0 Your Koszyk
Filtry produktów
Cena

 – 

  • 1849
  • 3999
Szerokość okapu narożnego [cm]
Producent
Klasa Energetyczna
Występuje w kolorach
Tryb pracy
Wydajność max. (m3/h)

 – 

  • 480
  • 800
Wykonanie
Styl
Funkcje okapu
Produkcja

Okapy narożne nowoczesne

Jeśli chcesz odpowiednio zagospodarować róg kuchni – wybierz okap narożny. Okapy narożne montuje się w rogu kuchni. Do ściany przylegają dwa jego boki, o czym należy pamiętać, wymiarując kuchnię. Okapy narożne mają najczęściej szerokość 90-100 cm. Dzięki umiejscowieniu okapu w rogu kuchni zyskasz przyjemną i funkcjonalną przestrzeń do przygotowywania posiłków.

Okapy narożne nowoczesne – wykonanie

Okap narożny nowoczesny pasuje do współczesnych, minimalistycznych kuchni. Najczęściej wykonany jest z wysokiej jakości nierdzewnej stali INOX. Jest to materiał odporny na zarysowania, przywieranie zabrudzeń, wilgoć i działanie wysokich temperatur. Stal nierdzewną łatwo się czyści – wystarczy zaopatrzyć się w specjalnie przeznaczone do tego środki pielęgnacyjne.

Każdy okap narożny nowoczesny jest wyposażony w filtr metalowy (najczęściej aluminiowy). Ma on działanie przeciwtłuszczowe – na drobnych siateczkach osadza się tłuszcz i inne zabrudzenia, dzięki czemu unikasz ich wnikania w meble i inne sprzęty w kuchni. Filtr metalowy myj najlepiej raz w miesiącu.

Okapy narożne nowoczesne – funkcjonalności

Okapy narożne w stylu nowoczesnym mogą pracować w dwóch trybach: jako wyciągi lub pochłaniacze. W trybie wyciągu okap narożny podłączony jest rurą do komina wentylacyjnego i opary usuwane są na zewnątrz budynku. W trybie pochłaniacza okap narożny pracuje z dodatkowym filtrem węglowym, który neutralizuje wilgoć i nieprzyjemne zapachy, a oczyszczone powietrze jest następnie wprowadzane ponownie do kuchni.

Okap narożny to także dodatkowe źródło światła. Zamontowany w rogu kuchni zapewni oświetlenie płyty grzewczej oraz blatu z obu jej stron, co sprawi, że gotowanie będzie zarówno przyjemne, jak i bezpieczne.