14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Filtry węglowe do okapów

Filtry węglowe są potrzebne do pracy okapu w trybie pochłaniacza tj. są stosowane w przypadku braku możliwości podłączenia okapu do komina wentylacyjnego. Filtry węglowe są jednorazowego użytku i trzeba pamiętać o ich wymianie. Posiadają różne kształty oraz różne miejsce montażu w okapie. Filtr węglowy do okapu ma na celu pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu oczyszczone powietrze może z powrotem wrócić do kuchni.

 
79 
Wyślemy dziś
98 
Wyślemy dziś
79 
Wyślemy dziś
79 
Wyślemy dziś
79 
Wyślemy dziś
129 
Wyślemy dziś
39 
Wyślemy dziś
59 
Wyślemy dziś
34 
Wyślemy dziś
129 
Wyślemy dziś
45 
Wyślemy dziś
79 
Wyślemy dziś
79 
Wyślemy dziś
79 
Wyślemy dziś
Filtr węglowy Kernau Typ 2 Kaseta
- 23%
Promocja
30  Stara cena:39 
Wyślemy dziś
139 
Wyślemy dziś
109 
Wyślemy dziś
53 
Wyślemy dziś
70 
Wyślemy dziś
Pokaż następne 72 produkty

Filtry węglowe do okapów

Filtry węglowe stosuje się w okapach, gdy pracują one jako pochłaniacze, czyli w trybie zamkniętym. Tryb zamknięty oznacza, że okap pozostaje niepodłączony rurą do kanału wentylacyjnego. To idealne rozwiązanie dla użytkowników, w których kuchni instalacja wyciągu (czyli okapu podłączonego do zewnętrznego systemu wentylacyjnego) jest niemożliwa.

Filtry węglowe do okapów – zasada działania

Filtry węglowe montuje się (w różny sposób) w okapie pracującym w trybie pochłaniacza. Dzięki nim możliwe jest neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Wewnątrz filtra węglowego znajdują się kuleczki węgla aktywnego, których zadaniem jest filtracja powietrza, by mogło ono (już oczyszczone) wrócić do kuchni.

Filtry węglowe się po jakimś czasie (zwykle co 3-6 miesięcy) zużywają i należy je wymienić na nowe. Filtry węglowe do okapów mają różną formę: od okrągłych, nakręcanych na wylot z silnika, przez kwadratowe i prostokątne kasety umieszczane wewnątrz okapu za filtrem metalowym, który ma działanie przeciwtłuszczowe i wyłapuje z powietrza cząsteczki tłuszczu, kurzu i brudu.

Filtry węglowe do okapów – rodzaje

Producenci okapów stosują w swoich urządzeniach różne filtry węglowe – przed zakupem koniecznie sprawdź, jaki dokładnie model pasuje do Twojego urządzenia. Często spotykane są okrągłe filtry węglowe (występujące w parze), które należy nakręcić na silnik. Innym rodzajem są filtry kasetowe, które umieszcza się wewnątrz okapu za filtrem metalowym (należy go najpierw wyjąć z okapu i włożyć do środka filtr węglowy, stosując się do instrukcji dołączonej przez producenta).

Filtry węglowe do okapów umożliwiają ich pracę w trybie pochłaniacza. Jeśli zamontowanie w Twojej kuchni wyciągu jest niemożliwe lub np. preferujesz wiszący na stalowych linkach dekoracyjny okap wyspowy – koniecznie zaopatrz się w odpowiedni filtr węglowy.

Filtry produktów
Cena

 – 

  • 25
  • 3500
Producent
  • Wyczyść
    zobacz więcej (20)
Wyprzedaże
  • Wyczyść
Średnica

Oznacza średnicę danego produktu podawaną w mm.

  • Wyczyść
Znaleziono 272 produkty
Zastosuj filtry