14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek
Silniki zewnętrzne

Silniki zewnętrzne do okapów

Praca okapu z silnikiem zewnętrznym jest praktycznie bezszelestna, słychać tylko lekki szum przepływającego powietrza. W zależności od miejsca montażu można zastosować różne rodzaje silników: wewnątrz budynku, na zewnątrz budynku (na elewacji), na dachu. Sterowanie silnikiem zewnętrznym odbywa się z poziomu okapu.

 
 
1 159 
Wysyłka w 24 h
 
2 159 
Wysyłka w 24 h
Wydajność max. silnika [m3/h]760 ProducentGLOBALO
 
959 
Wysyłka w 24 h

Silniki zewnętrzne do okapów

Okapy kuchenne pracują dzięki silnikom elektrycznym. Najczęściej silnik umieszczony jest wewnątrz okapu. W zależności od włączonego biegu silnik generuje określone liczby decybeli – im wyższym bieg, tym jego praca jest głośniejsza. Zdecydowanie inaczej wygląda sytuacja, gdy zamontujesz w okapie silnik zewnętrzny. Wtedy w Twojej kuchni zapanuje błoga cisza i czyste powietrze.

Silniki zewnętrzne do okapów – zasada działania

Silnik zewnętrzny montuje się poza okapem. Wyróżniamy silniki zewnętrzne do okapów montowane wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Silnik zewnętrzny montowany wewnątrz budynku możesz umieścić w garażu, na strychu, w piwnicy lub w każdym innych mało używanym pomieszczeniu. Podłączony jest przewodem elektrycznym (kablem) z okapem zamontowanym nad płytą grzewczą i to z tego poziomu urządzenie jest włączane i wyłączane. Silnik zewnętrzny montowany poza budynkiem to m.in. silnik elewacyjny (montowany na ścianie) i dachowy (montowany na dachu).

Silniki zewnętrzne do okapów – zalety

Zamontowanie w okapie silnika zewnętrznego powoduje, że jego praca jest w kuchni niesłyszalna. Po włączeniu (przyciskiem lub pilotem) silnik zaczyna pracować w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku. Okap zasysa wtedy powietrze w kuchni niemalże bezszelestnie. To ogromna zaleta, gdyż cicha praca okapu jest przy wyborze konkretnego modelu (obok wydajności) najważniejszą cechą tych urządzeń. Nawet na najwyższym biegu i podczas intensywnego gotowania wilgoć, tłuszcz i nieprzyjemne zapachy zostają usunięte z kuchni bez zbędnego hałasu i przeszkadzania domownikom. Osoba przygotowująca posiłek może swobodnie rozmawiać z pozostałymi członkami rodziny, którzy w tym czasie oglądają telewizję, słuchają muzyki lub czytają.

Filtry produktów
Cena

 – 

  • 959
  • 2159
Dostępność
  • Wyczyść
Producent (1)
  • Wyczyść
Średnica

Oznacza średnicę danego produktu podawaną w mm.

  • Wyczyść
Wydajność silników zew.

 – 

  • 760
  • 760
Znaleziono 5 produktów
Zastosuj filtry