenie głośności podczas pracy. O nowoczesnym i niepowtarzalnym wyglądzie w połączeniu z tradycją świadczy wykorzystanie elementów miedzianych czy srebrnych wykończeń. Zdecydowana i konsekwentna stylizacja okapu retro na modłę rustykalnego wystroju wnętrza z powodzeniem może wkomponować urządzenie w klasyczny design kuchni, gdzie stanie się oryginalnym dodatkiem do pozostałych sprzętów AGD. Takie wyposażenie Twojej kuchni na pewno zachwyci oko przebywających w niej gości, a lekki szum dobywający się z urządzenia przypominać będzie wiatr letniego poranka.

okapy wyspowe rustykalne

Cena

 – 

  • 7899
  • 7899
Szerokość okapu wyspowego [cm]

Wszystkie szerokości okapów wyspowych

Producent
Klasa Energetyczna

Klasa energetyczna to stosunek rocznego zużycia energii przez dane urządzenie do standardowego zużycia energii przez tego typu urządzenia określonego odpowiednimi przepisami.

Występuje w kolorach

Okap dostępny w kolorach. Kolor okapu oznacza przeważający kolor w okapie kuchennym.

Tryb pracy

Oznacza tryb pracy w jakim może pracować okap:
- tryb wyciągu - podłączenie do komina wentylacyjnego. Aby podłączyć okap do wentylacji należy pamiętać o akcesoriach wetylacyjnych łączących wylot z silnika okapu z kratką wentylacyjną.
- tryb pochłaniacza - pochłania opary i neutralizuje je. Aby okap mógł pracować jako pochłaniacz pamiętaj o zastosowaniu filtra węglowego, który eleminuje nieprzyjemne zapachy. 

Wydajność max. (m3/h)

Wydajność maksymalna to wydajność podawana przez producenta na ostatnim, najwyższym biegu okapu.

 – 

  • 796
  • 796
Na skróty
Wykonanie

Wykonanie okapu oznacza materiały z jakich wykonany jest dane urządzenie.

Styl
Produkcja