14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okap wyspowy - elegancja, wydajność i najlepszy design w kuchni


Okap wyspowy to nie tylko wydajne i przydatne urządzenie kuchenne, ale również modny element nowocześnie zaprojektowanej kuchni. Prezentujemy kilka niepowtarzalnych modeli.

Jednym z rodzajów okapów, które zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju, są okapy kuchenne wyspowe. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż mocowane są do sufitu nad wyspą, na której znajduje się płyta grzewcza. Modele wyspowe okapów kuchennych to nie tylko praktyczne urządzenie kuchenne eliminujące negatywne skutki gotowania czy pieczenia. Nowoczesne okapy wyspowe to także nieodzowny element designerskiej przestrzeni kuchennej, w której spędza się przyjemnie czas również poza posiłkami.

Dla kogo okap wyspowy jest najlepszy?

Okapy wyspowe cechuje wzrastająca z roku na rok popularność. W latach 90. klienci zwracali największą uwagę na funkcjonalność tzn. na to, w jaki sposób urządzenie działa, czy jest wydajne, mocne i bezawaryjne. Obecnie świadomość użytkowników sprzętów AGD zwiększyła się na tyle, że są oni bardziej wymagający. Obok urządzeń wysokiej jakości zależy im również na okapach cechujących się wzornictwem najwyższej klasy. Klientami, którzy często sięgają po okap kuchenny wyspowy, są również osoby, które mają własnego projektanta planującego dla nich całość rozwiązań w nowym domu czy mieszkaniu.

⇨ Statystyczny posiadacz okapu wyspowego ceni estetykę jego wykonania oraz funkcjonalność i jakość zastosowanych materiałów.

Cichy okap wyspowy

Dobrym przykładem jednego z najcichszych okapów jest okap wyspowy Globalo Cylindro Isola uznanego polskiego producenta. Oprócz tego, że jego wygląd jest nowoczesny i elegancki, praca na pierwszym biegu nie przekracza 46 dB. Przy takim natężeniu dźwięku można swobodnie rozmawiać podczas pracy urządzenia. 

Jest to bardzo dobry wynik. 

Dodatkową zaletą tego modelu jest jego przystępna cena (w dniu pisania tego artykułu wynosi ona jedynie 2390 zł). Jeśli porównamy ten okap z innymi markami (również wiodących światowych producentów takich jak np. włoski Falmec) parametry, którymi cechuje się Cylindro Isola będą konkurencyjne. 

Okap wyspowy okrągły Cylindro Isola Black Shadow od GLOBALO - przykład bardzo cichej pracy, wydajności oraz dobrego designu

 

⇨ Pamiętaj: cichy okap to taki, który na początkowym biegu nie przekracza poziomu głośności 50 dB. 


 

Okap Falmec Polar Black Isola 

Okapy te są okrągłą tubą posiadającą gustowne żłobienie na czaszy na wysokości ok. 10 cm od podstawy. Umieszczony w nim został pasek ledowy. Oświetlenie typu LED powoduje również, że okap jest bardziej energooszczędny. Jest to dodatkowe źródło światła, które nada naszej kuchni przyjemny i przytulny klimat. Oprócz niego ten model ma oczywiście również standardowe oświetlenie “robocze” od spodu.

⇨ Ważne: oświetlenie typu LED pozwoli zapewnić mniejsze zużycie energii elektrycznej podczas użytkowania okapu.

Niecodzienny kształt okapu wyspowego

Firma Falmec ma również w swojej ofercie okap wyspowy, który nie jest klasyczną tubą. Jedna z najnowszych propozycji marki Falmec to dekoracyjny pochłaniacz kuchenny na linkach, który swoim kształtem przypomina piękną lampę oświetlającą całą powierzchnię płyty. Jest to rozwiązanie idealne w przynajmniej dwóch przypadkach:

  • kiedy posiadamy kuchnię otwartą i zależy nam na tym, by okap spełniał również funkcję dekoracyjną
  • kiedy nasza płyta grzewcza ma szerokość większą niż standardowe 60 cm 

 Zdjęcia: okap na linkach Levante Circle Tech Isola 120

Minimalizm i efekt dekoracyjnej lampy 

Modelem, na który warto zwrócić szczególną uwagę (zwłaszcza, jeśli ceni się minimalizm), jest z pewnością okap wyspowy Arenoflow, dostępny w kilku kolorach. Działa on w trybie pochłaniacza niezawodnie filtrując powietrze w naszej kuchni. 


