0 Your Koszyk
Filtry produktów
Cena

 – 

  • 1849
  • 3999
Szerokość okapu narożnego [cm]
Typ okapu narożnego
Producent
Głośność na I biegu [dB]

 – 

  • 49
  • 58
Styl
Występuje w kolorach
Wykonanie
Rama wykończeniowa
Wydajność max. (m3/h)

 – 

  • 410
  • 800
Tryb pracy
Klasa Energetyczna
Funkcje okapu
Produkcja
Na skróty

Okapy narożne

Okap narożny montowany jest w rogu kuchni. Okapy kuchenne narożne można zamontować zarówno we wnętrzu nowoczesnym, jak i w kuchni w stylu rustykalnym lub hiszpańskim – do takich najlepiej pasują okapy z drewnem. Pamiętaj, do montażu okapu narożnego trzeba przeznaczać odpowiednie miejsce, ponieważ jego ramiona przylegające do ściany mają zazwyczaj 100 cm szerokości.

Okapy montowane na rogu kuchni

Okapy narożne są nowością na rynku. Pojawiły się głównie z myślą o małych kuchniach, w których każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Róg kuchni zazwyczaj jest miejscem, które trudno zagospodarować, natomiast okap idealnie się w nie wkomponuje, przywracając świeże powietrze Twojej kuchni. Co najważniejsze, niezależnie w jakim stylu urządzona jest Twoje kuchnia, znajdziesz w naszej ofercie pasujący do niej model. Okapy narożne nowoczesne sprawdzą się w pomieszczeniach, w których pojawiają się sprzęty AGD wykonane ze stali nierdzewnej, natomiast okapy narożne retro doskonale wkomponują się w róg kuchni prowansalskiej czy kolonialnej.

 

Okapy narożne – trwałość materiałów

Najczęściej okapy narożne wykonane są ze stali nierdzewnej satynowej lub stali Inox. Natomiast okapy rustykalne dodatkowo posiadają niewybarwioną listwę drewnianą, którą możesz pomalować na kolor pasujący do Twoich mebli. Dobór tych materiałów nie jest przypadkowy, stal jest najbardziej wytrzymała i nie musisz obawiać się o to, że Twój okap szybko zostanie zarysowany czy zniszczony.

 

Okapy narożne – funkcjonalności

Różnorodna moc silników tych urządzeń pozwoli Ci na wybranie danego modelu do wielkości Twojej kuchni. Znajdziesz w naszej ofercie zarówno urządzenia, które sprawdzą się w małych kuchniach, jak i tych dużych. Sprzęty te mogą pracować w trybie wyciągu, który podłączony do kanału wentylacyjnego trwale wyprowadzi opary poza mieszkanie. Natomiast z trybu pochłaniacza warto skorzystać, jeśli chcesz oczyścić powietrze z nieprzyjemnych zapachów. Drugi z trybów nie wymaga podłączenia do wentylacji. Na uwagę zasługuje oświetlenie, które jest bardzo istotne przy montażu okapów narożnych. Rogi kuchni zazwyczaj są mało doświetlone, natomiast, montując model narożny, przy okazji zapewniasz sobie dodatkowe punkty oświetlenia, które rozjaśnią Twoją przestrzeń roboczą, a gotowanie stanie się bardziej komfortowe i bezpieczne. Niektóre z modeli posiadają funkcję turbo – olbrzymią moc zasysania w krótkim czasie; pozwoli Ci ona na szybkie usunięcie oparów nawet podczas intensywnego gotowania.

okapy narożne