14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okap kuchenny retro: dla miłośników tradycyjnego wystroju wnętrz


Okap kuchenny retro: dla miłośników tradycyjnego wystroju wnętrz 

 

Jednym z ciekawszych pod względem wykonania wyciągów jest okap kuchenny w stylu retro. Jego nietypowe wykończenie stanowi ukłon w stronę klasyki.

Zwany także rustykalnym, okap retro idealnie pasuje do kuchni w stylu klasycznym. Pomagamy w doborze odpowiedniego okapu kuchennego do wybranego stylu kuchni, omawiamy konkretne modele oraz ich cechy i funkcjonalności.


Okap kuchenny retro: budowa

Okap kuchenny retro standardowo ma kształt trapezu i zbudowany jest z kopuły, którą otacza drewniana rama. Producenci zwykle przeznaczają ją do samodzielnego wybarwienia. Na rynku są jednak dostępne modele okapów kuchennych w stylu rustykalnym, które posiadają ramy wybarwione już na etapie produkcji.

Wyciągów kuchennych w stylu retro nie wykonuje się nigdy w całości z drewna, jest ono zwykle eleganckim dodatkiem do całości. W niektórych modelach rezygnuje się z ramy na rzecz innych zdobień. Użytkownicy decydujący się na zakup okapu rustykalnego o wiele częściej kierują się przy wyborze jego wyglądem zewnętrznym. Parametry techniczne, głośność pracy i wydajność w tym wypadku często schodzą na dalszy plan.


Okap kuchenny retro: jak dopasować go do kuchni?

Jeśli zastanawiacie się, czy w Waszej kuchni dobrze sprawdzi się okap kuchenny retro, podpowiadamy, jak urządzić wnętrze, by je dopasować do wybranego modelu.


Okap rustykalny jest idealny do kuchni:


  • Tradycyjnej. Kuchnię w stylu tradycyjnym urządzić możemy na sposób:


Ø  rustykalny (meble drewniane, murki z płyt ceramicznych, blat kuchenny z okładziną)

Ø  wiejski (meble drewniane z kolumnami, ozdobne szafki, witraże, duży stół i kredens, piec kaflowy, wykładzina)

Ø  dworkowy (meble w jednakowym stylu, kolory rzucające się w oczy, duży stół, piec kaflowy)

Ø  regionalny (łączy style wiejskie i rustykalne, ale kładzie nacisk na wzornictwo z regionu, którym interesuje się właściciel kuchni)

Ø  góralski (meble pokryte np. baranią skórą)

 

  • Angielskiej. Kuchnię w stylu angielskim cechują:


Ø  drewniane, biało - kremowe meble

Ø  szklane witryny

Ø  ozdobne naczynia na szczycie okapu kuchennego

Ø  motywy owocowe lub kwiatowe na ceramice

 

  • Kolonialnej

Ø  Kolorystyka kolonialnych mebli kuchennych powinna być utrzymana w różnych odcieniach bieli

 

  • Vintage (retro)

Ø  Kuchnia w takim stylu powinna zawierać antyki, postarzane meble, dekoracje z targów staroci. Klimat retro budują także duże lampy oświetleniowe oraz jaskrawe kolory mebli.


Okap kuchenny retro: cichy i wydajny

Designerskie okapy rustykalne mają jednak podstawową wadę, jaką jest stosunkowo głośna praca. Powoduje ją specyficzna budowa okapów związana ze wspomnianym kształtem trapezu. Trudno także znaleźć wśród okapów retro te charakteryzujące się wysoką wydajnością. Co nie oznacza, że jest to zupełnie niemożliwe. Możemy bowiem polecić kilka modeli, które spełniają te warunki:

 

Okap kuchenny retro marki FALMEC charakteryzuje się oryginalnym wzornictwem i klasyczną stylistyką. Rama wykończeniowa wykonana jest z drewna, dostępna w dwóch wersjach: jesion niekonserwowany i tulipanowiec niekonserwowany. Producent rekomenduje wybarwienie jej na: dąb, jesion, kasztan, buk i pomalowanie na dowolnie wybrany kolor. Cechuje się on wyciszoną pracą silnika i wysoką wydajnością.

