Dodatki do okapów

Różnego rodzaju półki, płyty naścienne, listwy, rury i przedłużki kominów, kolanka, ramki mocujące, kratki, zestawy do montażu silnika zewnętrznego, piloty itp to są dodatki do okapów kuchennych.

[Produkt bez ceny?Zadzwoń 134927557]
590 
Zestaw Faber KIT AIRLANE 112.0542.875
- 10%
Promocja
4 699  Stara cena:5 199 
Pokaż następne 60 produkty

Dodatki do okapów

Wybierając okap kuchenny, miej na uwadze, że do jego podłączenia potrzebne będą dodatkowe akcesoria. W tym miejscu znajdziesz wszystkie niezbędne dodatki do okapów, które umożliwią montaż oraz wygodne użytkowanie. Zawsze wybieraj dodatki do swojego konkretnego modelu i najlepiej skonsultuj wcześniej szczegóły ze specjalistą i obsługą sklepu.

Dodatki do okapów – wentylacja

Jeśli okap pracuje w trybie otwartym, czyli wyciągu podłączonego do wentylacji, potrzebne są dodatkowe akcesoria, które to umożliwią. Oprócz rur okrągłych lub płaskich najczęściej potrzebne są także kominy, czyli tzw. maskownice. Wykonane są ze stali inox , mają różną długość i szerokość. Stosuje się, aby przedłużyć maskownice dołączane do okapów w celu zakrycia rury wentylacyjnej. Dodatki do okapów to także kratki wentylacyjne, gotowe zestawy montażowe do pracy w trybie otwartym i rozdzielacze powietrza.

Dodatki do okapów – silniki

Okap pracuje dzięki działaniu silnika elektrycznego. Zwykle znajduje się on w jego wnętrzu. Pracujący silnik emituje dźwięki. By zmniejszyć głośność jego pracy, stosuje się np. zestawy wyciszające. Do okapu można też zamontować silnik zewnętrzny i umieścić go w innym pomieszczeniu. Wtedy pomocne są zestawy do montażu turbin, które to ułatwiają. Silnik zamontowany poza kuchnią to gwarancja ciszy. Silnik włącza się wtedy z poziomu panelu sterującego w samym okapie lub za pomocą pilota, jeśli w okapie przewidziano sterowanie zdalne.

Wizualne dodatki do okapów

Okap kuchenny to także ozdoba, dlatego wiele modeli można sobie dowolnie personalizować. W tym celu możesz zaopatrzyć się w szklane panele, dodatkowe półki, panele ścienne, czy nawet deski do krojenia z motywem graficznym występującym na okapie. Do okapów wyspowych dekoracyjnych dobierzesz też regulowane linki.

Cena

 – 

  • 0
  • 5199
Producent
Występuje w kolorach

Okap dostępny w kolorach. Kolor okapu oznacza przeważający kolor w okapie kuchennym.

Na skróty
Rama wykończeniowa

Właściwości ramy wykończeniowej okapu tj. rodzaj drewna, kolor itp. 

Średnica

Oznacza średnicę danego produktu podawaną w mm.

Styl
Wydajność silników zew.

 – 

  • 850
  • 850
Produkcja