0 Your Koszyk
Filtry produktów
Cena

 – 

  • 3599
  • 7200
Producent
Klasa Energetyczna
Występuje w kolorach
Tryb pracy
Wydajność max. (m3/h)

 – 

  • 480
  • 796
Na skróty
Wykonanie
Rama wykończeniowa
Styl
Produkcja

Okapy wyspowe rustykalne 90 cm

W odpowiedzi na przytłaczającą większość nowoczesnych kuchni, w ostatnim czasie powstał trend nawiązywania do stylów rustykalnych. Jednak każdy, kto decydował się na kolonialny i prowansalski design, zderzał się z problemem dopasowania okapu. Szczególnym problemem był wybór okapu nad wyspę kuchenną. Dlatego też kilku producentów zdecydowało się do swojej oferty dodać okapy wyspowe rustykalne, które wspaniale wkomponują się w wiejski styl pomieszczenia.

 

Okapy wyspowe rustykalne 90 cm – budowa i estetyka

Czasza okapu najczęściej występuje w białym kolorze, jednak najważniejszą ozdobą jest drewniana listwa, która otacza okap. Wykonana jest z drewna jesionowego, tulipanowca lub drewna niewybarwionego, które możesz pomalować na kolor komponujący się z frontami mebli kuchennych. Ten dodatek drewna ociepli wizerunek Twojej kuchni, ale również będzie podsumowaniem całego stylu oraz dodatkową półeczką na pojemniczki z przyprawami.

 

Okapy wyspowe rustykalne 90 cm – funkcjonalności

Okapy wyspowe wykonane w retro stylu charakteryzują się mocnymi silnikami, które bez trudności radzą sobie z oparami nawet podczas intensywnego gotowania. Na próżno szukać w nich diod LED czy innego nowoczesnego urządzenia. Płytę kuchenną oświetlają żarówki, które jak najbardziej pasują do tego klimatu. Co najważniejsze, okapy wyspowe rustykalne 90 cm najczęściej mogą pracować w dwóch trybach. Tryb pochłaniacza użyteczny jest do zneutralizowania nieprzyjemnych zapachów, natomiast tryb wyciągu usunie wszelkie opary, jednak ten tryb potrzebuje podłączenia do kanału wentylacyjnego.

Do tej pory jedyną możliwością wkomponowania okapu w klasyczny styl było schowanie urządzenia w meblach, jednak to rozwiązanie zupełnie nie sprawdzało się w przypadku wysp kuchennych. Pojawienie się rustykalnych wyspowych okapów rozwiązało ten problem, a modele z tej kategorii cieszą się wielkim uznaniem. W końcu Twoja kolonialna czy prowansalska kuchnia może cieszyć oko spójnym wyglądem w nieskazitelnym stylu.

okapy wyspowe rustykalne 90 cm