Okap podszafkowy Franke – modele od 500 do 3000 zł


Okap podszafkowy Franke

Okap podszafkowy Franke – modele od 500 do 3000 zł

Okapy podszafkowe, zwane inaczej wkładami do zabudowy, to kompaktowe urządzenia do montażu w szafce kuchennej. Okap podszafkowy Franke to solidny sprzęt wykonany z trwałych materiałów, który dokładnie oczyści powietrze w kuchni.

Okap podszafkowy Franke do 500 zł

Jeśli masz budżet nieprzekraczający 500 zł, nadal możesz znaleźć wydajny wkład do zabudowy. Okap podszafkowy Franke FBI GR jest tego dobrym przykładem. W promocyjnej cenie masz do wyboru dwa modele:

  • okap podszafkowy o szerokości 522 mm
  • okap podszafkowy o szerokości 705 mm

okap podszafkowy Franke FBI GR

Wersja pierwsza okapu podszafkowego Franke przeznaczona jest do montażu w szafce o szerokości 60 cm. Na biegu maksymalnym (III) osiąga wydajność 300 m3/h. Może pracować w trybie wyciągu (z podłączeniem do komina wentylacyjnego) lub pochłaniacza (w obiegu zamkniętym z filtrem węglowym). 

Okap podszafkowy Franke FBO GR

Wersja 705 mm różni się wyłącznie wielkością i wyglądem – okap podszafkowy ma w tym wypadku filtr metalowy przedzielony na dwie części.

Okap podszafkowy Franke do 1000 zł

Na drugim progu cenowym spotkać możemy kilka urządzeń, które wyróżniają się nieco lepszymi parametrami. Wzrasta klasa energetyczna oraz obniża się poziom uzyskiwanego dźwięku, co ma duży wpływ na wygodę codziennego użytkowania okapu.

Okap podszafkowy Franke FBI 520T

Okap podszafkowy Franke FBI 520T to przykład nieco innego designu niż pierwsze dwie propozycje. Zastosowano w nim dwie diody LED w okrągłej obudowie. Urządzeniem steruje się za pomocą przełącznika elektronicznego. Wydajność maksymalna na III biegu to 460 m3/h, a głośność początkowa 54 dB. Klasa energetyczna B pozwala bardziej zadbać o wydatki na energię elektryczną.

Okap podszafkowy Franke FBI 720T

Jeśli potrzebujesz większego okapu podszafkowego – możesz wybrać bliźniaczy model okapu podszafkowego Franke 720T. Pasuje do szafek o szerokości 80 cm.

Idąc dalej, napotykamy okap podszafkowy Franke 90 cm, który jest jeszcze szerszy.

Okap podszafkowy Franke 90 cm

Zwracają uwagę trzy osobne filtry metalowe, których zadaniem jest wyłapywanie cząsteczek tłuszczu, kurzu oraz innego brudu, który unosi się nad płytą podczas gotowania. Ten okap podszafkowy Franke wykonany jest z wytrzymałej stali szlachetnej INOX i wyposażony w proste sterowanie suwakowe. Dwie diody LED wyraźnie oświetlą płytę grzewczą oraz przestrzeń na blacie obok niej.

Okap podszafkowy Franke do 2000 zł 

Im wyższa cena, tym producent wyposaża swoje urządzenia w lepsze parametry i wyższą jakość. Przykładowo – okapy podszafkowe Franke XS Plus Led sterowane są również zdalnym pilotem.

Okap podszafkowy Franke XS Plus LED

Okap do zabudowy Franke FBI 537 XS zaczyna swoją pracę na biegu początkowym od 50 dB. Wyposażony jest we wzmacniany filtr aluminiowy, dzięki któremu urządzenie jeszcze lepiej zatrzymuje wszelkie tłuste cząsteczki, chroniąc tym samym meble przed osadzaniem się na nich zakurzonego osadu przesiąkniętego tłuszczem.

Ten okap Franke ma aż IV biegi, a na najwyższym intensywnym osiąga wydajność 690 m3/h. Dodatkowe funkcje, takie jak 15-minutowy timer i wskaźnik zabrudzenia filtrów pozwalają bezpieczniej korzystać z okapu. 

Jeśli zdecydujesz się użytkować ten okap podszafkowy jako pochłaniacz, możesz wyposażyć go w filtr węglowy typu Long Life, który charakteryzuje się znacznie większą żywotnością, co wiąże się z rzadszą jego wymianą i mniejszymi kosztami.

W prezentowanych do tej pory modelach królowała stal szlachetna INOX. Marka Franke ma jednak w swojej ofercie także okapy, w których wykorzystane zostało najwyższej jakości szkło hartowane.

Okap podszafkowy Franke FBI 537 XS

Okap podszafkowy Franke FBI 537 XS występuje w wersji białej oraz czarnej. 

Okap podszafkowy Franke czarny oraz okap podszafkowy Franke biały wyposażone zostały w pilot do zdalnego sterowania

Na IV biegu (intensywnym) osiągają wydajność 660 m3/h. Dwie energooszczędne diody LED oświetlą płytę grzewczą przyjemnym światłem. Dodatkowo okapy wyposażone są w funkcję energy, która sprawia, że pobierają mniej energii elektrycznej. Dolna powierzchnia okapu wykonana została z czarnego szkła hartowanego, które łatwo utrzymać w czystości. Odwdzięcza się eleganckim połyskiem, który odbija światło.

Okap podszafkowy Franke FBI 537 XS

Okap podszafkowy Franke do 3000 zł

Producent zaprojektował również okapy dostosowane do potrzeb jeszcze bardziej wymagających użytkowników. Taka jest np.seria okapów podszafkowych Franke Mythos.

Do wyboru masz szerokości:

  • 608 mm
  • 908 mm

I kolory:

  • czarny
  • biały

Okap podszafkowy Franke Mythos

Okap podszafkowy Franke Mythos FMY 908 BI BK należy do wysokiej klasy energetycznej A, dzięki czemu oszczędzasz energię elektryczną. Obydwie wersje (608 mm i 908 mm) wyposażone są w IV biegi. Na najwyższym wydajność maksymalna to 680 m3/h

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w tym modelu jest pokrętło sterujące – wygodne i intuicyjne, a jednocześnie mocno oryginalne. We wszystkich modelach z tej serii występuje regulacja natężenia oświetlenia. Możesz w ten sposób samodzielnie decydować o nastroju panującym w kuchni.

Seria Mythos to idealne połączenia stali szlachetnej INOX z wytrzymałym szkłem hartowanym.

Okap podszafkowy Franke Style Pro

Ostatnim modelem, na który chcemy zwrócić Twoją uwagę, jest okap podszafkowy Franke Style Pro. Dostępny jest w 3 szerokościach:

  • 608 mm
  • 908 mm
  • 1208 mm

Okap podszafkowy Franke Style Pro

Jego cechą charakterystyczną jest dodatkowy szklany panel (klapka), który uniemożliwia parze wodnej i tłustym cząsteczkom przedostanie się do frontów meblowych górnych szafek i kieruje je bezpośrednio w stronę filtrów metalowych i silnika okapu.

Klasa energetyczna A, poziom dźwięku startujący od 50 dB, wydajność maksymalna 650 m3/h, diody LED oraz chowane pokrętło sterujące czynią ten model wygodnym w codziennym użytkowaniu.