Okap podszafkowy - poznaj skuteczne wentylatory ukryte w szafce


Okap podszafkowy

Okap podszafkowy - poznaj skuteczne wentylatory ukryte w szafce


Okap podszafkowy (do zabudowy) może przybrać dwojakiego rodzaju formę: wkładu do zabudowy lub okapu teleskopowego. Oba montuje się w szafce nad płytą grzewczą.

Okap podszafkowy w formie wkładu

Wkłady do zabudowy są popularne od bardzo wielu lat zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Są dyskretne i niewielkie, a jednocześnie potrafią efektywnie usuwać wszelkie zanieczyszczenia powstałe podczas gotowania. Zasysają parę wodną, cząsteczki tłuszczu, a także kurz i inne nieczystości krążące w powietrzu w kuchni czy salonie.

Okapy podszafkowe do zabudowy występują zarówno w formie wyciągu (obieg otwarty i podłączenie do komina wentylacyjnego), jak i w formie pochłaniacza (obieg zamknięty i praca z filtrem węglowym).

Prezentujemy kilka modeli okapów podszafkowych, które warto rozważyć, jeśli chcemy wybrać ten rodzaj urządzeń wentylacyjnych do naszej kuchni.

Okap podszafkowy FABER IN-LIGHT

Okap podszafkowy FABER IN-LIGHT to propozycja włoskiego producenta. Model ten charakteryzuje ultracienki panel z energooszczędnym oświetleniem LED umieszczonym na obwodzie.


Okap podszafkowy FABER IN-LIGHT

 

Zastosowane w tym modelu zasysanie obwodowe sprawia, że aż o 25% zmniejsza się poziom głośności jego pracy. Nowy silnik z grupy EVO zapewnia wydajne działanie na poziomie 635 m3/h. Eleganckie wykonanie z wytrzymałej stali inox w kolorze białego matu dodaje temu okapowi podszafkowemu klasy i wyrazu.

Okap podszafkowy PANDO EVO

Okap podszafkowy PANDO EVO to z kolei hiszpańska propozycja dla miłośników solidnego i dobrze wykonanego sprzętu.


Okap podszafkowy PANDO EVO


Klasa energetyczna A sprawia, że okap jest wyjątkowo energooszczędny, co spodoba się zarówno zwolennikom dbania o środowisko naturalne, jak i osobom oszczędnym, które nie lubią płacić wysokich rachunków za prąd. Okap należy do cichych, gdyż na I biegu osiąga jedynie 47 dB, co pozwala na swobodną rozmowę podczas przygotowywania posiłków. Okapem steruje się za pomocą wygodnych przycisków Soft-Touch lub poprzez pilot, który można kupić osobno.

Okap podszafkowy GLOBALO LOTEO

Trzecią propozycją, tym razem wprost od polskiego producenta, jest okap podszafkowy GLOBALO LOTEO w kolorze ciemnoszarym.


Okap podszafkowy Globalo Loteo


W swojej kategorii cenowej jest jednym z najchętniej wybieranych okapów. Jego użytkowanie jest nadzwyczaj przyjemne, gdyż na I biegu poziom dźwięku wynosi jedynie 50 dB. Możemy bez problemu słuchać muzyki, czy oglądać telewizję. Energooszczędny pasek LED doskonale uzupełnia kuchenne oświetlenie i ułatwia przygotowywanie posiłków wieczorem. Biegi oraz inne funkcje okapu włączamy za pomocą panelu dotykowego.

Okap podszafkowy teleskopowy

Drugim rodzajem okapów podszafkowych są okapy teleskopowe. Kiedyś były one jednymi z najpopularniejszych okapów, jakie można było spotkać w polskich domach. Obecnie, ze względu na ogromny rozwój tej grupy sprzętów AGD, zeszły nieco na dalszy plan, choć niektórzy producenci nadal mają je w swojej ofercie.

Okap teleskopowy ma formę szuflady, którą się wysuwa do przodu, by uruchomić urządzenie. Powierzchnia ssąca znajduje się nad kuchenką, a szuflada porusza się na prowadnicach.

Okap podszafkowy teleskopowy VDB VECTOR PRO

Okap typu teleskopowego VDB VECTOR PRO to ekonomiczna propozycja polskiego producenta. Montując ten okap w szafce kuchennej 90 cm, uzyskasz sprzęt, który pomoże pozbyć się wilgoci oraz nieprzyjemnych zapachów i szkodliwych substancji, które wydzielają się podczas gotowania.

Okap podszafkowy teleskopowy VDB Vector Pro


Ze względu na swój kompaktowy charakter jest mało widoczny i elegancko wpisuje się praktycznie w każde wnętrze. Ozdobi zarówno kuchnię minimalistyczną i nowoczesną, jak i taką w stylu prowansalskim czy angielskim.

Egzemplarz ten wyposażony jest w dotykowe sterowanie (sensorowe, Touch-Control), 4 biegi oraz oświetlenie w postaci diod LED.

Okap podszafkowy teleskopowy TEKA CNL

Okap teleskopowy TEKA CNL to prawdziwa perełka ze średniej półki cenowej. Jest wyposażony aż w dwa filtry węglowe. Jednej znajduje się w stałej części okapu, a drugi w wysuwanym panelu.

Okap podszafkowy teleskopowy Teka CNL

Ciekawym faktem jest to, że model CNL ma wymienną listwę frontową, co świetnie pozwala dopasować urządzenie do kolorów mebli w kuchni. Stal użyta do produkcji okapu Teka jest zabezpieczona przed pozostawianiem na niej odcisków palców, dzięki czemu dłużej pozostaje ona czysta.

Okap podszafkowy teleskopowy GLOBALO KASPERIO

Okap teleskopowy GLOBALO KASPERIO to rozwiązanie dla osób ceniących sobie optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Ze względu na swoje kompaktowe kształty okap Globalo znajdzie zastosowanie w niewielkich metrażowo kuchniach.Okapem Globalo steruje się w pełni elektronicznie za pomocą przycisków kołyskowych. Urządzenie wyposażono w energooszczędne oświetlenie LED, które zapewnia dostęp jasnego światła oraz niższe rachunki za energię elektryczną. Smukła linia okapu Kasperio sprawdzi się w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach.


Okapy podszafkowe, zwane inaczej okapami do zabudowy, to bardzo popularne urządzenia, które na stałe weszły w wystrój współczesnych, nowoczesnych kuchni. Niegdyś okapy teleskopowe wyposażone były wyłącznie w podstawowe funkcje, obecnie wkłady do zabudowy cechuje piękny design i zaawansowanie technologiczne, które pozwala utrzymywać czystość w kuchni. Wybierając model dla siebie, weźmy pod uwagę rozmiar szafki oraz szerokość płyty grzewczej. Tylko okap odpowiednio zamontowany i dopasowany do indywidualnych cech naszej kuchni, będzie w stanie efektywnie sprostać zadaniom wentylacyjnym, jakie przed nim postawimy.