28 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okap kuchenny kominowy - polecane modele w promocyjnych cenach


okap kuchenny kominowy

Okap kuchenny kominowy jest jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań w naszych kuchniach. Wynika to z łatwości montażu, a także dużej dostępności różnorodnych modeli, które pozwalają na dopasowanie najbardziej odpowiedniego do potrzeb każdej kuchni. Zobacz wydajne i sprawdzone modele, które teraz kupisz taniej. 

Okap kuchenny kominowy - jakie są jego zalety? 

Okapy kominowe dostępne są w różnych formach, kształtach i kolorach, dlatego można dopasować je do każdego. Wśród tej grupy urządzeń można wyróżnić m.in.:

  • tradycyjne okapy kominowe,
  • okapy w kształcie odwróconej litery T (T-Line),
  • okapy skośne

Charakterystycznym elementem tych urządzeń jest długi komin, który maskuje rury odprowadzające powietrze do szybu wentylacyjnego. Okapy montowane są przy ścianie nad płytą grzewczą, dlatego są mocno eksponowane i mogą pełnić rolę ozdoby wnętrza. 

Okapy kuchenne kominowe zazwyczaj cechują się większą wydajnością niż pozostałe typy okapów, dlatego polecane są do dużych kuchni oraz wszędzie tam, gdzie często się gotuje. 

Prawidłowe podłączenie okapu

Wysoka wydajność oraz cicha praca, czyli jedne z największych zalet okapów kominowych mają zastosowanie tylko wtedy, gdy zadba się o prawidłowy montaż urządzeń. Okap będzie pracował skuteczniej jeśli zostanie podłączony do kanału wentylacyjnego, dlatego w miarę możliwości warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Przy montażu należy pamiętać również o takich kwestiach jak:

  • Średnica wlotu do komina - najlepiej jeśli ma wynosi fi 15 cm. Przy wąskich kanałach np. fi 10 cm znacząco spada wydajność okapu i pracuje on głośniej.
  • Rury wentylacyjne - najlepsze będą gładkie rury PCV o średnicy wylotu z silnika okapu. 
  • Długość odcinka łączącego okap z wlotem do komina - powinien być jak najkrótszy, bez zakrętów i załamań. 

Takie podłączenie umożliwi swobodny przepływ powietrza i pozwoli na wykorzystanie okapu w pełni efektywnie.

Okap kuchenny kominowy - polecane modele 

Zastanawiasz się, który okap kominowy wybrać? Sprawdź polecane modele, które teraz kupisz w atrakcyjnych, obniżonych cenach. 

TEKA DLV 985 BL

Teka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów urządzeń kuchennych. Marka ta może pochwalić się ponad 90-letnim doświadczeniem na rynku. Jeśli zastanawiasz się więc nad okapem kominowym, to warto wziąć pod uwagę model Teka DLV 985 BL. Wykonany jest ze stali inox i szkła. Posiada minimalistyczną budowę i klasyczną kolorystykę, dzięki czemu estetycznie wkomponuje się w niemal każde wnętrze. Jednym z największych atutów okapu jest wysoka wydajność, która na maksymalnym biegu wynosi aż 782 m3/h. Urządzenie wyposażone jest w 4-stopniowy zakres regulacji mocy silnika, dzięki czemu można dopasować prędkość pochłania do potrzeb kuchni. Okap posiada wygodne sterowanie sensorowe, z pomocą którego łatwo obsługuje się urządzenie. 

Okap Teka DLV 985 BL

GLOBALO LARTO 60.3 WHITE

GLOBALO jest polską marką specjalizującą się właśnie w okapach kuchennych, dlatego ich produkty są starannie dopracowane pod każdym kątem. Okapy GLOBALO słyną z cichej i wydajnej pracy, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w przestronnych wnętrzach i pozytywnie wpływają na komfort podczas przebywania w kuchni. Okap kuchenny kominowy Larto 60.3 White jest tego świetnym przykładem. Wydajność maksymalna w tym modelu wynosi 670 m3/h dzięki czemu okap świetnie poradzi sobie z oczyszczaniem powietrza także w większych kuchniach. Dodatkowym atutem jest energooszczędna klasa A urządzenia. Okap został wykonany ze szkła hartowanego i stali, co zapewnia łatwe utrzymanie urządzenia w czystości.

 

Okap Larto 60.3 White


Wśród okapów kuchennych kominowych znajduje się wiele interesujących propozycji dla miłośników kuchni retro okap. Świetnym przykładem jest Franke Classic Plus FCL 70 GF. Szwajcarski producent, znany z wysokiej klasy rozwiązań technologicznych nadał temu urządzeniu ciekawy kształt i ozdobił detalami, dzięki czemu okap będzie intrygującym elementem wystroju pomieszczenia. Model ten powstał ze stali lakierowanej na kolor grafitowy. Dekoracyjna listwa wykończona jest w złotym kolorze. Okap ma wysoką wydajność maksymalną, wynoszącą 560 m3/h. Franke wyposażyło okap w wiele praktycznych funkcji, takich jak energooszczędne oświetlenie czy wygodne sterowanie chowanym pokrętłem. Dzięki temu okap ten jest użytecznym pomocnikiem, ułatwiającym codzienność. 

Okap Franke Classic Plus FCL 70 GF

Okap kuchenny kominowy to doskonałe urządzenie do pochłaniania oparów powstających podczas gotowania i smażenia. Dzięki ciekawym i zróżnicowanym formom z łatwością znajdziesz odpowiedni model, który sprosta Twoim wymaganiom pod każdym względem. 

Zobacz więcej okapów kominowych dostępnych w okapykuchenne.pl

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 8:00 - 17:00