Okapy kominowe retro 50 cm (przyścienne)

Okapy przyścienne rustykalne 50 cm to wyciągi i pochłaniacze kuchenne wykonane ze stali lakierowanej oraz surowego drewna przeznaczonego do samodzielnego pomalowania. Okap rustykalny to idealne dopełnienie zarówno kuchni klasycznej jak i tej w stylu retro.

Okapy przyścienne rustykalne 50 cm

Okapy przyścienne rustykalne montowane są do ściany i mogą pracować jako pochłaniacze, gdy zamontujesz w nich filtry węglowe, a także jako wyciągi, przez podłączenie do wentylacji, co pozwala na utrzymywanie powietrza w czystości na długi czas. Połączenie wysokiej jakości stali lakierowanej i drewna nie tylko nadaje urządzeniom niezwykle ciekawego wyglądu, ale również sprawia, że są łatwe w użytkowaniu. Kształtem przypominają czaszę, najczęściej w kolorze białym czy kremowym, którą okala drewniany wieniec, zwany ramą. Ten charakterystyczny element najczęściej jest wykonany z buku, jesionu, tulipanowca bądź ciemnego orzecha. Gdy wybierzesz ramę niewybarwioną, wówczas możesz ją pomalować na dowolny kolor. Niektóre typy okapów przyściennych rustykalnych 50 cm zostały dodatkowo wyposażone w komorę wyciszającą, co jeszcze bardziej wpływa na obniżenie głośności podczas pracy.

Okapy przyścienne rustykalne 50 cm – funkcjonalność i użytkowanie

Najczęściej wykonane są ze stali lakierowanej i drewna, a ich wymiary 45–50 cm pozwolą z łatwością na dopasowanie w przestrzeń Twojej kuchni. Technologia wykonania okapów sprawia, że utrzymanie w czystości jest bezproblemowe i nie kojarzy się ze zmorą czyszczenia dawnych okapów. Posiadają 3-stopniowe zakresy prędkości, dzięki czemu bez trudu dostosujesz intensywność pracy danego urządzenia do ilości nagromadzonych w kuchni oparów. 

Okapy przyścienne rustykalne 50 cm – oryginalność wykonania

Zbudowany są z czaszy w kolorze ecru lub kości słoniowej. Tym, co stanowi niezwykły dodatek, jest okalający go, ozdobny, drewniany wieniec zwany ramą. Niekiedy inspiruje się tylko stylem rustykalnym poprzez zastosowanie miedzianych czy srebrnych elementów. Okapy przyścienne występują najczęściej w naturalnych jasnych kolorach i łączy się je z drewnem i innymi dodatkami, np. miedzianymi czy srebrnymi. Wykonane są z wysokiej jakości stali lakierowanej, którą łączy się z niewybarwionym drewnem, najczęściej bukowym. 

Okapy przyścienne rustykalne 50 cm

Cena

 – 

  • 549
  • 549
Producent
Występuje w kolorach

Okap dostępny w kolorach. Kolor okapu oznacza przeważający kolor w okapie kuchennym.

Tryb pracy

Oznacza tryb pracy w jakim może pracować okap:
- tryb wyciągu - podłączenie do komina wentylacyjnego. Aby podłączyć okap do wentylacji należy pamiętać o akcesoriach wetylacyjnych łączących wylot z silnika okapu z kratką wentylacyjną.
- tryb pochłaniacza - pochłania opary i neutralizuje je. Aby okap mógł pracować jako pochłaniacz pamiętaj o zastosowaniu filtra węglowego, który eleminuje nieprzyjemne zapachy. 

Wykonanie

Wykonanie okapu oznacza materiały z jakich wykonany jest dane urządzenie.

Rama wykończeniowa

Właściwości ramy wykończeniowej okapu tj. rodzaj drewna, kolor itp. 

Styl
Produkcja