0 Your Koszyk
Filtry produktów
Cena

 – 

  • 549
  • 8399
Szerokość okapu przyściennego [cm]
Producent
Styl
Występuje w kolorach
    Więcej
Wykonanie
Rama wykończeniowa
    Więcej
Wydajność max. (m3/h)

 – 

  • 375
  • 790
Tryb pracy
Klasa Energetyczna
Funkcje okapu
Produkcja
Na skróty

Okapy kominowe retro (przyścienne)

Okapy przyścienne rustykalne to okapy kuchenne kominowe retro przeznaczone do montażu na ścianie. Modele okapów tradycyjnych wykonane zazwyczaj ze stali lakierowanej i drzewna. Okap kominowy rustykalny idealne dopełnia zarówno kuchnię klasyczną jak i w stylu retro.
SPECJALNE PROMOCJE

Okapy przyścienne rustykalne

Okapy przyścienne rustykalne są alternatywą dla nowoczesnych urządzeń, które do kuchni urządzonych w stylu prowansalskim, kolonialnym czy retro absolutnie nie pasują. Są to stylizowane modele z silnikami o dużej mocy i kilkoma dodatkowymi funkcjami, które ułatwiają zarówno ich obsługę jak i całe gotowanie.

 

Okapy przyścienne rustykalne – postarzony design

Większość z okapów w tej kategorii wykonana została ze stali lakierowanej, najczęściej na kolor biały, ecru i kości słoniowej. Ponadto czaszę okapów otacza niewybarwiona listwa, którą można pomalować na kolor frontów meblowych, dzięki temu okap będzie mógł idealnie wkomponować się w otoczenie. Ponadto taka listwa może również służyć za półeczkę na przyprawy - jeśli powiesisz na niej pęki suszonych ziół, osiągniesz nie tylko piękny efekt wizualny, ale przede wszystkim zapachowy.  W naszej ofercie znajdziesz również modele przypominające te współczesne w klasycznym wydaniu, ale z takimi elementami, jak na przykład pozłacane relingi. Szerokość tych modeli wynosi od 45 cm do nawet 120 cm, jednak najpopularniejsze są okapy przyścienne rustykalne 60 cm, ze względu na to, że bez trudu mieszczą się one nad każdą płytą kuchenną. Niezależnie jakiej wielkości jest Twoja kuchnia, na pewno bez trudu wybierzesz do niej okap w tym stylu.

 

Okapy przyścienne rustykalne – funkcjonalności

Choć te okapy wizualnie są w postarzonej formie, to producenci zadbali o nowoczesną technologię. Większość z modeli może pracować zarówno w trybie wyciągu jak i pochłaniacza. Wyciąg podłączony do wentylacji usunie z pomieszczenia nagromadzone opary, natomiast pochłaniacz, który nie wymaga podpięcia pod kanał wentylacyjny, przefiltruje nieprzyjemne zapachy, a w Twojej kuchni będzie panowało świeże i przyjemne powietrze. Moc silników tych urządzeń wskazuje na to, że znajdziesz w tej kategorii zarówno okap przeznaczony do małej kuchni, jak i do pomieszczenia o dużym metrażu. Większość z okapów przyściennych rustykalnych posiada żarówkowe oświetlenie, które rozjaśni płytę kuchenną, ale co, najważniejsze, pasuje ono do całego stylu urządzenia.

Okapy przyścienne rustykalne