 

Okap retro Falmec Iris Tulip

 Okap kuchenny w stylu rustykalnym - FALMEC IRIS TULIP


 

Jest wykonany ze stali inox, dostępny w kolorze białym i grafitowym. Daje bardzo jasne światło. Jest to wprawdzie model w stylu retro, ale spełni wymagania osób, które lepiej niż w kuchni tradycyjnej czują się w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym.


Okap kuchenny retro Galvamet CharmeOkap kuchenny retro GALVAMET Charme 120
 

Okap kuchenny retro: gdy od techniki ważniejszy jest styl

Jeśli, wybierając okap kuchenny retro, będziemy kierować się przede wszystkim jego wyglądem, a w dalszej kolejności wydajnością i głośnością pracy, warto przyjrzeć się następującym modelom wyciągów kuchennych:


Jest to okap rustykalny w stylu country. Idealnie odnajdzie się w kuchni kolonialnej. Cechuje się uniwersalnością, jeśli chodzi o możliwość dopasowania do mebli kuchennych, co zawdzięczamy drewnianej, bukowej i nie wybarwionej listwie. Wyciąg kuchenny TOFLESZ OK-3 wykonany jest z gładkiej, lakierowanej blachy.

Okap kuchenny retro Toflesz OK-3 Rustical Country

Wnętrze kuchni z okapem w stylu rustykalnym – Toflesz OK-3 Rustical Country

 

  • Okap kuchenny retro, narożny FALMEC MIMOSA

Jest to okap drewniany (cześciowo) wykonany z drewna tulipanowego lub jesionowego. Do jego produkcji użyto stali lakierowanej w kolorze beżowo - kremowym. Posiada ramę wykończeniową z drewna niewybarwionego. Przeznaczony jest do kuchni urządzonych w stylu klasycznym.


Okap kuchenny retro Falmec Mimosa


Wnętrze kuchni z okapem kuchennym FALMEC MIMOSA

 

  • Okap przyścienny AKPO WK-4 Rustica

Posiada drewnianą, bukową listwę do samodzielnego wybarwienia. To sprawia, że idealnie sprawdzi się w kuchni retro lub kolonialnej. Wykonany jest z blachy lakierowanej na kolor kremowy.

 Okap retro AKPO WK-4 Rustica

 Okap kuchenny w stylu rustykalnym – AKPO WK-4 Rustica


 

Okap kuchenny retro: opcja dla niezdecydowanych

Warto również skorzystać z opcji samodzielnego zaprojektowania i zamówienia wyciągu kuchennego. Wówczas wystarczy skontaktować się z architektem, który pomoże wykonać projekt, w zupełności spełniający wszystkie wymagania dotyczące wyciągu kuchennego retro. I to zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i parametry techniczne. Dalsza praca należeć będzie do wykonawcy, który zaprojektowany przedmiot zrealizuje.

Okapów kuchennych w stylu retro jest na rynku zdecydowanie mniej niż wyciągów w innym stylu. Mimo to, zawsze znajdą one swoich zwolenników. Doskonale bowiem odnajdą się w kuchni urządzonej w stylu tradycyjnym, rustykalnym, wiejskim, dworkowym, regionalnym bądź innym. Z wyczuciem smaku łączą klasykę i elegancję, dając użytkownikowi możliwość samodzielnego decydowania o ich wyglądzie i wzornictwie.

Z pewnością po lekturze powyższego tekstu, każdy odnajdzie sposób na zastosowanie w swojej kuchni właściwego okapu, który nie będzie spełniał wyłącznie swoich funkcji standardowych. Oznacza to, że nie tylko oczyści powietrze i powstrzyma rozwój alergii, ale będzie mieć także walory estetyczne, ciesząc idealnym dopasowaniem się we wnętrza kuchenne.

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
9:00 - 17:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 9:00 - 17:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 9:00 - 17:00