Zdjęcia: Okap wyspowy Arenoflow 39 Inoxw nowoczesnej kuchni 

 

Okap wyspowy, który wygląda jak żyrandol

Producenci okapów skupiają się nie tylko na tym, żeby montować w swoich modelach dodatkowe oświetlenie. Wielu z nich dąży do tego, żeby dostarczać swoim klientom, lubującym się w najlepszym wzornictwie, modele, które trudno odróżnić od lampy. Przoduje w tym firma Elica, która ma w swojej ofercie na przykład takie egzemplarze: 

Okap wyspowy Elica Interstellar - dla miłośników nieszablonowych rozwiązań

 


Zdjęcia: okap wyspowyElica Edith Classicw zjawiskowej odsłonie niczym piękna lampa 


Okapy jonizujące powietrze

Okapy Falmec charakteryzują się niebanalną formą i nowoczesnym wzornictwem. Przykładem innowacyjności i indywidualnego podejścia do każdego produkowanego jest okap dekoracyjny Marilyn, w którym zastosowano technologię E.ion System. Jest to zupełna nowość na naszym rynku. Nie istnieją na świecie dwa identyczne okapy tego modelu. Ze względu na skomplikowany proces produkcji nie są to okapy tanie, ale za to zupełnie niepowtarzalne. Ich zaletą jest również funkcja jonizowania powietrza, która pozwala na obniżenie nieprzyjemnych zapachów o ponad 95%. Okapy Marilyn wykonane są z ceramiki, która w pierwszym etapie produkcji jest wypalana w piecu w temperaturze 1300 stopni. Jest to model dla koneserów ceniących sobie dobry styl i elegancję. Ten okap wyspowy, po zamontowaniu z tyłu specjalnego wspornika, może być zawieszony również na ścianie.

⇨ Istotne dla zdrowia: jonizacja pozwala na wytworzenie jonów, które eliminują nieprzyjemne zapachy i przywracają optymalną równowagę jonową pomieszczenia.


Okap wyspowy FALMEC MARILYN E.ion wykonany z ceramiki, wyposażony w funkcję jonizowania powietrza

 

Okapy wyspowe sufitowe

Warto pamiętać o tym, że okapy wyspowe mogą funkcjonować również jako okapy sufitowe. Jest to idealne rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy nie chcą, by urządzenie oczyszczające powietrze było zanadto widoczne. W momencie, gdy kończymy gotowanie, okap wyspowy chowa się w suficie w taki sposób, że go nie widzimy. Na czas pracy wysuwa się na ok. 10 cm i pochłania opary przez gęste filtry umieszczone na całym obwodzie. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się klienci, którzy proces gotowania traktują jak dobry pretekst do spotkania z przyjaciółmi i wspólnego spędzania czasu. Dążą do tego, żeby okap nie rzucał się w oczy. Dzięki temu modelowi warunki zostają spełnione. Zaletą okapu Falmec Eclisse jest również to, że jego silnik montowany jest poza pomieszczeniem, co wpływa na wyjątkowo cichą pracę.


Okap wyspowy sufitowy Falmec Eclisse

Dyskretny model Falmec Eclisse z silnikiem montowanym na zewnątrz pomieszczenia

Rosnące zapotrzebowanie na nowe, nietypowe modele okapów wyspowych zachęca producentów do wprowadzania coraz lepszych i bardziej innowacyjnych technologii. Są one w stanie połączyć w idealnym zestawie cechy, które dla użytkowników tego rodzaju urządzeń mają szczególne znaczenie, czyli:

  • oryginalne wzornictwo
  • wysoką jakość wykonania
  • wydajność i skuteczność
  • cichą pracę
 
Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
9:00 - 17:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 9:00 - 17:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 9:00 - 17:00