Okap podszafkowy z filtrem węglowym, czyli pochłaniacz w Twojej kuchni


Okap podszafkowy z filtrem węglowym

Okap podszafkowy z filtrem węglowym - sprawdź, jak działa pochłaniacz

 

 

Okap podszafkowy z filtrem węglowym usuwa opary bez podłączenia do kanału wentylacyjnego. Zajmuje mało miejsca i nie wymaga dostosowania do stylu kuchni.

Okap podszafkowy z filtrem węglowym – siła harmonii zabudowy

Koncepcja aranżacji kuchni, w której zabudowuje się większość sprzętu AGD, ma rosnące grono zwolenników.


Okap podszafkowy z filtrem węglowym

 

 • Zabudowa osłania sprzęt przed zakurzeniem i wprowadza ład wizualny. Nie widać wówczas różnic w stylistyce, niuansach kolorystycznych i gabarytowych urządzeń służących nam w kuchni. Wnętrze jest usystematyzowane i ujednolicone estetycznie. Bez dysonansów i niedokładności w dopasowaniach.


 • Okap podszafkowy, czyli inaczej okap do zabudowy, staje się integralną częścią ciągu szafek. Widoczna jest wyłącznie jego spodnia część na dole szafki. Wykonana z eleganckiej stali szlachetnej i szkła hartowanego płaszczyzna dobrze komponuje się zarówno z drewnem jak i laminatem na wysoki połysk.


 • Światło LED lub paski diodowe zamontowane w okapie nie tylko oświetlają płytę i kuchenkę, ale też tworzą klimat i głębię przestrzeni, zwłaszcza wieczorem.


 • Dzięki delikatnemu wyglądowi okap podszafkowy z filtrem węglowym nie kłóci się z żadnym stylem aranżacyjnym. Pasuje zarówno do uporządkowanego minimalizmu, jak i bardziej przytulnego stylu skandynawskiego oraz zdobnego charakteru stylu retro (np. kuchnie prowansalskie, czy angielskie).


 • Okap podszafkowy z filtrem węglowym wybierany jest przez osoby ceniące harmonię wizualną, klasyczny porządek aranżacyjny i nowoczesny sprzęt o dyskretnym designie.

Okap podszafkowy z filtrem węglowym – moc kompaktowego rozwiązania

W dogodnie usytuowanej - tuż nad płytą grzewczą i kuchenką - szafce przy okapie znajdzie się jeszcze miejsce na potrzebne do doprawiania potraw przyprawy, czy też przepisy kucharskie.

Pomimo swojego kompaktowego, pomniejszonego rozmiaru, okap podszafkowy z filtrem węglowym może mieć bardzo dużą moc absorpcji. Dzięki dobrym parametrom silnika nadaje się wówczas nawet do bardzo dużych metrażowo kuchni, w tym typu open space.


okap podszafkowy z filtrem węglowym


Pamiętajmy, aby zwrócić również uwagę na parametry związane z głośnością pracy. Cichy okap podszafkowy z filtrem węglowym nie powinien generować dźwięku wyższego niż 50 dB na I biegu. Czasem, ze względu na bardzo dużą moc silnika potrzebną do przestronnych pomieszczeń, ta wartość jest przekroczona. Warto wówczas zwrócić uwagę na okap mający silnik zewnętrzny, który montuje się na zewnątrz budynku lub w osobnym pomieszczeniu o charakterze gospodarczym.

Filtr węglowy wchłania opary, gdy okap nie jest podłączony do kanału wentylacyjnego, przez który odprowadzane są one na zewnątrz budynku. Okap pracuje wówczas jako pochłaniacz, w oparciu o wymienialne filtry węglowe. Mają one określoną pojemność wchłaniania i należy je regularnie wymieniać na nowe (co 3-6 miesięcy). Nowocześniejsze i skuteczniejsze są filtry plazmowe.

Okap podszafkowy z filtrem węglowym występuje w wielu modelach. Możemy je dobrać do stylu kuchni i naszych preferencji. Spójrzmy na 3 modele, które nie tylko dobrze wykonują swoją pracę, ale też mają bardzo atrakcyjny design.

Okap podszafkowy z filtrem węglowym – PANDO BGF

Okap do zabudowy PANDO BGF odpowiada na potrzeby osób mających bardzo duże kuchnie, połączone z salonem. Ma elegancki, dopracowany design i wysokiej klasy standard pracy.


Okap Pando BGF

 

 • Okap ma bardzo dużą moc pochłaniania – jego wydajność maksymalna wynosi 742 m3/h.
 • Jest bardzo cichy (47 dB na I biegu) i energooszczędny (klasa A).
 • Wykonany jest z odpornej na uszkodzenia termiczno-mechaniczne i korozje stali inox.
 • Obsługuje się go za pomocą sterowania dotykowego Soft-Touch.
 • Posiada funkcję timer, dzięki której można ustawić jego automatyczne wyłączenie po określonym czasie.
 • Pracuje jako wyciąg lub pochłaniacz.

Okap podszafkowy z filtrem węglowym - GLOBALO LOTEO

Okap do zabudowy GLOBALO Loteo cechuje nowoczesne, wyszukane wzornictwo, jakość wykończenia i podwyższony standard parametrów technicznych.


Okap Globalo Loteo

 

 • Okap ma dużą moc pochłaniania i pracuje w ramach 4 biegów – jego wydajność maksymalna wynosi 510 m3/h.
 • Jest cichy (48 dB na I biegu) i ma dobrą klasę energooszczędności (klasa B).
 • Wykonany jest z odpornej na uszkodzenia termiczno-mechaniczne i korozje stali lakierowanej i szkła hartowanego. Występuje w trzech wersjach kolorystycznych (biel, czerń i grafit) oraz dwóch rozmiarach.
 • Obsługuje się go za pomocą sterowania sensorowego i zdalnie przez pilota.
 • Posiada funkcję timer, dzięki której można ustawić jego automatyczne wyłączenie po 15 min.
 • Pracuje jako wyciąg lub pochłaniacz.
 • Może pracować z turbiną zewnętrzną.

Okap podszafkowy z filtrem węglowym – FALMEC MURANO

Kolejnym okapem o bardzo dużej wydajności i wysokiej klasie parametrów technicznych i wzorniczych jest okap do zabudowy Falmec Murano.


Okap Falmec Murano

 

 • Wykonany jest z odpornej na uszkodzenia termiczno-mechaniczne i korozje stali lakierowanej i szkła hartowanego.
 • Wyposażony jest w mocny silnik umieszczony w specjalnej wyciszającej obudowie. Ma świetną moc pochłaniania i pracuje w ramach 4 biegów – jego wydajność maksymalna wynosi 670 m3/h.
 • Zarządzanie funkcjami odbywa się przez sterowanie sensorowe, które umożliwia szybką zmianę programu.
 • Funkcja 24h pozwala na całodobową wentylację pomieszczenia. Okap pochłania nie tylko parę wodną, tłuszcz i zapachy, ale również drobnoustroje, kurz, alergeny, grzyby i wirusy.
 • Pracuje jako wyciąg lub pochłaniacz.
 • Może pracować z turbiną zewnętrzną.

 

 

Okap podszafkowy z filtrem węglowym to propozycja dla osób szukających dyskretnego, eleganckiego designu o dobrych parametrach mocy. Stanowi również źródło światła, wpływając na komfort gotowania. Śmiało, bez obawy o moc i głośność, można kupić okap podszafkowy. Filtr węglowy wchłania opary w oparciu o aktywny węgiel, a oczyszczone powietrze wraca do pomieszczenia.