14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Jaki okap do kuchni w stylu modern farmhouse?


okap modern farmhouse

Szukasz pomysłu na aranżację swojej kuchni? Zainspiruj się aktualnymi trendami i stwórz wnętrze w stylu modern country. Styl ten jest odzwierciedleniem klasyki w nowoczesnym wydaniu, dlatego łatwo możemy wykreować go w każdych warunkach. We wpisie znajdziesz podpowiedzi, jaki okap do kuchni modern country warto wybrać.

Kuchnia modern farmhouse — czym się charakteryzuje?

Od kilku sezonów styl modern farmhouse zajmuje czołowe miejsce wśród trendów aranżacyjnych. Ten sposób urządzania wnętrz jak mało który epatuje przyjaznym i ciepłym klimatem. Chodzi w nim przede wszystkim o stworzenie wnętrza inspirowanego sielskim, tradycyjnym stylem życia na wsi, jednak w nowoczesnym wydaniu. Kuchnia w takiej odsłonie będzie zatem pełna jasnych, otulających kolorów oraz drewna i jego naturalnych zalet. Korzeni modern farmhouse należy upatrywać przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, dlatego w kuchniach tego typu często spotkamy masywne sprzęty AGD — w szczególności duże, wolnostojące kuchenki gazowe i wiszące nad nimi ogromne okapy.

Okapy do kuchni w stylu modern farmhouse

Okap do kuchni w stylu modern farmhouse powinien imponować swoimi rozmiarami i stylistyką. Urządzenia będziemy więc szukać przede wszystkim w takich kategoriach w sklepie jak:

  • okapy retro
  • okapy rustykalne
  • okapy narożne.

Aby ułatwić wybór tym z Was, którzy planują stworzyć kuchnię inspirowaną amerykańską stylistyką, wybraliśmy okapy, które najlepiej sprawdzą się w takich wnętrzach.Zdj: FALMEC Tempo Antico 90

Zdj: SMEG KC16POE

Zdj: FRANKE Forest FCC 90 O2 EGC

Zdj: FABER THEA Isola EV8 WH MATT 80FALMEC Tempo Antico 90

Pierwsza z propozycji to okap FALMEC Tempo Antico 90. Okap posiada piękną, tradycyjną formę i zwieńczony jest drewnianą ramą. Okap jest cichy — na pierwszym biegu ma tylko 49 dB dlatego poza efektownym wyglądem będzie również bardzo użyteczny.

SMEG KC16POE

W zestawieniu musiała zagościć propozycja od marki, która słynie z oryginalnych produktów dla wnętrz. Mowa o Smeg — producencie z Włoch. Okap, który proponujemy, został w całości wykonany ze stali lakierowanej na kolor antycznej bieli. Ciekawym uzupełnieniem są akcenty w kolorze złota. Ten egzemplarz to znakomity wybór dla osób, które lubią eleganckie detale.

FRANKE Forest FCC 90 O2 EGC

Kolejna z propozycji to okap narożny od Franke. Jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy sprytnie zagospodarować każdy zakątek kuchni. Wykonany jest ze stali lakierowanej na biało. Oryginalnego charakteru nadaje mu charakterystyczna drewniana rama. Okap pracuje na 3 biegach i jest wyposażony w sterowanie suwakowe.

FABER THEA Isola EV8 WH MATT 80

Wśród proponowanych znalazł się również okap wyspowy Faber Thea Isola. Jest wykonany ze stali wykończonej na biały mat. Okap może działać jako pochłaniacz na linkach lub jako wyciąg — należy wtedy dokupić do niego komin. Do urządzenia można dobrać również ramę — stalową lub dębową, w zależności od preferencji.

A może zabudowa własna?

Zakup stylizowanego okapu do kuchni modern farmhouse to jedna z wielu możliwości. Coraz więcej osób wybiera bowiem klasyczny okap do zabudowy, zlecając zewnętrznym wykonawcom projekt indywidualnej konstrukcji, w której zostanie umieszczony okap. Taka zabudowa okapu to świetny sposób, jeśli chcemy zrealizować oryginalny pomysł na kuchnię i zależy nam na unikalnym wyposażeniu. Jeśli korzystamy z usług architekta wnętrz, możemy poprosić go o stworzenie projektu zabudowy, którą następnie wykona stolarz. Przykłady takich realizacji można z łatwością znaleźć w sieci na portalach wnętrzarskich. Poniżej zamieszczamy inspiracje od nas: 

Kuchnia w stylu modernfarmhouse

Zdj: Okap GLOBALO Loteo 80 White, realizacja @anna_kukulska

Modern farmhouse - kuchnia

Zdj: Okap GLOBALO Loteo 80 White, realizacja @house_loves


Który okap w stylu modern farmhouse najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni? Zobacz więcej propozycji z oferty OkapyKuchenne.pl

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
9:00 - 17:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 9:00 - 17:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 9:00 - 17:00